Redmi Note 7 mi General Mobile 9 Pro Mu?

Bu konuyu okuyanlar

dramaticalien480

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar hangi modeli önerirsiniz. Babam için bakıyoruz. Telefonla konuşma kalitesi, çekim kalitesi, kamerası, sesi iyi olsa yeter. Başka önereceğiniz modeller olursa sevinirim. Şimdiden sağolun.

Redmi Note 7 Xiaomi Türkiye Garantili olarak 2000 tl. GM 9 Pro'da 1700 tl. GM 9 Pro'da şebeke sorunları mevcutmuş. GM 5 Plus kullanmıştım onda da var aynı sorunlar. Xiaomi nasıl olur emin değilim. Kamera olarak GM 9 Pro iyi deniyor ama çekimlerde o kadar ahım şahım gelmedi.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Telefonla konuşma kalitesi olarak gm9 pro sorunlu diye yazan kullanıcılar vardı internette ben o modeli önermiyorum ama redmi note 7'ninde esprisi arka kamera yanlızca ben olsam bunun yerine a101'de distribütör garantili honorplay bakardım, diyafram değeri yüksek olsada arka kamera iyi çekiyor sensör kalitesinden dolayı onun dışında batarya, işlemci, hoparlör kalitesi vs. yine honor başarılı.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
GM'den çöp almam çöp. İstediği kadar kendini geliştirsin. Lekeli geçmişini kolay kolay silemeyecek.

Öteki marka da vestel.

dramaticalien480

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Telefonla konuşma kalitesi olarak gm9 pro sorunlu diye yazan kullanıcılar vardı internette ben o modeli önermiyorum ama redmi note 7'ninde esprisi arka kamera yanlızca ben olsam bunun yerine a101'de distribütör garantili honorplay bakardım, diyafram değeri yüksek olsada arka kamera iyi çekiyor sensör kalitesinden dolayı onun dışında batarya, işlemci, hoparlör kalitesi vs. yine honor başarılı.
Bir youtube kanalında pie ile konuşma sorununun gittiğini iddaa ediyor. Honorplay 2200 seviyesinde. En fazla ayırdığım bütçe 2000 tl daha da üstüne çıkmak istemiyorum. Bir araştırayım gene de sağolun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

GM'den çöp almam çöp. İstediği kadar kendini geliştirsin. Lekeli geçmişini kolay kolay silemeyecek.

Öteki marka da vestel.
Hocam haklısınız. GM eski modellerde çok çektirdi. Belki bu sefer düzelmiştir diye bir düşünce oldu. LG içinde öyle denirdi şuan stabil tertemiz alet yapıyorlar.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Katılıyorum

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Bir youtube kanalında pie ile konuşma sorununun gittiğini iddaa ediyor. Honorplay 2200 seviyesinde. En fazla ayırdığım bütçe 2000 tl daha da üstüne çıkmak istemiyorum. Bir araştırayım gene de sağolun.

Hocam haklısınız. GM eski modellerde çok çektirdi. Belki bu sefer düzelmiştir diye bir düşünce oldu. LG içinde öyle denirdi şuan stabil tertemiz alet yapıyorlar.

GM 9 Pro pie güncellemesi aldı diye sevinenler vardı ama şimdi ağlama duvarına çevirmişler forumları. O çalışmıyor, ses kesiliyor vs diye hatalar bildiriliyor.

GM de vestel'de düzgün cihaz yapamıyorlar.

@Leand kullanıcısına katılıyorum. Honor Play şu anda en mantıklı cihaz. Bir multitouch sorunu vardı. Güncelleme ile giderildi. P20 Pro'daki SoC kullanılmış. 2200'e mis gibi alınır kullanılır.

dramaticalien480

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
GM 9 Pro pie güncellemesi aldı diye sevinenler vardı ama şimdi ağlama duvarına çevirmişler forumları. O çalışmıyor, ses kesiliyor vs diye hatalar bildiriliyor.

GM de vestel'de düzgün cihaz yapamıyorlar.

@Leand kullanıcısına katılıyorum. Honor Play şu anda en mantıklı cihaz. Bir multitouch sorunu vardı. Güncelleme ile giderildi. P20 Pro'daki SoC kullanılmış. 2200'e mis gibi alınır kullanılır.
Sanırım gmden uzak durmak yararıma olacak. Honor işini araştıracağım sağolun.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
ram ve cpu+gpu takıntınız yoksa f/p olarak honor 10 lite alabilirsiniz 1400-1500 civarına bulunabiliyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kullanması beceremiyorlar gm vestel kötü diyorlar ayarlarını düzgün yapınca gm5p ses kalitesi süper oldu mesela...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
sen alma alana da karışma Vestel ve General Mobile kimseyi kandırmıyor esas sahtekar casper.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
sen alma alana da karışma Vestel ve General Mobile kimseyi kandırmıyor esas sahtekar casper.

Ondan da almam. O da sahtekar bir firma benim gözümde. Sinsi ötekilerine göre.

