Redmi note10 pro cihazımın tuş sorunu

Bu konuyu okuyanlar

EdwardVallory

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2 ay önce aldığım redmi note 10 pro cihazımın güç tuşu çalışmamaya başladı bende tamire gönderdim ancak geldiğinde güç tuşu çalışsa da ses azaltma tuşu tam basmıyordu ve 1 ay geçmeden hem güç tuşu hem ses azaltma tuşu bozuldu tekrar tamire verdim yeni bir film taktı telefoncu fakat açılırken çalışsa da ana ekranda tuşlar çalışmadı yani sadece ses açma tuşu çalışıyordu teknisyen yarın toptancısına gönderelim belki de tuş filmi sürüm seçiyor olabilir veya anakart sıkıntılıdır dedi ama bana pek inandırıcı gelmedi çünkü tuşlar tamamen bozuk değildi arada sırada çalışıyordu sizce sorun ne olabilir telefon yurtdışından benim için geldi kayıt ettirmek için 90 günüm kaldı ama bozuk bir telefonu kayıt ettirmek istemiyorum eğer olmazsa atıp yeni bir tane alacağım

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
2 ay önce aldığım redmi note 10 pro cihazımın güç tuşu çalışmamaya başladı bende tamire gönderdim ancak geldiğinde güç tuşu çalışsa da ses azaltma tuşu tam basmıyordu ve 1 ay geçmeden hem güç tuşu hem ses azaltma tuşu bozuldu tekrar tamire verdim yeni bir film taktı telefoncu fakat açılırken çalışsa da ana ekranda tuşlar çalışmadı yani sadece ses açma tuşu çalışıyordu teknisyen yarın toptancısına gönderelim belki de tuş filmi sürüm seçiyor olabilir veya anakart sıkıntılıdır dedi ama bana pek inandırıcı gelmedi çünkü tuşlar tamamen bozuk değildi arada sırada çalışıyordu sizce sorun ne olabilir telefon yurtdışından benim için geldi kayıt ettirmek için 90 günüm kaldı ama bozuk bir telefonu kayıt ettirmek istemiyorum eğer olmazsa atıp yeni bir tane alacağım
Normalde kamera ve sensor sorunu olduğunu biliyorm ama bu olayı ilk defa duydum bence geri verin uğraşmayın yapılıp tekrar arza verdiyse ya adamda hayır yok yada telefonda

EdwardVallory

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Normalde kamera ve sensor sorunu olduğunu biliyorm ama bu olayı ilk defa duydum bence geri verin uğraşmayın yapılıp tekrar arza verdiyse ya adamda hayır yok yada telefonda
maalesef yurtdışından getirttim arkadaş ile geri vermem mümkün değil anakart değişirse düzelir tarzı bir şeyler söyledi ama bilmiyorum sizce değer mi yaptırmaya çünkü yenisini alıp tonla masraf açmak istemiyorum

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Telefoncu bozmuş tabiri caizse hocam.Cihaz sıvı ya da toz almışmıydı? İkinci el mi aldın?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
tuş filminin sürüm seçmesi olasılığı var mı? adam saçmalıyor gibi geldi bana yani tuş filmi niye sürüm seçsin ki yurtdışı rom ne fark eder parça için
.Evet sürümden fark edebilir ve hatalar oluşabilir.*Örneğin Mi 11 Lite'da parmak izi kaybolup,yazılımla geri gelmekte?

Son düzenleme:

EdwardVallory

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam ne alaka ki bana saçmalıyor diyorsunuz? Sizin için burada yardımcı olmaya çalışıyoruz.Evet sürümden fark edebilir ve hatalar oluşabilir.*Örneğin Mi 11 Lite'da parmak izi kaybolup,yazılımla geri gelmekte.Madem anlamıyorsunuz,yardımcı olanları terslemeyin.
affedersiniz ben saçmalıyor'u telefon tamircisi için söyledim size değil kusura bakmayın hocam minik bir yanlış anlaşılma :)

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
affedersiniz ben saçmalıyor'u telefon tamircisi için söyledim size değil kusura bakmayın hocam minik bir yanlış anlaşılma :)
Pardon ?.Dediğim gibi öylede olmazsa diğer telefoncu içini açsın.Bence yazılımla çözülecek telefonu murdar etmiş.

EdwardVallory

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pardon ?.Dediğim gibi öylede olmazsa diğer telefoncu içini açsın.Bence yazılımla çözülecek telefonu murdar etmiş.
cahilliğime verin ama tam anlayamadım hala telefoncuya gidip bunun tuşlarda sıkıntı var yazılım attıracağım mı diyeceğim eğer kendim yapabileceğim birşeyse bende yapabilirim

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
cahilliğime verin ama tam anlayamadım hala telefoncuya gidip bunun tuşlarda sıkıntı var yazılım attıracağım mı diyeceğim eğer kendim yapabileceğim birşeyse bende yapabilirim
Yazılım atma aynı sürümü tekrardan yükleme veya yükseltmeye denir

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Siz anlamıyorsanız yapmayın.Cihaz brick olur,zarar verirsiniz vs. Zaten yazılım ile herşey silinecek,yedek al. Tuşlarda sıkıntı olduğunu ve ilk başta yazılım attırmak istediğini söyle.Çözülmezse başka yönetmlere bakalım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cihaza hiç hard reset attınız mi peki ? Birde öyle deneyelim.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Siz anlamıyorsanız yapmayın.Cihaz brick olur,zarar verirsiniz vs. Tuşlarda sıkıntı olduğunu ve ilk başta yazılım attırmak istediğini söyle.Çözülmezse başka yönetmlere bakalım.
Aynen atasmzsan çöp olur telefon kısaca bazı uygulamalar vb çalışmıyabilir galiba.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Redmi note 10pronun kamera sorunuda yazılımla çözülüyor

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Hard Reset işlemi sonucu bütün bilgileriniz silinecektir.Yedek almayı unutmayın.
•Cihazı kapatın
•Ses açma+power tuşu (eğer çalışırsa)
•Çıkan ekranda ses tuşlarını kullanacaksınız.Açma yukarı,kısma aşağı.Wipe Data'ya gelip cihazı sıfırlayın.Menüye dönün ve ReBoot'a basın.