Rehber Instagram kurallarını ihlal eden hesap nasıl açılır?

Bu konuyu okuyanlar

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
Instagram üzerinde birçok platformda da bulunduğu gibi bir kurallar politikası yer alıyor. Bu kurallara uymayan hesaplar kullanıcılar ve yetkililer tarafından tespit edildiğinde hesabınıza girişiniz engellenir ve diğer kullanıcılar tarafından bulunamazsınız. Hesabınıza giriş yaptığınızda ise "Hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır: www.instagram.com/about/legal/terms" diye bir uyarı alacaksınız.

uyari.jpg

Instagram kurallarını ihlal etmediğinizi ve hesabınızın gereksiz yere kapatıldığını düşünüyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak kolay bir şekilde tekrar giriş yapabilirsiniz.

dondurulma.PNG
  • Instagram hesabınıza giriş yapın, Hesabınıza giriş yaptıktan sonra bir uyarı ile karşı karşıya kalacaksınız daha sonra alt kısımda yer alan Daha Fazla Bilgi Al butonuna basarak işleme devam ediniz.​
  • Bu işlem sonrasında, hesabınıza giriş yapabilmeniz adına alt kısımda farklı giriş seçenekleri yer alıyor. Giriş yapmak için yardım al kısmına tıkladığınızda, birçok yolla hesaba erişebileceğinizi göreceksiniz.​
  • Kayıt olduğunuz elektronik posta adresini hatırlıyorsanız o seçenekle devam edebilirsiniz bu size daha iyi sonuç verecektir. Aynı şekilde size en uygun olan seçenekle işleme devam edebilirsiniz. Asıl önemli olan ise bu iletişim araçlarına her an ulaşabiliyor erişebiliyor olmanız olacak bu bölümde. Uygulama size mail üzerinden bir kod gönderecek ve bu şekilde kimliğinizi tanımlayıp işleme devam edebileceksiniz.. Bu nedenle iletişime geçeceğiniz adresin her an açıp kontrol edebileceğiniz bir hesap olmasına dikkat etmeniz önemli bir etken olacaktır.​
  • İlave detaylar ekle yazan kısma bıraktığım açıklamayı girmeniz iyi bir sonuç verecektir, Bu açıklama kısmına; "Selamlar, Kuralları ihlal ettiğim gerekçesiyle hesabıma erişim kapatıldı, Bu durumda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Gerekçelerin uygun olmadığını belirtiyorum. Bu sorunun ortadan kalkması ve hesabıma yeniden erişim sağlayabilmem adına inceleme yapılmasını istiyorum. Bu aşamada geri dönüş süresinin oldukça acil olması gerektiğini talep ediyorum." diyerek bir mesaj bırakıyoruz.​
  • Daha sonrasında ise yapacağımız işlem oldukça basit, destek iste butonuna bastıktan sonra hesabınıza bir kod ulaşacak ve bu kodu temiz bir kağıda yazıp üzerine kullanıcı adınızı yazıp bu kağıtla beraber yüzünü tam görünecek ve net gösterecek biçimde fotoğrafınızı çekip gelen maile bırakarak işlemi tamamlayıp göndereceksiniz.​
Eğer bu işlemleri telefonunuzun Instagram uygulamasından değilde Instagram'ın İnternet sürümü üzerinden manuel olarak doldurmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Bu işlemleri sırasıyla ve sorunsuz şekilde uyguladıktan sonra hesabınız eğer gereksiz yere ihlal uyarısı almış ve kapatılmış ise saatler içerisinde yetkililer tarafından açılacaktır ve Instagram kullanmaya devam edebileceksiniz.​