Redmi Note 9 Pro

Bu konuyu okuyanlar

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
@CrAzY16FoX Eğer oyun oynamayacaksanız 1.5 gün rahat gider. Oyun oynadığınızda rahat 1 günü çıkartıyor yine

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Gittigidiyor'dan alamam. HB veya Trendyol gibi sitelerde yok mu?
Ayrıca kamera,batarya,RAM konusunda Mi Note 10 Lite daha iyi.
Yok.
Mi 10 Lite hoşunuza gitmediyse Samsung Note 10 lite alınır.
Veya Realme 6 Pro da alınabilir. F/p oranı daha yüksek.
Mi Note 10 Lite önermem.

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,949
Pek güvenilir gelmedi. Onun yerine gücünüzün yettiği internet sitelerinden ya da başka mağazalardan almanızı öneririm.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Neden Xiaomi'ye karşı bu kadar uzaksınız?
Xiaomi'ye değil Xiaomi telefonlara desek daha doğru olur.
Aslında bunu birçok konuda açıkladım.

Miui arayüzü hoşuma gitmiyor. Açıkçası simge ve animasyonlar gözümü yoruyor. Arayüzde sadelikten yanayım.

Bir diğer sebep de yazılım. Ben diğer rakip markaları yazılım konusunda daha başarılı buluyorum. Birçok Xiaomi modelinde yazılımsal sorunlar olduğu hem forumlarda, hem de youtube'da videolarda görünüyor. Cihazlarda bu sorunların olması satılan her cihaz sıkıntılı demek değil. Belki de 1/100000 ihtimal. Belki de yanılıyorumdur, sonuçta her markada olduğu gibi kullanıcı sayısı artınca ortaya daha fazla sorun çıkar. Daha fazla kullanıcı, daha farklı deneyimler demek.

Sanırım bir yanlış anlaşılma var. Xiaomi'ye karşı bir düşmanlığım yok, şu zamana kadar birçok xiaomi ürünü kullandım zaten.
Hem F/P'ta genelde en başarılı ürünlerin xiaomi markalı cihazların olduğunu kabul ediyorum.

Sonuç olarak, benim xiaomi'de gördüğüm, bahsettiğim bazı eksiklikler var. Bu eksiklikler olmasa emin olun Xiaomi'den başka marka önermem :)

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Xiaomi'ye değil Xiaomi telefonlara desek daha doğru olur.
Aslında bunu birçok konuda açıkladım.

Miui arayüzü hoşuma gitmiyor. Açıkçası simge ve animasyonlar gözümü yoruyor. Arayüzde sadelikten yanayım.

Bir diğer sebep de yazılım. Ben diğer rakip markaları yazılım konusunda daha başarılı buluyorum. Birçok Xiaomi modelinde yazılımsal sorunlar olduğu hem forumlarda, hem de youtube'da videolarda görünüyor. Cihazlarda bu sorunların olması satılan her cihaz sıkıntılı demek değil. Belki de 1/100000 ihtimal. Belki de yanılıyorumdur, sonuçta her markada olduğu gibi kullanıcı sayısı artınca ortaya daha fazla sorun çıkar. Daha fazla kullanıcı, daha farklı deneyimler demek.

Sanırım bir yanlış anlaşılma var. Xiaomi'ye karşı bir düşmanlığım yok, şu zamana kadar birçok xiaomi ürünü kullandım zaten.
Hem F/P'ta genelde en başarılı ürünlerin xiaomi markalı cihazların olduğunu kabul ediyorum.

Sonuç olarak, benim xiaomi'de gördüğüm, bahsettiğim bazı eksiklikler var. Bu eksiklikler olmasa emin olun Xiaomi'den başka marka önermem :)
Ben sadece iphone ve samsung kullandığım için çok fazla arayüz görmedim. Yazılımsal sorunlar güncellemeyle çözülebilir bence.

judger90

Asistan
Reaksiyon puanı
61
şuan fiyatları biraz yükselmiş ama düşünce sıfır alınabilir bu kaçak cihazlar problem çıkarabiliyor

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
üstünlükleri neler hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam epey puanında 9 pro onde
Epey puanı neye göre bilmiyorum(sanırım fiyat performans oranı) ama puana göre Redmi note 8 Pro, Mi Note 10 Lite'dan daha iyi. Büyük ihtimalle verilen puanlar güncel değil.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200915-222846_Chrome~2.jpg
    Screenshot_20200915-222846_Chrome~2.jpg
    68.4 KB · Görüntüleme: 147

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Gittigidiyor'dan alamam. HB veya Trendyol gibi sitelerde yok mu?
Ayrıca kamera,batarya,RAM konusunda Mi Note 10 Lite daha iyi.
Satıcı güvenli garantisi ithalatçı garantili gerçi garantisine hangi firma bakıyor bilmiyorum batarya, kamera ve malzeme kalitesinde Mi Note 10 Lite daha iyi ama bundaki Snapdragon 765G 730G'ye fark atıyor ayrıca RAM e çok takılma 6GB ile 8GB arasında kullanımda bir fark yok

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Satıcı güvenli garantisi ithalatçı garantili gerçi garantisine hangi firma bakıyor bilmiyorum batarya, kamera ve malzeme kalitesinde Mi Note 10 Lite daha iyi ama bundaki Snapdragon 765G 730G'ye fark atıyor ayrıca RAM e çok takılma 6GB ile 8GB arasında kullanımda bir fark yok
HB veya Trendyol olsa alırım. Oralarda neden satışa vermiyorlar ki?

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Son düzenleme:

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Epey'e sadece fiyat için bakın karşılaştırma için başka sitelere bakın

Satıcının tercihi
Yani bana mantıksız geldi. Diğer sitelere de ilan verse daha fazla satış yapılır.

Reaksiyon puanı
106
T
TuranGSM ve teknomehmeti her yerde görüyorum çoğu kişide memnun onlara bir bak istersen.
Teşekkürler

TuranGSM ve teknomehmeti her yerde görüyorum çoğu kişide memnun onlara bir bak istersen.
Hocam Tekno Mehmettte redmi note 9 pro yok ama turangsm'i düşünücem :D

çok sağolun hocam tercihim turan gsm

Son düzenleme:

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
T

Teşekkürler

Hocam Tekno Mehmettte redmi note 9 pro yok ama turangsm'i düşünücem :D

çok sağolun hocam tercihim turan gsm
Rica ederim, elden alın böyle şeyleri sakın kargo vs düşünmeyin. Hayırlı olsun şimdiden.

okandyerlikaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Haziran ayından bu yana 9 proluyum. Çok hoş telefon. Gerek kamera gerek uzun şarj. Fazlasıyla ihtiyaçlarınızı karşılayacağını düşünüyorum.