Redmi Note 7 donma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Eskopya27

Öğrenci
Telefon aşırı donuyor. Performansı berbat düzeyde. Şuanda şu yazıyı yazarken bile donuyor telefon. Telefonla ilgili bilgiler fotoğraftadır. Daha yeni şarjdan çıkardığımda donmalar azaldı ama genel olarak da telefon yavaş ve donan bir telefon. Çözüm yöntemleri varsa yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-04-22-56-52-999_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-12-04-22-56-52-999_com.android.settings.jpg
    39.1 KB · Görüntüleme: 41

Mikail_Ebrinç

Profesör
Telefon aşırı donuyor. Performansı berbat düzeyde. Şuanda şu yazıyı yazarken bile donuyor telefon. Telefonla ilgili bilgiler fotoğraftadır. Daha yeni şarjdan çıkardığımda donmalar azaldı ama genel olarak da telefon yavaş ve donan bir telefon. Çözüm yöntemleri varsa yardımcı olabilir misiniz?
Ablamda da var redmi note 7 sadece sd card filan takınca ısınıyor

Sibraius

Dekan
MİUİ 12 hatası olabilir.

BURl-lAN

Öğrenci
Uzun zamandır formatlamadan kullanıyorsan kasma yaşanabilir. Android sonuçta. Bir de yukarıda birisi daha söylemiş, kalitesiz ya da eski bir sd kart taktığın zaman bazı telefonlarda sapıtma olabiliyor.

Eskopya27

Öğrenci
Uzun zamandır formatlamadan kullanıyorsan kasma yaşanabilir. Android sonuçta. Bir de yukarıda birisi daha söylemiş, kalitesiz ya da eski bir sd kart taktığın zaman bazı telefonlarda sapıtma olabiliyor.
Hiç format atmadım, sd kart kullanmıyorum. Ama MIUI 12 sebepli olabilir diye düşündüm.

oguzrx

Profesör
Son gelen güncelleme ile sikinti var yeni gelecek güncelleme ile çözecekler diye umuyorum

BURl-lAN

Öğrenci
Telefonda 40 50 gb veri var. Bu kadar veriyi halletmeden nasıl sıfırlayabilirim ki?
Aga, evde internetin varsa -ki büyük ihtimalle vardır- fotoğraflarını Google Fotoğraflar'a ücretsiz yedekleyebiliyorsun. Eğer dosyalarının çoğu fotoğraf ve videoysa bu seni çok büyük dertten kurtarır. Mesela benim 10 senelik bütün fotoğraf ve video arşivim google fotoğraflarda. Diğer dosyaların içinde 15GB Google Drive kullanabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Özür dilerim kankam seni kırdıysam. İsmine bakmamışım.

Optikiyaza

Profesör
Cezalı
Aga, evde internetin varsa -ki büyük ihtimalle vardır- fotoğraflarını Google Fotoğraflar'a ücretsiz yedekleyebiliyorsun. Eğer dosyalarının çoğu fotoğraf ve videoysa bu seni çok büyük dertten kurtarır. Mesela benim 10 senelik bütün fotoğraf ve video arşivim google fotoğraflarda. Diğer dosyaların içinde 15GB Google Drive kullanabilirsin.

Google Fotoğaflar'ın sınırı kaç GB?

BURl-lAN

Öğrenci
Google Fotoğaflar'ın sınırı kaç GB?
Fotoğraf ve videolarını orijinal boyutu ile saklamayı seçersen 15 GB. Eğer yüksek boyutlu saklamayı seçersen 2020 Haziran ayına kadar sınırsız. Yüksek Boyutu ne dersen de, fotoğraflarının çözünürlüğünü belli bir miktar düşürüyor. Videolarını da bitrate'ini ve çözünürlüğünü belli bir miktar düşürüyor. Ama aşırı kalitesiz yapmıyor yani. Göz ardı edilebilecek miktarda düşürüyor.

Mikail_Ebrinç

Profesör

Sıkıntı yol miko desen yeter (normalde katlanmam ama sana ayrı artik:D)