Red Dead Redemption 2 Türkçe Yaması İptal Edildi

Bu konuyu okuyanlar

qqqqqqqqqqq

Doçent
Reaksiyon puanı
876
Anonymous Çeviri, Red Dead Redemption 2'nin PC versiyonu için hazırladıkları Türkçe yamanın yayınlanmasını iptal etti.

Yamanın 20 Temmuz'da yayınlanması planlanıyordu ve 30 TL'den satışa sunulacaktı.

Anonymous Çeviri Donanımhaber forumu üzerinden yaptığı açıklamada "Proje, elimizden gelmeyen ve üzülerek belirtemeyeceğimiz, belirtmemize bizim tarafımızdan imkan olmayan sebeplerle iptal edilmiştir." dedi.

Ayrıca "Anlayamayan arkadaşlar için tekrar ufak bir cümle yazayım. Herhangi bir açıklama yapma yetkimiz, hakkımız, olanağımız yok. Birazcık düşünmenizi rica ediyorum. Kitle, elindeki gücün farkında bile değil." diye belirttiler.

Donanımhaber forumu üzerindeki konuyu buradan ziyaret edebilirsiniz.

Reklam değildir sadece bilgilendirmedir.

qqqqqqqqqqq

Doçent
Reaksiyon puanı
876
Merak ettim acaba niye iptal edilmiş.
Türkçe yamayı yapan kişinin açıklaması:

Firmaların şöyle bir kafa yapısı var. Benim ürünüm üzerinden modifiye edip satış yapamazsın. Müzik eseri olsun, film olsun.

Dediğiniz doğru dolaylı yoldan kazanç sağlanıyor, reklam gelirleri vs ile oradan ödeme yapılıyor.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Türkçe yamayı yapan kişinin açıklaması:

Firmaların şöyle bir kafa yapısı var. Benim ürünüm üzerinden modifiye edip satış yapamazsın. Müzik eseri olsun, film olsun.

Dediğiniz doğru dolaylı yoldan kazanç sağlanıyor, reklam gelirleri vs ile oradan ödeme yapılıyor.
İptal edilmesinin sebebi o değil bence, yama ücretli yapıldı diye yama yapımcılarının 7 sülalesine küfür edildi; zira DH forumda "ölücü" diye tabir ettiğimiz her şeyi bedavaya getirmeye çalışan bir kesim var.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bir takım haklar dolayısıyla zaten bu yamadan para talep etmek sıkıntıya yol açacaktı.
Emek var sonuçta kesinlikle desteklerim fakat her mecrada farklı kurallar işliyor maalesef.