Redmi note 7 iade ve ya değişim yapılabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

livix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Selamlar. N11 de techpazar'dan redmi note 7 aldım. Ürün iyi güzel ama yaklaşık 4 ay sonra telefonda hayalet ekran sorunu olduğunu fark ettim. Evofone ve ya genpa gibi pek de kaliteli olmayan servislere götürmeyi tercih etmiyorum Allah bilir neler gelir başına telefonun o yüzden mağazaya yazdım telefonun iadesi ve ya değişimi için pek ummuyorum ama mümkünse direk satıcıdan tüm işlemlerimi halletmek istiyorum sizce bunu nasıl halletmeliyim önerileriniz varsa çok iyi olur.

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
İade edilmez süresi geçmiş

livix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Sizinki ne garantili?
Evofone ve genpa ayrıca ürünü n11 den aldığım mağaza şöyle bir mesaj attı. Bu duruma göre eğer hayalet ekran telefon kaynaklı bir sorun ise rapor aldığım dahilinde ürünü iade ve ya değişimini temin edebiliyorum.
Screenshot_2020-01-02-17-28-25-549_com.dmall.mfandroid.jpg

livix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Satıcı da öyle demiş fakat.Servisin rapor yazması için 2-3 kere aynı sorunu yasamaniz lazım diye biliyorum.

Bu arada benimde cihazım rn7 ve bende de aynı sorun var.
Allah allah. Peki sen hic servise verdin mi telefonunu? Acaba servis nasıl iyi mi kötü mü, telefonu daha kötü mü yapıp gönderirler ne yaparlar? Eğer tecrüben varsa paylaşırsan çok iyi olur.

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Allah allah. Peki sen hic servise verdin mi telefonunu? Acaba servis nasıl iyi mi kötü mü, telefonu daha kötü mü yapıp gönderirler ne yaparlar? Eğer tecrüben varsa paylaşırsan çok iyi olur.
Ben vermedim.Ama 1.cide emin ol değiştirmezler.Eger aynı sorunu daha çok yaşarsan satıcının da dediği gibi iade raporu yazılırsa işlem yapılır.Bende pek güvenemiyorum garantiye.Benimki de delta garantili.Ama evofone güzel bir teknik servis.Bence evofona verin derim.
Bu arada telefonu şimdi garantiye verdiğinizde sadece panelleri değişir diye düşünüyorum..

livix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Ben vermedim.Ama 1.cide emin ol değiştirmezler.Eger aynı sorunu daha çok yaşarsan satıcının da dediği gibi iade raporu yazılırsa işlem yapılır.Bende pek güvenemiyorum garantiye.Benimki de delta garantili.Ama evofone güzel bir teknik servis.Bence evofona verin derim.
Bu arada telefonu şimdi garantiye verdiğinizde sadece panelleri değişir diye düşünüyorum..
Panelden kasıt ekran herhalde. Gerçi değiştirmesinler zaten bu benim işime gelir sonuçta telefonun ekranı değişince bile fabrika çıkışı hali kadar sağlam olduğuna inanmıyorum sadece tek isteğim bana o raporu vermeleri gerçi böyle bir rapor var mı, yok mu, nasıl bir şey ve ya neye benziyor hakkında hiç bir bilgim yok eğer senin de böyle bir fırsatın varsa bence sende değerlendir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de şey soracaktım benim telefonda da ghost var dedin peki bu hayalet ekran sende bir gelip bir geçiyor mu? Bende ki olay şöyle telefon ısınınca ve aynı görüntü sürekli ekranda kalınca hayalet ekran kalıyor ama bir kaç saat sonra tekrardan gidiyor. Özellikle akşamları çok belirgin oluyor.

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Panelden kasıt ekran herhalde. Gerçi değiştirmesinler zaten bu benim işime gelir sonuçta telefonun ekranı değişince bile fabrika çıkışı hali kadar sağlam olduğuna inanmıyorum sadece tek isteğim bana o raporu vermeleri gerçi böyle bir rapor var mı, yok mu, nasıl bir şey ve ya neye benziyor hakkında hiç bir bilgim yok eğer senin de böyle bir fırsatın varsa bence sende değerlendir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de şey soracaktım benim telefonda da ghost var dedin peki bu hayalet ekran sende bir gelip bir geçiyor mu? Bende ki olay şöyle telefon ısınınca ve aynı görüntü sürekli ekranda kalınca hayalet ekran kalıyor ama bir kaç saat sonra tekrardan gidiyor. Özellikle akşamları çok belirgin oluyor.
Aynı şekilde benimki de
Tabiikide telefon ilk çıktığı gibi olmaz garantiye gidince.