Rehber Xiaomi Ürünlerinin Orijinalliğini Doğrulama

Bu konuyu okuyanlar

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,957
Herkese iyi günler dilerim. Bu rehberimizde satın aldığınız Xiaomi ürünlerinin (Redmi, Poco gibi alt markaları dahil) orijinalliğini nasıl doğrulayacağınızı anlatacağım.

1. Kutunun Arka Tarafında Bulunan Mi Stickerını Kazıyalım

Satın almış olduğunuz Xiaomi ürünün kutusunda olan bu Mi logolu stickerını kazımamız gerekmekte. Bunu yapma sebebimiz ise kazıdığımız yerde bulunan 20 sayıdan oluşan ürün güvenlik kodunun bulunmasıdır:

Örnek olarak kendi kullandığım Redmi 10000MAh 4.nesil PB100LZM Powerbank (Çin versiyonu. İlk 15 sayısı gizlenmiştir.):
Screenshot_1.png

2. Çıkan Kod İle Doğrulama

Xiaomi'nin resmi internet sayfası üzerinden güvenlik kodunu girmemiz lazım. Bunun için aşağıdaki adreslerden birine girelim:

Kod:
mi.com/verify
chaxun.xiaomi.com
chaxun.mi.com

Karşımıza böyle bir site çıkması gerekmekte:
Screenshot_2.png

Telefon doğrulaması için IMEI ya da Seri numarası girmeniz gerekmekte. Ancak biz telefon doğrulaması yapmayacağımız için "Xiaomi Product Authentication" butonuna tıklayalım. Karşımıza bu sayfa gelmeli:
Screenshot_3.png

Bu ekranda yapmamız gereken "Please enter your 20-digit security code" yazan bölüme kodumuzu yazmaktır (Bütün yazan sayıları birleşik şekilde yazın). "Please enter verification code" yazan bölüme ise sağ tarafında bulunan doğrulama kodunu girmeniz gerekmektedir. Doldurduktan sonra "Verify" butonuna tıklayın ve bekleyin. Eğer orijinal ise buna benzer bir yazı gelmeli:
Screenshot_4.png

Bu ekran geldiyse ürün orijinal demektir. Eğer sorun yaşarsanız aşağıda belirtirseniz sevinirim. Okuyan her kişiye teşekkür ederim. :)

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Faydalı bir konu olmuş eline sağlık umarım sorgulatan herkesin ürünü orijinal çıkar

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
3 xiaomi ürünüm var hiçbirinde görmedim böyle bir sticker. sadece yeni ürünlerde mi var? çünkü ben ürünlerimin orjinal olduğundan eminim de

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544
Suriye'de sattıkları mi note 10 orjinalmiş
Orada 4000 tl
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tek sorun, aldıktan 90 gün sonra kapanıyor olması

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Hocam peki ithalat yoluyla kayıt edilen telefonlar mesela trendyoldan aldım garanti belgesinde ithalatçı bilgileri yazıyor onun dışında bir şey yok kapağında xiaomi türkiye garantili diyor ama nane olduğunu biliyorum satılsın diye yalan beyan resmen,bu cihazın garantisini nereden sorgulayabilirim en azından hangi firma bakıyo onu öğrenmek istiyorum.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,957
Hocam peki ithalat yoluyla kayıt edilen telefonlar mesela trendyoldan aldım garanti belgesinde ithalatçı bilgileri yazıyor onun dışında bir şey yok kapağında xiaomi türkiye garantili diyor ama nane olduğunu biliyorum satılsın diye yalan beyan resmen,bu cihazın garantisini nereden sorgulayabilirim en azından hangi firma bakıyo onu öğrenmek istiyorum.
IMEI ile sorgulamanız lazım. Yine Xiaomi'nin sitesinden. :)

Buradan sorgulayacaksınız. Ya IMEI ile ya da seri numarası ile.

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
IMEI ile sorgulamanız lazım. Yine Xiaomi'nin sitesinden. :)

Buradan sorgulayacaksınız. Ya IMEI ile ya da seri numarası ile.
Onu telefonu alır almaz sorguladım demek istediğim Türkiye içinde hangi servis garantisi? Mi sitesinde warranty çıkıyor ama yurtdışı na garantiye götürecek halim yok :)

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,957
Onu telefonu alır almaz sorguladım demek istediğim Türkiye içinde hangi servis garantisi? Mi sitesinde warranty çıkıyor ama yurtdışı na garantiye götürecek halim yok :)
Ben nereden bilebilirim ki bunu? Bizim Xiaomi bir telefonumuz yok ailede.

KVK olabilir ya da Genpa'dır yüksek ihtimalle.

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Ben nereden bilebilirim ki bunu? Bizim Xiaomi bir telefonumuz yok ailede.

KVK olabilir ya da Genpa'dır yüksek ihtimalle.
Sakin ol sana bilmek zorundasın demedim :) bu tr garantili cihazların garanti sorgulaması yapılan web sitesi varmış evofone baktım ama bulamadım bilen vardır diye yazdım.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Telefon satın alma işleminizin doğrulaması "Verify your phone purchase" sekmesinden yapılıyor. Bazı örnek sorgu ekranı sonuçları ektedir. Bu konuya bir dipnot olsun. :)

Konuda geçen diyaloglara istinaden ek bilgi: Faturanızı kaybettiniz, cihazın kutusu da elinizde yok diyelim; telefonunuzun hangi servis güvencesinde olduğunu sorgulamak için bazı servislerin web sorgu linkleri ise şunlar:

GENPA: GENPA Teknik Servis Web Sitesi

KVK: Fatura ve Garanti Sorgulama - KVK Teknoloji Ürünleri A.Ş.

Delta Servis: Telefon İçin Teknik Servis DeltaServis.com.tr'de

Ouno Teknik Servis: Telefon Teknik Servis – Ouno Service

EVOFONE: Servis güvence sorgu işlemi için bir web sayfası yok. Müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Telefon: 444 21 18

Web sitesi üzerinden Fatura ve Garanti Sorgulaması sadece KVK.com'da var, şu an için diyelim. :)

Ekli dosyalar

• Congratulations.JPG
    Congratulations.JPG
    16.4 KB · Görüntüleme: 119
  • However.JPG
    However.JPG
    32.7 KB · Görüntüleme: 151
Son düzenleme: