Reno 4 mü 7 plus mı 8 plus mı

Bu konuyu okuyanlar

omrbrnre

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Merhabalar şuan Oppo A9 2020 kullanıyorum satıp ikinci el piyasasından ya reno 4 ya iphone 8 plus veya 7 plus alıcam daha yüksek bütçem maalesef yok sizce aralarından hangisi mantıklı seçim olur kamera ve pil kesinlikle önceliğim reno4 diğer iphone modellere göre kamera konusunda nasıl performans sergiler sizin öneriniz neir yoksa aynı telefonla devammı edeyim teşekkürler

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhabalar şuan Oppo A9 2020 kullanıyorum satıp ikinci el piyasasından ya reno 4 ya iphone 8 plus veya 7 plus alıcam daha yüksek bütçem maalesef yok sizce aralarından hangisi mantıklı seçim olur kamera ve pil kesinlikle önceliğim reno4 diğer iphone modellere göre kamera konusunda nasıl performans sergiler sizin öneriniz neir yoksa aynı telefonla devammı edeyim teşekkürler
Reno 4 ün kamerada Fotoğraf ve video performansı bulunduğu segmente göre iyi ama bir 7 plus yada bir 8 plus değil.3 cihaz arasında kamera ve batarya performansı için bir tercih yapacaksan ikinci el 8 plus öneririm.Bütçeyi arttırıp ikinci el Xr da alabilirsin.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Renk 4 ekran olarak önde ve oldukça şık bir cihaz. Ama iPhone 8 plus başka bir boyutta resmen. Aralarında büyük performans farkı var. O yüzden bence iPhone 8 plus almak daha iyi olur.

omrbrnre

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Renk 4 ekran olarak önde ve oldukça şık bir cihaz. Ama iPhone 8 plus başka bir boyutta resmen. Aralarında büyük performans farkı var. O yüzden bence iPhone 8 plus almak daha iyi olur.
Kamera olarak da önde dimi 8 plus ayrıca pil olarak üzermi

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Kamera olarak da önde dimi 8 plus ayrıca pil olarak üzermi
8 plus batarya performansı Wifide 7 saat mobil veride 5,5-6 saat kullanım sunuyor.Batarya performansı oyun olayına çok kaptırmadığın sürece memnun eder diye düşünüyorum.Kamerada güzel fotoğraflar çekebiliyor ve videoda 4k 60 fps video çekme kabiliyetine sahip.

omrbrnre

Asistan
Reaksiyon puanı
17
8 plus batarya performansı Wifide 7 saat mobil veride 5,5-6 saat kullanım sunuyor.Batarya performansı oyun olayına çok kaptırmadığın sürece memnun eder diye düşünüyorum.Kamerada güzel fotoğraflar çekebiliyor ve videoda 4k 60 fps video çekme kabiliyetine sahip.
Hocam 8 plusa bütçem yetmezse reno4 7 plus arasından hangisini tercih edeyim iphone iphone 8 küçük geliyor onu eledim

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hocam 8 plusa bütçem yetmezse reno4 7 plus arasından hangisini tercih edeyim iphone iphone 8 küçük geliyor onu eledim
7 plus 4 yaşında ve ömrü maksimum 2 yıl.Batarya konusunda günü çıkartır ama çok beklentin olmasın.Kamerada Oppoya göre daha iyi bir deneyim sunar.2 yıl performans benim için yeterli diyorsan 7 plus al ama 3 yıl performans ve yeterli kamera istiyorsan Oppo reno 4 daha iyi bir tercih olur.Beklentilerine göre kararını ver derim.İyi forumlar.

omrbrnre

Asistan
Reaksiyon puanı
17
7 plus 4 yaşında ve ömrü maksimum 2 yıl.Batarya konusunda günü çıkartır ama çok beklentin olmasın.Kamerada Oppoya göre daha iyi bir deneyim sunar.2 yıl performans benim için yeterli diyorsan 7 plus al ama 3 yıl performans ve yeterli kamera istiyorsan Oppo reno 4 daha iyi bir tercih olur.Beklentilerine göre kararını ver derim.İyi forumlar.
Valla max 1.5 yıl kullanırım ya gece gündüz ve özellikle ön kamera iyi olsun istiyorum

