Redmi note 8 pro

Bu konuyu okuyanlar

meraklımelo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Redmi note 8 pro aldım. Evet arkadaşlar dün elime ulaştı telefonum. 2300 TL'ye 64 GB bittibitiyor adlı satıcıdan aldım. Herhangi bir sıkıntı çıkması durumuna karşın kargoyu ve kutuyu açarken arkadaşımla video kaydı aldık. Hiç bir sıkıntı olmadı. Telefon tertemiz her şeyi kontrol edildi. Ben vatan PC de mi9 t ile rn8 proyu karsilastirmistim. Rn8 pro daha çok hoşuma gitmişti. Pop up kamera falan hoşuma gitmemişti. Ekrana gelicek olursa mi9t deki amoled süper amoled degil. Sadece amoled. Rn8 pro ile ekran ve renkler konusunda bir fark yok. Kendiniz de gidip görün derim ? ön kamera da rn 8 pro daha iyi. Arka kamerada hemen hemen aynilar. Sıcaklığa gelicek olursak rn 8 pronun oyun testlerinde 40°c yi geçtiği ve sapıttığı bı videoya denk gelmedim. Siz denk geldiyseniz buraya link bırakabilirsiniz. Ayrıca telefondan oyun oynamak bariz her telefonun ömrünü kisaltacak bir şey. İlla oyun oynamadan yapamıyorum dersen 2 yıla bi telefon parası daha vermeyi göze alacaksın. Onun yerine kasa topla oyununu öyle oyna daha mantıklı.Neyse konu dağılmasın. Sarjdayken biraz isiniyor. O da zaten prizden 18W çekip ısınmayacak bir telefon gösterin alkislayalim hep beraber. Adı üstünde hızlı şarj ? rn 8 pro nun suya dayanıklılık testlerini izlemenizi tavsiye ederim. Bu telefonun en sevdiğim yanı suyu takmamasi her halükarda işine bakmasi? Toza dayanıklılık sertifikası da var. Bunlar beni çeken şeyler. Hoparlör konusunda mi9 t daha iyidi. Rn 8 pro da hareket sensörü mükemmel. Masadan kaldirmamla ve yüz tanımanın saliseler içinde çalışıp ekranı acmasini çok sevdim. Parmak izi okuyucusuna gerek bile kalmıyor. Knock on var bir de. Ekrana çift tiklayarak yine yüz tanimayi kullanabiliyorsunuz. Telefon masada falan olduğu zamanlar iş görür. Başta telefon ekrani 6.53 inch. çok büyüktür diye bir ön yargim vardı. Ama telefonu elime aldigimda çok güzel ve kaliteli. Zaten ekran kasa oranı %90 a dayanmış durumda. O yüzden eliniz çok küçük değilse kafaya takmayın. Ben memnun kaldım . Tavsiyede edebilirim. Herkese bol şans ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın bende bu ayın sonunda inşallah Mİ9T'ye geçiyorum
RN8 Pro'yu bende dayıma önerdim kendisi az kalsın Galaxy A50 alıyordu epey sitesinde A50 ile RN8 Pro'yu karşılaştırdık cihazın fotolarını kamera örneklerini gösterdik en sonunda RN8 Pro almay ikna ettim bu arada kendisi İPhone 5'ten geçecek bende 5s'ten Mİ9T'ye geçecem
Hadi hayırlısı

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

Ben de cuma günü RN8 Pro'ya geçtim, gayet güzel bir cihaz:)

Güzel bir konu olmuş...

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Hayırlı olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rn 8 pro suya dayanıklı mı

IP67-68 yok ama su sıçramalarına karşı resmi olarak dayanıklı. Youtube'daki bazı testlerde IP68 koşullarına dayandığı oluyor bu arada...

