Redmi Note 8 Free Fire'da kasma

Bu konuyu okuyanlar

riomuymuşneymiş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazı alalı yaklaşık 4,5 ay oldu aldığım ilk zamanlarda hiç bir sıkıntı yoktu FPS sorunları kasma donma olmuyordu full grafiklere oynuyordum ancak 1 ay önce kasma ve FPS sorunları başladı ekran kaydı alırken kasmalar başladı normalde hiç bir sıkıntı olmadan alıyordum ben de grafikleri standart'a getirdim baktım hala kasıyor bunu Bir araştırdım telefonumda geliştirici seçenekleri'nden bazı ayarlar yaptım oyun sürücüsü tercihlerinden free fire'ı oyun sürücüsü olarak seçtim sonra sistem izleme bölümünden CPU başına ara bellek boyutunu 32 olarak seçtim ardından HW bindirmelerini devre dışı bırak seçeneğini iptal ettim
Kullandığım dpi değeri 691
Boş depolama alanı 40gb/64gb
Duvar kağıdım düz siyah renk
4 GB ram
Her gün telefonun ram'ini temizliyorum ve yaklaşık 1gb çöp (veya bosaltilabilir bellek boyutu çıkıyor)

Ve hala kasma var lütfen yardım edin ben bunu nasıl çözücem

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-01-20-21-28-742_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-04-01-20-21-28-742_com.miui.securitycenter.jpg
    30.6 KB · Görüntüleme: 105
  • Screenshot_2021-04-01-20-21-30-965_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-04-01-20-21-30-965_com.miui.securitycenter.jpg
    32.2 KB · Görüntüleme: 124

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Öncelikle bilmiyorum neden ama 691 dpi yüksek değil mi? Geliştirici seçeneklerinde grafik api yi vulkan seçip deneyebilirsin

riomuymuşneymiş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çünkü oyunun bize sunduğu hassasiyet çok düşük o yüzden 691 dpi
800 yapınca boot loop'a giriyor zaten

riomuymuşneymiş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle bilmiyorum neden ama 691 dpi yüksek değil mi? Geliştirici seçeneklerinde grafik api yi vulkan seçip deneyebilirsin
Öncelikle bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum ve telefonumda vulkan grafik api yok sanırım zaten bilgisayarlar için değil mi?

drake_reyiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bunun imkansız olacağını düşünüyordum. Yanılmışım ! (Ayarları Çok Kurcalamışsın Eski Haline Getir Belki Düzelir)

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Cihazı alalı yaklaşık 4,5 ay oldu aldığım ilk zamanlarda hiç bir sıkıntı yoktu FPS sorunları kasma donma olmuyordu full grafiklere oynuyordum ancak 1 ay önce kasma ve FPS sorunları başladı ekran kaydı alırken kasmalar başladı normalde hiç bir sıkıntı olmadan alıyordum ben de grafikleri standart'a getirdim baktım hala kasıyor bunu Bir araştırdım telefonumda geliştirici seçenekleri'nden bazı ayarlar yaptım oyun sürücüsü tercihlerinden free fire'ı oyun sürücüsü olarak seçtim sonra sistem izleme bölümünden CPU başına ara bellek boyutunu 32 olarak seçtim ardından HW bindirmelerini devre dışı bırak seçeneğini iptal ettim
Kullandığım dpi değeri 691
Boş depolama alanı 40gb/64gb
Duvar kağıdım düz siyah renk
4 GB ram
Her gün telefonun ram'ini temizliyorum ve yaklaşık 1gb çöp (veya bosaltilabilir bellek boyutu çıkıyor)

Ve hala kasma var lütfen yardım edin ben bunu nasıl çözücem
Android cihazlarda ram boşaltma diye bir şey yok.Android yüksek rame ihtiyaç duyan,fazla ram tüketen bir işletim sistemi.Ram boşaltma olayı cihazın akıcılığını bozabilir.Senin yapman gereken olay yedek alıp hard reset atman.Cihazı tekrar kurduğunda bir daha ram boşaltma olayına girme.Cihazın ram tüketimi azalsın istiyorsan gereksiz programları devre dışı bırak.