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Açıkçası sıfır Oppo Reno 4 alıp kafan rahat kullanmadın öneririm. 4 yaşında ömrünün baharı geçmiş bataryası ölmüş 7 Plus ile işin zor olur.
Batarya konusu hızlı şarj konusu ekran kalitesi ekran boyutu flan hep sıkıntılı şeyler. Ayrıca İkincielde temiz Iphone bulmak çok zor işler. Yaa ekranı kırılıp çakma çin malı ekran takılıyor ya bataryası ölü oluyor bir sürü dert.

Abimin Iphone telefonu 11. kattan düşmüştü telefonun şaftı kaymışken Letgo üstünden 1 günde havada kapıldı :) Düşün o tarz telefonları alıp çin malı parçalar takıp 2. elde satan adamlar var...

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Valla max 1.5 yıl kullanırım ya gece gündüz ve özellikle ön kamera iyi olsun istiyorum
Gece çekimlerinde ön veya arka farketmez 7 plustan bir şey bekleme.7 plusta ön kamera ile akşam selfie çekerken flaşı kullanırsan işini görecek kadar çeker ama çok iyi fotoğraf performansı sunmaz.Gündüz çekimlerinde 7 plus iyi çekiyor.Oppo reno 4 ön kamerası gece 7 plus gibi aman aman değil ama arka kamera gece modu (otomatik uzun pozlama) sayesinde gece iyi fotoğraf çekebiliyor.Kamerada çok iyi 4K video performansı,doğal fotoğraflar bekliyorsan 7 plus; video ile çok işim yok,iyi fotoğraf çeksin diyorsan Oppo reno 4 al derim.

omrbrnre

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Gece çekimlerinde ön veya arka farketmez 7 plustan bir şey bekleme.7 plusta ön kamera ile akşam selfie çekerken flaşı kullanırsan işini görecek kadar çeker ama çok iyi fotoğraf performansı sunmaz.Gündüz çekimlerinde 7 plus iyi çekiyor.Oppo reno 4 ön kamerası gece 7 plus gibi aman aman değil ama arka kamera gece modu (otomatik uzun pozlama) sayesinde gece iyi fotoğraf çekebiliyor.Kamerada çok iyi 4K video performansı,doğal fotoğraflar bekliyorsan 7 plus; video ile çok işim yok,iyi fotoğraf çeksin diyorsan Oppo reno 4 al derim.
Valla gündüz ön arkada iphone daha iyi gibi sizce?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Valla gündüz ön arkada iphone daha iyi gibi sizce?
Gündüz çekimlerinde iPhone özellikle renk doğruluğu konusunda daha iyi.İkinci el temiz kullanılmış 7 plus 1,5 yıl için alınabilir ama batarya olsun,kamerada gece performansı gibi noktalarda çok büyük beklentin olmasın.

omrbrnre

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Gündüz çekimlerinde iPhone özellikle renk doğruluğu konusunda daha iyi.İkinci el temiz kullanılmış 7 plus 1,5 yıl için alınabilir ama batarya olsun,kamerada gece performansı gibi noktalarda çok büyük beklentin olmasın.
Gece reno daha iyi dediniz neyse ben çok teşekkür ederim herkese
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam peki reno 3 pro hakkında ne düşünüyorsunuz belirttiğim modellere kıyasla

Son düzenleme:

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

Yani Reno 3 Pro fena olmayan bir model. Ancak fiyatını haketmiyor bence.

Önerim 8 Plus almanız olur.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Reno 3 Pro güzel cihaz ama 6000 TL gibi çok pahalı fiyattan satılıyor.Reno 3 Pro kamerada Fotoğraf tarafında 8 plustan daha iyi ama videoda 8 plusın gerisinde.Reno 3 Proda 8 plus gibi ömrü 3 yıl.