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
IP67-68 yok ama su sıçramalarına karşı resmi olarak dayanıklı. Youtube'daki bazı testlerde IP68 koşullarına dayandığı oluyor bu arada...
keşke Mİ9T'de stereo hoparlör ve IP68 sertifikası olsaydı umarım Mİ10T modelinde artık stereo hoparlöre geçerler

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
keşke Mİ9T'de stereo hoparlör ve IP68 sertifikası olsaydı umarım Mİ10T modelinde artık stereo hoparlöre geçerler
Xiaomi modellerinde kolay kolay IP sertifikası bulamazsın fiyat artar çünkü. Suya dayanıklı yapar ama sertifika almaz OnePlus gibi. OP7 mesela suya tamamen dayanıklı ama sertifikası yok. OP7 Pro'yu suyun içinde tanıtan biri vardı 15 dakika sonunda pop-up kamera dahi çalışıyordu.

makifsam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Meizu 16th ile RN8 PRO aşağı yukarı aynı fiyatlarda hangisi tercih edilmeli ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Xiaomi modellerinde kolay kolay IP sertifikası bulamazsın fiyat artar çünkü. Suya dayanıklı yapar ama sertifika almaz OnePlus gibi. OP7 mesela suya tamamen dayanıklı ama sertifikası yok. OP7 Pro'yu suyun içinde tanıtan biri vardı 15 dakika sonunda pop-up kamera dahi çalışıyordu.
Hocam bari stereo hoparlör gelsin Xiaomi daha nereye kadar mono hoparlör ile gidecek bence artık MI ve Redmi modellerinde stereo hoparöre yer vermesi gerektiğini düşünüyorum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Hocam bari stereo hoparlör gelsin Xiaomi daha nereye kadar mono hoparlör ile gidecek bence artık MI ve Redmi modellerinde stereo hoparöre yer vermesi gerektiğini düşünüyorum
Stereo olayı iyi ama 9T için konuşayım çok iyi hoparlörü var. Hem ses patlaması olmuyor hemde çok yüksek ses veriyor. Hoparlörden müzik dinlemediğim için bildirim sesleri veya arama için stereo özelliğini de çok aramıyorum ne yalan söyleyeyim.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Stereo olayı iyi ama 9T için konuşayım çok iyi hoparlörü var. Hem ses patlaması olmuyor hemde çok yüksek ses veriyor. Hoparlörden müzik dinlemediğim için bildirim sesleri veya arama için stereo özelliğini de çok aramıyorum ne yalan söyleyeyim.
Valla hocam ben kablosuz kulaklık ile müzik dinleyen biri olduğum için ses kalitesi benim için önemli
Yüksek ses vermesi benim işime gelir

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Valla hocam ben kablosuz kulaklık ile müzik dinleyen biri olduğum için ses kalitesi benim için önemli
Yüksek ses vermesi benim işime gelir
Kablosuz kulaklık ile dinliyorsan stereo özelliğinin ne önemi var ki? Cihazda zaten Hi-Res var kulaklık ile performansı çok iyi.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Kablosuz kulaklık ile dinliyorsan stereo özelliğinin ne önemi var ki? Cihazda zaten Hi-Res var kulaklık ile performansı çok iyi.
Stereo hoparlörü kulaklık dışında önemli çünkü ben kulaklığı sadece dışarda kullanıyorum evde telefondan video izlerken ses kalitesinin çok iyi olması gerekiyor

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Hayır yorumumu silen mod bir zahmet neden sildiğini de yazsın şuraya. Kafanıza göre iş yapmayın.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Mesajı yazdığın kişi rahatsız olmuş. Konu ile alakalı bir mesaj yazmamışsın ki.

Ne alaka ki? Beni bilgilendirin bari. Arkadaş her konuda aynı yorumu yazıyordu bende ona öyle yazdım. Benim de çok rahatsız olduğum yorumlar var herkes yorum şikayet etsin o zaman.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Ne alaka ki? Beni bilgilendirin bari. Arkadaş her konuda aynı yorumu yazıyordu bende ona öyle yazdım. Benim de çok rahatsız olduğum yorumlar var herkes yorum şikayet etsin o zaman.
Sana karşı yazılan mesajdan rahatsızsan rapor et seçeneğini kullanabilirsin tek tek değerlendiriyoruz merak etme.