Renault Megane mı Fiat Egea mı?????

Bu konuyu okuyanlar

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Herkese merhaba. Sarı sitede bir adet 2017 Renault Megane 1,6 Joy Manuel 27bin km hasar kayıtsız boyasız araç var. Fiyatı 124k. Bir tane de 2017 model Fiat Egea 1,6 E-Torq Lounge 28bin km hasar kayıtsız sağ arka kapı lokal boyalı araç var. Fiyatı 116k Ben megane düşünüyordum ama egea nın da full paket olması beni cezbediyor. Sizler hangisini önerirsiniz??

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Hocam Egea çok alınıp satılıyor ama bana güven vermiyor, malzemeden kısıyorlar gibi. Kaportası sağlam değil geliyor bana.
Ben olsam Civic, Megane veya Astra düşünürüm

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Herkese merhaba. Sarı sitede bir adet 2017 Renault Megane 1,6 Joy Manuel 27bin km hasar kayıtsız boyasız araç var. Fiyatı 124k. Bir tane de 2017 model Fiat Egea 1,6 E-Torq Lounge 28bin km hasar kayıtsız sağ arka kapı lokal boyalı araç var. Fiyatı 116k Ben megane düşünüyordum ama egea nın da full paket olması beni cezbediyor. Sizler hangisini önerirsiniz??
Ben açıkçası fiatın arabalarını sevmiyorum.Bir kazada hava yastığı açılmayacak gibi geliyor.Ben olsam Megane alırdım keyfime bakardım.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751

Reis Megane al. Fiat arabalar bana da dandik geliyor. Ve 2-3 ay geçince egzozları leş gibi kokuyor ve çözümü olmuyor. Megane daha iyi

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Hatta bir abimiz var YouTube kanalını unuttum. Egea ile ışıkta beklerken arkadan birisi abimize çarpıyor, koltuk kırılıyor. Adamın beli mi ne kırılıyordu.
Bu durumla ilgili Fiata dava falan da açmıştı bişey çıkmadı. Uğraşmaya devam edeceğim demişti.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu videoda da koltuğun hali çok net belli oluyor

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Hocam Egea çok alınıp satılıyor ama bana güven vermiyor, malzemeden kısıyorlar gibi. Kaportası sağlam değil geliyor bana.
Ben olsam Civic, Megane veya Astra düşünürüm
Hocam civic ve megane baktım ancak astra hiç bakmadım. Benim takıntım var :D. astra j sedan 2010 dan beri üretimde :/

bu arada arabayı aile için alacağız alırsak

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Hocam civic ve megane baktım ancak astra hiç bakmadım. Benim takıntım var :D. astra j sedan 2010 dan beri üretimde :/
Hocam kasa güzel aslında yeni çıkacak kasa olursa makyajlı olur pek bir şey değişmez bence ? Sedan ise civic kasaları çok hoş, hatchback ise astra K

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
Sorduğunuz iki araç arasında en iyisi Megane

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Ayrıca sizin fiyat aralığına uygun elentra da var

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Hepinize verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Zaten gönlümde Megane vardı ama Egea nın full paket olması aklımı bulandırmıştı. Alping03xs hocamın yolladığı çarpışma testi videosundan sonra kesin olarak megane da karar kıldım. Babama megane ı ileteceğim :D . Hem iş hem aile için 2008 1.3 doblo kullanıyoruz. O da ölmek üzere garip garip arızalar veriyor. Artık yeni araç alma vakti geldi.....

Ayrıca sizin fiyat aralığına uygun elentra da var
Hocam 2018 yazında teklif gelmişti elantra için. İş yeri üzerine alırsak 85 civarına elite plus paket alabiliyorduk.(yanlış hatırlıyor olabilirim. boş paketin plus versiyonuydu) Ekonomi kötü olduğu için biraz bekleyelim demiştik. Almadık. En büyük hatayı yaptık :D . Elantrayı o yüzden düşünmüyoruz. Babamla psikolojimiz bozuldu elantra yüzünden :(

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Hepinize verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Zaten gönlümde Megane vardı ama Egea nın full paket olması aklımı bulandırmıştı. Alping03xs hocamın yolladığı çarpışma testi videosundan sonra kesin olarak megane da karar kıldım. Babama megane ı ileteceğim :D . Hem iş hem aile için 2008 1.3 doblo kullanıyoruz. O da ölmek üzere garip garip arızalar veriyor. Artık yeni araç alma vakti geldi.....

