Redmi Note 7 vs gm 9 pro (açıklamalı karşılaştırma)

Bu konuyu okuyanlar

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Direkt olarak şu çöp bu çöp diyeceğinize alın objektif bir şekilde karşılamaya çalıştım.

ekran
Gm 9 proda amoled var diğerinde ips var amoled daha iyi demicem. Renkler ve zevkler tartışılmaz. Ancak gm 9 pronun ekranı 700 nitslere kadar çıkabiliyor, redmi note 7yebaktığımızda ise 500 nitsin bile altında kalıyor. Bu konuda gm 9 pro ekran konusunda kesinlikle önde.

Pil
Mah değerlerine baktığımızda birçoğunuz redmininki daha yüksek geçer diyo olabilirsiniz ancak yapılan testlerde malesef durumlar gm 9 pronun lehine. Karşılaştırmayı teknoseyirin videolarından aldım. Çünkü adamlar ekran parlaklığını eşit seviyede tutup ona göre söylüyorlar. (Eğer full parlaklıkta denenseydi gm 9 pro daha geride kalırdı çünkü parlaklık olarak gerçekten fark atıyor. )Diğer kanallar gibi kıçlarından yorumlamıyorlar.
200 nits ekran parlaklığında;
gm9 pro: 6 saat oyun, 16 saat film izletme süresi sunuyor.
redmi note 7 : 5.5 saat oyun 13 saat film izletme süresi sunuyor.

İkisi de hızlı sarj destekliyor ancak redminin kutusundan adaptörü çıkmıyor. 300 lira pahalı olduğunu düşünürsek bu biraz saçma olmuş.

Performans
Fark yok, ikisinde de sd 660 olduğu için gayet tatmin edici.

Kamera
Gidip bazı ergenler gibi mp karşılaştıracak değilim. Ama redmi note 7 hem loş ışık hem de normal ışık fotoğraflarında kesinlikle gm 9 proya göre önde bir telefon. Hele ışığın az olduğu yerde iyi iş çıkarıyor kereta. Ancak video konusunda da gm 9 pro daha önde. Garip bir şekilde videosu fotoğraflarından daha iyi, ilginç. Ön kamera konusunda eşitler desek yanlış olmaz. Ama videoda yine gm 9 pro önde.

Tasarım
Çentiğe karşı bir nefretiniz yoksa redmi note 7 kesinlikle daha iyi gözüküyor. Ama tabi sizin kararınız. Sonuçta iki telefon da gorilla glassla desteklenmiş.

Ses
Gm 9 pro stereo olduğu için redminin içinden geçiyor desek yanlış olmaz.

Gm 9 pro 1700
redmi note 7 2000

Artık hangisi size uygunsa onu alın. Şu ezer bu ezer olayı yok. İki telefonun da artı ve eksileri var arkadaş. Kimsenin kimseye gömdüğü yok. İhtiyacınıza göre seçin.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Kamera kısmında GM 9 Pro büyük fark atar Redmi Note 7 modeline. Arka kamera video ve ön kamera genel anlamda çok daha iyi. Ayrıca video ses çıkışı konusunda da GM 9 Pro daha iyi. GM 9 Pro modelinde dolby atmos özelliği de ayrı bir artı. Redmi Note 7'nin artısı da arayüzü (öznel olduğu için farklı düşünenler olacaktır). GM 9 Pro'nun saf android arayüzü biraz sıkıcı gelebilir. Güncelleme kısmında da şu ana kadar görünen öyle ki GM marka olarak daha iyi, Xiaomi'nin son güncellemeleri hep sıkıntı çıkartıyor. Ayrıca Xiaomi'nin genel anlamda şebeke ile ilgili büyük sıkıntıları da var. GM 9 Pro'nun da ahizesiyle ilgili sıkıntıları vardı en son, tam anlamıyla düzelmiş mi emin değilim. İki cihazı da kötülemek istemem ama bu iki marka da biraz riskli

guvenayaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostlar geçen bu telefoncuya gittim gm9 pro satıyor musunuz dedim dispiratoru arayıp isteyecekti adam telefonun üretiminin durduğunu söyledi büyük ihtimalle kronik bir arıza var almamanizi oneririm

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Şiştim ya şu GM'yi tartışmaya açmayın lütfen.

GM berbat bir markadır.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Telefonu elinize alip kullandiniz mi ? Nerden vardınız bu kanıya ?

Nereden başlasam güzel kardeşim nereden başlasam bilemiyorum...

GM net bu ülkeye hainlik eden bir markadır. Vestel de onun gibidir. Casper da bunlara yamanmıştır.

Montajcı, arge'leri çöp olan firmalar.

Son mesajlar