Reklam Smslerinden kurtuluyoruz !

mr_rain

Guru
- Turkcell abonelerinin istek dışı mesajları 2780'e SMS olarak iletmesi durumunda tüketicilerin bir daha o kategoriden mesaj almamaları sağlanıyor. Çağrı merkezi de aranarak almak istemedikleri mesaj türleri belirtebiliyor.

- Vodafone aboneleri de diğer firmalar tarafından sunulan içerik servislerine ilişkin tanıtım kısa mesajlarının gönderimi, abonelerin mesaj almak istemediklerine dair taleplerini Vodafone müşteri hizmetlerine iletebiliyor.

- Avea aboneleri istenmeyen mesajları, 7672 servis numarasına mesaj göndererek reklam mesajlarını engelleyebiliyor.

Mailden alıntı !

grezimonk

Profesör
Yasaklı
online işlem merkezinden yapılsa daha iyi olmaz mı? reklam önlemek için birde kuruş harcıyacağız yuh...

ByEGT

Profesör
Online işlem merkezinden hangi kategorilerde reklam mesajı alınmak istediği seçilebiliyor. Ayrıca reklam SMS'i 2780 servisine iletmek ücretsiz. Malesef bu servislerle tüm reklamları önleyemiyorsunuz. Sadece Turkcell'in bilgisinde gönderilen mesajlara engel koyabiliyorsunuz. Dış kaynaklardan gelen mesajları 2780'e aktardığımda engellenemiyor.

ByKaMiKaZe

Profesör
Benim hattım Türkcell taşıma falan yapmadığım halde Avea dan mesaj gelip duruyor bende tabi doğal olarak sövüyorum :D

Fantoma

Profesör
Bizzat Turkcell müşteri temsilcisiyle görüştüm.
Turkcell kökenli kampanya, reklam ve benzeri iletileri istemiyorum, dedim.
Yüzde yetmiş azaldı.
Ama hala gelebiliyor.

emre24

Doçent
Kardeşim eğer reklam smsleri atıcaklarsa benim hattıma para yüklüyecekler.:D Zaten ülkede ucuz birşey yok herşey diğer ülkelere göre kat kat pahalı.

yusufb58

Üyecik
Çok sağol böyle bişey arıyodum. Peki bu telefona SMS dışında doğrudan ekrana beliren reklamlarıda önlüyo mu? Çünkü o reklamlar bakılana kadar 30 sn'de 1 ekran ışığını yakıyo haliyle şarj falanda kalmıyor

Quickly

Doçent
Pizza firmalarından bıktım ben de. Bilmem ne maçı var şu kampanya, bilmem ne oldu bu kampanya. Vay efendim bana bilmem ne boy pizza alana tatlı sadece ..,.. TL imiş. Burdan kendilerine sesleniyorum. Bıktım arkadaşlar, bıktım göndermeyin bana mesaj falan, pizzadan soğuttunuz beni.

wolkhy1903

Profesör
onlıne ıslem merkezınden hallettım bu reklam sms lerını kafam rahat gereksız mesajlar gelmıyor uzun suredır....

pizzadan vazgecmen gerekebilir dostum :D
Pizza firmalarından bıktım ben de. Bilmem ne maçı var şu kampanya, bilmem ne oldu bu kampanya. Vay efendim bana bilmem ne boy pizza alana tatlı sadece ..,.. TL imiş. Burdan kendilerine sesleniyorum. Bıktım arkadaşlar, bıktım göndermeyin bana mesaj falan, pizzadan soğuttunuz beni.