Redmi note 8 pro mu yoksa mi 9 lite mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
arkadaşlar bu hafta telefon almayı planlıyordum aklımda redmi note 8 pro vardı ama bugün vatana gidip test ettiğimde kamerası abartılan kadar güzel gelmedi ayrıca çok fazla ısınma sorunu var diyorlar bu yüzden kararsız kaldım yine aynı fiyat bandındaki mi 9 liteye biraz daha yaklaştım gibi oldu çok kararsızım yardım edin

(bütçem en fazla 2500tl belki 100 200 daha çıkarım mağazadan almayı planlıyorum başka telefon önerilerine açığım )

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
arkadaşlar bu hafta telefon almayı planlıyordum aklımda redmi note 8 pro vardı ama bugün vatana gidip test ettiğimde kamerası abartılan kadar güzel gelmedi ayrıca çok fazla ısınma sorunu var diyorlar bu yüzden kararsız kaldım yine aynı fiyat bandındaki mi 9 liteye biraz daha yaklaştım gibi oldu çok kararsızım yardım edin

(bütçem en fazla 2500tl belki 100 200 daha çıkarım mağazadan almayı planlıyorum başka telefon önerilerine açığım )
Mİ9 Lite tabiki de daha iyi
type-c girişi
daha güncel bir tasarım
hızlı şarj
amoled ekran
ekran altı parmak izi
kamera ise sony sensörü kullanıyor
alternatif olarak Mİ9T öneririm şuanda hb sitesinde 2550 tl'ye mevcut bende Mİ9T alacağım için öneriyorum 2000'e de RN8 Pro öneririm tam bir f/p canavarı ama 3-4 sene kullanım sunar mı bilmiyorum mediatek g90t kullanıyor sonucta

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
type-c girişi
daha güncel bir tasarım
hızlı şarj
amoled ekran
ekran altı parmak izi
alternatif olarak Mİ9T öneririm şuanda hb sitesinde 2550 tl'ye mevcut bende Mİ9T alacağım için öneriyorum 2000'e de RN8 Pro öneririm tam bir f/p canavarı ama 3-4 sene kullanım sunar mı bilmiyorum mediatek g90t kullanıyor sonucta
işte bende tam o yüzden güvenemiyorum herkes çok ısınıyor diyor ayrıca 12 nm olduğu için daha fazla şarj yiyor youtubedaki videolarda güzel fotoğraf çekiyor gibi gözüküyor fakat gidip baktığımda kamera beni pek mutlu etmedi

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
işte bende tam o yüzden güvenemiyorum herkes çok ısınıyor diyor ayrıca 12 nm olduğu için daha fazla şarj yiyor youtubedaki videolarda güzel fotoğraf çekiyor gibi gözüküyor fakat gidip baktığımda kamera beni pek mutlu etmedi
Ben RN8 Pro kullanıcısı değilim o yüzden yorum yapmam pek doğru olmaz ama 2000'e alınabilecek en iyi telefon diyebilirim RN8 Pro ile ilgili kafana takılan sorular varsa seni @AlteredTech'e yönlendirebilirim kendisi İPhone 6'dan RN8 Pro'ya geçti 2 hafta felan oldu alalı sana seve seve yardımcı olur

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Ben RN8 Pro kullanıcısı değilim o yüzden yorum yapmam pek doğru olmaz ama 2000'e alınabilecek en iyi telefon diyebilirim RN8 Pro ile ilgili kafana takılan sorular varsa seni @AlteredTech'e yönlendirebilirim kendisi İPhone 6'dan RN8 Pro'ya geçti 2 hafta felan oldu alalı sana seve seve yardımcı olur
biliyorum konuştuk biz o gayet memnunmuş ama son zamanlarda ısınma sorununu daha fazla duyuyorum inşallah ısınma sorunu yoktur

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
biliyorum konuştuk biz o gayet memnunmuş ama son zamanlarda ısınma sorununu daha fazla duyuyorum inşallah ısınma sorunu yoktur
RN8 Pro ısınsa bile yüksek seviyeye çıkamaz ki çünkü sıvı soğutma sistemi var

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
type-c girişi
daha güncel bir tasarım
hızlı şarj
amoled ekran
ekran altı parmak izi
Rn8 prodada type c var
Daha güncel tasarım demişsiniz ama ikisininde tasarımı benzer.
Hızlı şarjda var rn8 proda.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Rn8 prodada type c var
Daha güncel tasarım demişsiniz ama ikisininde tasarımı benzer.
Hızlı şarjda var rn8 proda.
ben başlığı note 6 pro vs mi9 lite diye okudum ondan dolayı type-c girişi güncel tasarım diye sıraladım
yalnız tasarım konusunda şuna değinmek istiyorum Mİ9 Lite'ın çerçevesi metal iken RN8 Pro'nun plastik çerçeve dedim kasa demedim

Son düzenleme:

