[Rehber] TV Box'ta PS 1 Oyunlarını Oynama

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
4,113
Bugünkü rehberimizde ePSXe yardımıyla nasıl TV box veya Smart TV'nizde PS 1 oyunlarını oynayacağınızı göstereceğim.

Gerekenler ;
Android Box veya Smart TV,
Android Box için normal bir TV,
Akıllı telefon,
Oyunları oynamak için bir kol.

1.Telefonunuza ve Tv'nize Smart Files To Tv uygulamasını indiriyoruz.
Atatürk gidiş geliş..png

2.ePSXe for Android uygulamasını TV'mize indiriyoruz
Screenshot_1.png

3.Telefonuza internetten İstediğimiz PS 1 oyununu PSX Rom diye aratıp herhangi bir ROM sitesinden indiriyoruz. (Bu işlerin yasal olup olmadığı henüz belli
değil) Kaynak
Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

4. Tv'mize ePSXe sevenzip Plugin adlı uygulamayı indiriyoruz.
Screenshot_4.png

5.Send Files to TV programını TV'de ve Telefonumuzda açıyoruz. Tv'mizde Receive olan yere, telefonumuzda ise Send olan yere tıklıyoruz. Sonra telefonmuzda indirdiğiniz PS 1 oyununu seçiyoruz ve oyun TV'ye gönderiliyor. Yalnız bunu yapmak için TV ve telefon aynı internete bağlı olması gerek.
Screenshot_5.png
Screenshot_6.png

6. TV'mizde ePSXe uygulamasını açıyoruz. run game'ye tıklıyoruz , size bir hata verecektir skip diyip geçiyoruz. Tekrar Run game'ye tıklıyoruz ve oyunumu nereye kaydettiysek seçiyoruz. Orda bir 7z'den çıkarma işlemi yapacaktır , çıkartma işlemi bittikten sonra ana menüye giriyoruz. Tekrar run game butonuna basıyoruz ve oyun karşımıza çıkıyor .
maxresdefault.jpg

7. Kolumuzu TV'nin veya TV Box'un USB girişine veya Bluetooth'lu bir kol ise TV'mize bağlıyoruz. Ve oyunumuza giriyoruz.

İyi Oyunlar !

Bu metni kendim yazdım. Bir yere yazacaksanız lütfen kaynak verin.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
4,113
Çok güzel olmuş. Bunları PS2 veya PS3 oyunları için de yapabilme şansımız var mı?
PPSSPP yardımıyla PSP oyunlarını yapabiliyoruz ancak çok kasma oluyor TV'de , ama Android'de kullanabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilgilendirici olmuş eline sağlık :)
Eline sağlık, güzel olmuş.
Çok güzel olmuş. Bunları PS2 veya PS3 oyunları için de yapabilme şansımız var mı?
Teşekkürler.

Reaksiyon puanı
1,338
Ben bir şey soracağım acaba bir uygulama yoluyla telefonumuzu oyun kolu gibi kullanıp tv box a bağlayıp oyun oynanabilir mi

mustafamacir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bugünkü rehberimizde ePSXe yardımıyla nasıl TV box veya Smart TV'nizde PS 1 oyunlarını oynayacağınızı göstereceğim.

Gerekenler ;
Android Box veya Smart TV,
Android Box için normal bir TV,
Akıllı telefon,
Oyunları oynamak için bir kol.

1.Telefonunuza ve Tv'nize Smart Files To Tv uygulamasını indiriyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 136712

2.ePSXe for Android uygulamasını TV'mize indiriyoruz
Ekli dosyayı görüntüle 136715

3.Telefonuza internetten İstediğimiz PS 1 oyununu PSX Rom diye aratıp herhangi bir ROM sitesinden indiriyoruz. (Bu işlerin yasal olup olmadığı henüz belli
değil) Kaynak
Ekli dosyayı görüntüle 136716

Ekli dosyayı görüntüle 136719

4. Tv'mize ePSXe sevenzip Plugin adlı uygulamayı indiriyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 136721

5.Send Files to TV programını TV'de ve Telefonumuzda açıyoruz. Tv'mizde Receive olan yere, telefonumuzda ise Send olan yere tıklıyoruz. Sonra telefonmuzda indirdiğiniz PS 1 oyununu seçiyoruz ve oyun TV'ye gönderiliyor. Yalnız bunu yapmak için TV ve telefon aynı internete bağlı olması gerek.
Ekli dosyayı görüntüle 136725Ekli dosyayı görüntüle 136726

6. TV'mizde ePSXe uygulamasını açıyoruz. run game'ye tıklıyoruz , size bir hata verecektir skip diyip geçiyoruz. Tekrar Run game'ye tıklıyoruz ve oyunumu nereye kaydettiysek seçiyoruz. Orda bir 7z'den çıkarma işlemi yapacaktır , çıkartma işlemi bittikten sonra ana menüye giriyoruz. Tekrar run game butonuna basıyoruz ve oyun karşımıza çıkıyor .
Ekli dosyayı görüntüle 136728

7. Kolumuzu TV'nin veya TV Box'un USB girişine veya Bluetooth'lu bir kol ise TV'mize bağlıyoruz. Ve oyunumuza giriyoruz.

İyi Oyunlar !

Bu metni kendim yazdım. Bir yere yazacaksanız lütfen kaynak verin.
Güzel teşekkürler :)

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Cemu Ve Yuzu Nintendo da var süper oynuyor pc de bu arada hatta orjinal cihazdan daha iyi oynuyor
lazım olursa videoda yaparım programda paylaşırım zelda breath of the wild ülkemizde pek begenilmeyen ama çok kaliteli bi yapımlardan biridir bu arada.
Aynen vallahi. Ben Zelda'yı bitirdim. Bidaha bitireceğim.