Alana da karışmam. Parası bol olan gitsin alsın. Sonra gelip "Vay bu cihaz neden b*ktan" demesin.

dramaticalien480

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
ram ve cpu+gpu takıntınız yoksa f/p olarak honor 10 lite alabilirsiniz 1400-1500 civarına bulunabiliyor.
hocam teşekkür ederim. mate 20 lite iyi göründü. 3 4 yıl idare eder. gm yi araştırdım dediğiniz gibi baya sıkıntı çıkmış yeni güncelleme ile. dertli tasalı telefon.

kullanması beceremiyorlar gm vestel kötü diyorlar ayarlarını düzgün yapınca gm5p ses kalitesi süper oldu mesela...
hocam ürün donanım olarak iyi aslında ama derdi çok. kendime alsam her güncelleme ile sorun olsa uğraşırım ama babama aldığımız için net stabil olması işime geliyor. ondan dolayı vazgeçtim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Ondan da almam. O da sahtekar bir firma benim gözümde. Sinsi ötekilerine göre.

Alana da karışmam. Parası bol olan gitsin alsın. Sonra gelip "Vay bu cihaz neden b*ktan" demesin.
edep yahu vestel,general mobile ile çöp oğlu çöp casperı bir tutma gm5p var bende samsung'tan daha fazla ses veriyor kulaklıktan ekolayzer'ı güzel çıktı...

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
edep yahu vestel,general mobile ile çöp oğlu çöp casperı bir tutma gm5p var bende samsung'tan daha fazla ses veriyor kulaklıktan ekolayzer'ı güzel çıktı...

Edep mi? Bu benim görüşüm, burası forum. İstediğim gibi görüşümü söyleyebilirim sanırım kimseden izin almadan.

TR markaları maalesef kötüler. Aynı zamanda kötü niyetliler.

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
İşte tamda sorun bu telefonu kullanmayanlar o telefon hakkında yorum yapıyor, o telefon iyimiş bu çöpmüş mış mış

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
İşte tamda sorun bu telefonu kullanmayanlar o telefon hakkında yorum yapıyor, o telefon iyimiş bu çöpmüş mış mış

Hocam GM'de vestel cihaz da kullandım. Casper hariç.

Hadi derim ki Casper bir nebze gionee gibi bir markayı alıp üzerine logo basıyor. Ama ne GM ne de Vestel tel tel dökülüyor.

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Hocam GM'de vestel cihaz da kullandım. Casper hariç.

Hadi derim ki Casper bir nebze gionee gibi bir markayı alıp üzerine logo basıyor. Ama ne GM ne de Vestel tel tel dökülüyor.
Bende 1 sene venüs 5580 kullandım sorun yaşamadım , 1 sene gm 5 plus kulandım çekim gücu düşüktü diger telefonlara göre bataryası çabuk ölüyor şimdi gm 9 pro kullanıyorum daha sorun çıkarmadı

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
gm5p var sorun yok.
70497

dramaticalien480

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
@astegon @ConfickerBelasi @ umitarabaci Arkadaşlar konu çok başka yere kaymış. Birbirinizi kırmaya gerek yok. Hocam ben 6 ay gm5plus kullandım. Telefonun çekim gücü çok kötüydü. Bir ara güncelleme gelene kadar wifi hızı 1mbps geçmiyordu. İhtiyaçtan ucuz yollu diye aldım 6 ay iş gördü sonra devrettim. Telefonun şuan çekim gücü düşük, kamerası maalesef oldukça kötü kalıyor ve konuşma sırasında sürekli kesinti yaşatıyor. Yazılımdan mı diye bekledim ama ön taraftaki sensörden oluyor diye düşünüyorum. Vestel ve Casper hakkında bir kullanım deneyimim yok maalesef. Ancak belirli bir marka kullanımını ülke sevgisine bağlamanız sizlere yakışır bir davranış değil. Eminim ki buradaki herkes ülkesini seviyordur. Vestel ve diğer Türk markalarının gelişme aşamasında olduğu aşikardır. Bu süreç sırasında ortaya çıkacak sıkıntılar elbet olacaktır ama bunun giderilmesi için aynı şekilde kendileri de çalışacaktır. İnsanların ürünü eleştirmesi ürünün bir sonraki güncelleme ile düzeltilme şansını arttırmakla birlikte gelecek ürün modelleri için daha iyi bir sistem kurmalarına da yardımcı olacaktır. Ama ürünü kullanmadan kötü yorum yapmakta etik değildir. Hepinize teşekkür ederim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
gm candır canandır Canan Hoşgör var ki o efsanedir...
5b55961a5379ff30204a5e98.jpg

Teknoloji_x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar oğluma doğum günü hediyesi olarak telefon bakıyorum. Genellikle pubg oynuyor ve video yüklemeleriyle ilgileniyor telefonu biraz yoracak sanırım yaptıkları , bunlara istinaden Aşağıdaki listedeki bu telefonlardan arasında hangilerini tercih etmem mantıklı ve uygun olur takipçi arkadaşlarında yardımlarını rica ederim. Teşekkürler.
1-General Mobile GM 9 Pro
2-Honor 8X
3-Realme 5i
4-Xioami Redmi Note 6