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
ben type-c ve güncel tasarımı note 6 pro için dedim çünkü başlığı rn6 pro vs mi9 lite diye okudum
yalnız tasarım konusunda şuna değinmek istiyorum Mİ9 Lite'ın çerçevesi metal iken RN8 Pro'nun plastik çerçeve dedim kasa demedim
Anladım. Çerçeve diye belirtmeyince ben kasa olarak anladım bide çentik.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Bence bu video kafandaki soru işaretlerini bir nebze de olsa giderecektir

Son düzenleme:

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Ben mi9 lite tercih ederdim. Note8 pro daha iri ve ağır, kamera çıkıntısı daha fazla, ekran ips lcd, parmak izi hâlâ arkada, işlemcisi iyi de olsa şüphe barındırıyor. Pili daha az gidiyor(12nm). Kamerada mi9 lite bi tık daha önde diyen çok inceleme var.
Mi9 lite çerçeve metal. Kalite hissi bi tık fazla yorumlari çok.

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
sağolun beyler galiba mi 9 lite alıcam

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Mi9 lite da kamerada bildiğim kadarıyla gyro-eis bile yok. Arkadaki RGB Xiaomi logosu cezbetmesin sizi.

RN8 Pro derim.

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Mi9 lite da kamerada bildiğim kadarıyla gyro-eis bile yok. Arkadaki RGB Xiaomi logosu cezbetmesin sizi.

RN8 Pro derim.
redmi note 8 proda mediatek beni şüphelendiriyor herkes çok ısınıyor diyor

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,752
Redmi note 8 Pro'da sıvı soğutma sistemi var. Arka dokunmatik kısmı dışında bir ısınma yeri veya sorunu yaşayacağını zannetmiyorum. Ayrıca fiyat arasında 200-300 liralık bir fark var. Ben günlerce araştırdım ve kağıt üzerinde RN8PRO almaya karar verdim. Bu hafta alacağım bakalım nasıl

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Redmi note 8 Pro'da sıvı soğutma sistemi var. Arka dokunmatik kısmı dışında bir ısınma yeri veya sorunu yaşayacağını zannetmiyorum. Ayrıca fiyat arasında 200-300 liralık bir fark var. Ben günlerce araştırdım ve kağıt üzerinde RN8PRO almaya karar verdim. Bu hafta alacağım bakalım nasıl
kağıt üzerinde rn8pro mi9t den bile iyi ama kağıt üzerinde . ben gidip baktığım kamerası abartılan kadar etkilemedi ve ips olması bir eksi .

Raizell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12

RN8 Pro derim.
Eis desteği mevcut. İki telefonda ayni fiyat bandında olduğu için birbirine en büyük rakiptir. Globalde realme modelleri de öne çıkıyor tabi. Daha önce anlattım ancak iki telefonu da alırsanız üzülmezsin. Ama tercih yapmak gerekirse Mi 9 lite derdim. Lite takısına kanmayın Çinde ismi Cc9 meitu firmasıyla ( fotoğraf makinesi ve yazılımıyla ünlü bir firma) kapsamında seri olarak piyasaya sürüldü dikkat ettiyseniz telefonda bariz bir kırpma yok çünkü genelde bu segmentte kullanıcıyı uyuz eden bir kırpma uygulanır. Realme 3 proda micro USB mi a3 hd ekran mi 9t de microsd girişi olmaması gibi.
Konumuza dönecek olursak note 8 prodan avantajları;
Amoled ekran ve sağladığı özellikler ( bu bile 200 TL lık farka değer çünkü amoled telefonda en pahalı parça ve maliyeti artıran bir unsur)
Ekrandan parmak izi ( Bu da yeni teknoloji olduğu için maliyetli bir unsur)
Rgb aydınlatma eskiden gördüğümüz bu olay tekrar döndü bu özelliğe bayılan çok tüketici var.
Kamera deneyimi çok daha iyi Sony sensor olsın diyafram açıklığı olsun gcam uygulaması farkı olsun öne geçiyor
Tasarımda ise daha hafif oluşu kamera çıkıntısı az olması metal çerçeve olması sebebiyle daha iyi
Hi-res ses sertifikası bu sertifika olmayınca ses kötüdür demek doğru değil ama olunca ses kalitesi tescillenmiş oluyor ayrıca firma bunun içinde ayrıyeten para ödüyor.
Ar emoji desteği bunu ilerleyen zamanda daha çok faydasını göreceksiniz.
Note 8 pro avantajlarına gelecek olursak
Çok güçlü bir işlemci olan g90t kullanılmış
Kamerasında ek olarak makro çekim var meraklısı için güzel bir özellik
Arkası gg5 ile korunuyor mi 9 lite da bu bilgiye ulaşamadığım için avantaj saydım
Bataryadan 4500 4030 gibi görünse de mi 9 lite işlemcinin nm süreci daha küçük olduğu için ve amoled oluşu hemen hemen aynı ekran süresi veriyor.
Eğer aynı fiyat olursa tabi ki mi 9 lite ama şuan arada 200 TL fark var note 8 pro alınabilir.