[Rehber] Masaüstünüzü Kişileştirin

Bu konuyu okuyanlar

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba Arkadaşlar bu konuda çoğumuzun bildiği masaüstünü kişileştirmek için kullandığımız program ve yöntemleri göstereceğim.

1- Öncelikle güzel bir wallpaper kullanın.

2- Faydalı bir araç olan RocketDock'u kullanın. Bu program Macbook'larda bulunan alttaki o güzel bölümü Windowsta da kullamanızı sağlıyor. Ayrıca kendinize özgü skin ve icon pack indirerek kişileştirebilirsiniz.
Rocket Dock.png
3- Ayarlar / Kişileştirme'den Renklere gelin ve Arkaplanımdan otomatik tema rengi seçi işaretleyin.

4- XWidget ile masaüstüne güzel Widgetlar ekleyin.

5- Mause imlecinizi değiştirin. Bunun için Google'da basit bir aramayla birçok siteden mause tasarımı indirebilirsin. Bunu yüklemek için indirdiğiniz dosayayı klasöre çıkartın. Daha sonra .inf uzantılı dosyaya sağ tıklayın ve yükle deyin. Uygulamak için de Ayarlar / Kişileştirme / Temalar'dan Mause imleciniz değiştirin. Benim kullandığım mause imleci: Night Diamond v3.0 | Sapphire Blue
Mause.png
6- Masaüstündeki simgeler için farklı farklı iconlar kullanın.
Icon Archive - Search 590,912 free icons, desktop icons, download icons, social icons, xp icons, vista icons
Bu sitenden indirebilirsiniz.

Arkadaşlar işlemler bu kadardır.
https://forum.shiftdelete.net/threads/herkes-masaustunu-koysun-bakalim.5945/page-338
Bu konudan da paylaşalım.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Bilgi için teşekkürler işimi görür

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Yazı güzel olmuş. Ben de RocketDock'u kullanıyorum. :)
Kullandığın ikon paketini paylaşabilir misin?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ben RocketDock'u ekranın üstünde kalmasına ayarladım. Örneğin tarayıcıdayken bile RocketDock ayarladığım yerde duruyor. Ve açmak istediğim programı açabiliyorum. :)

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ben RocketDock'u ekranın üstünde kalmasına ayarladım. Örneğin tarayıcıdayken bile RocketDock ayarladığım yerde duruyor. Ve açmak istediğim programı açabiliyorum. :)
Bende ayarlıydı. Fakat Photoshop vs. kullanırken bazen gıcık ediyor. :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bende ayarlıydı. Fakat Photoshop vs. kullanırken bazen gıcık ediyor. :)
RocketDock'un ekrandaki yerini ayarlayabilirsin. Ben öyle yapıyorum. Örneğin tam ekran video izlerken videoyu ileri geri alma paneline ulaşabilmek için RocketDock'u daha aşağıya konumlandırıyorum. :)

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
RocketDock'un ekrandaki yerini ayarlayabilirsin. Ben öyle yapıyorum. Örneğin tam ekran video izlerken videoyu ileri geri alma paneline ulaşabilmek için RocketDock'u daha aşağıya konumlandırıyorum. :)
Aynen o ayarda var. Ama photosop'un her tarafında birşey olduğu için sorun olabiliyor. :)

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Resmi Windows Elçiliği yaptığımdan deneyemiyorum :(

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Teşekkürler mutlaka göz atacağım bu konuya.

Son mesajlar