Hocam 2018 yazında teklif gelmişti elantra için. İş yeri üzerine alırsak 85 civarına elite plus paket alabiliyorduk.Ekonomi kötü olduğu için biraz bekleyelim demiştik. Almadık. En büyük hatayı yaptık :D . Elantrayı o yüzden düşünmüyoruz. Babamla psikolojimiz bozuldu elantra yüzünden :(
Rica ederim. Umarım güzel günlerde kullanırsınız.
Elentra’nın kaçması biraz şanssızlık olmuş ama her işte bir hayır vardır canınızı sıkmayın :)

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Bu iki araç karşılaştırılamaz bile, tabi ki de Megane.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,483
Bu iki araç arasından Megane'ı öneririm

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Bu durumda megan ama o fiyata focus da bakabilirsiniz.

KarabelaGustavo

Asistan
Reaksiyon puanı
52
4 ay önce 0 megane aldık tavsiye ederim 1,3 olmasına rağmen güzel siz 1,6 düşünüyomuşsunuz km de az bütçenize göreyse olabilir.Egealar bana çok hantal geliyor beğenmiyorum yine de tercih meselesi

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Renault un parçası ucuz diyorlar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Megan daha iyidir, her iki modeli de nakite çevirmek istediğinde çok rahat çevirebilirsin.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
4 ay önce 0 megane aldık tavsiye ederim 1,3 olmasına rağmen güzel siz 1,6 düşünüyomuşsunuz km de az bütçenize göreyse olabilir.Egealar bana çok hantal geliyor beğenmiyorum yine de tercih meselesi
hocam 10k bütçe arttırıp megane 1.3 tce de alabiliriz babam hangisini isterse artık.

yine iş yeri üstüne renault-dacia araç teklifi geldi sıfır megane joy 1.3 tce 145k idi. Talep ettik onaylanmadı :D

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Fiat güven vermiyorda Renault çok mu farklı sanki :D İkiside piyasa arabası tabi ki motorundan ötürü (DCİ) Megane öneririm. Onun dışında Elentra da olabilir Plus paketleri hoşuma gitti baya daha oturaklı bir görüntüsü var. CRDİ motor Multijetin o uyuz motor sesinden daha da rahattır

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Fiat güven vermiyorda Renault çok mu farklı sanki :D İkiside piyasa arabası tabi ki motorundan ötürü (DCİ) Megane öneririm. Onun dışında Elentra da olabilir Plus paketleri hoşuma gitti baya daha oturaklı bir görüntüsü var. CRDİ motor Multijetin o uyuz motor sesinden daha da rahattır
Hocam en azından Renaultun binek araçlarının NCAPten aldığı puanlar Fiat ın modellerinin aldığı puandan daha yüksek. Megane boş pakette bile 6 hava yastığı sunuyor :D Ancak ÖTV indirimi gelecek diyorlar şuan beklemedeyiz

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Hocam en azından Renaultun binek araçlarının NCAPten aldığı puanlar Fiat ın modellerinin aldığı puandan daha yüksek. Megane boş pakette bile 6 hava yastığı sunuyor :D Ancak ÖTV indirimi gelecek diyorlar şuan beklemedeyiz
Evet boş paket meganelarda hava yastığı olayı çok güzel , tasarım olarak da sevdiğim araçlardan ancak Renaultun kaporta mekanik ön takım aksamı ve giderken ki içeri ses alma olayını bir türlü sevemedim ikisi arasından Megane tercih sebebide , farklı modellerde bulunabilir tercih senin :)

Hasan Burus

Sadece bildiğim konular hakkında yazarım.
Reaksiyon puanı
108
Ben de Renault'cuyum. Ama Egea'nın full paket olması düşündürdü. Megane'ların Joy paketleri giriş seviyesinde oluyor galiba.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Fiat kasası değişmiş tofaş gibi almaya değmez

Tam bütçeniz

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Bu fiyat aralığında sizin yerinizde olsam Hyundai veya Volkswagene yönelirdim. 130-140 binleri tenekeye vermektense, 2013-2014 passat golf alınabilir.