Recep Tayyip Erdoğan' ın eşcinseller hakkında yaptığı açıklama!

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
2002 seçimlerinden önce "Eşcinsellerin yasal güvence altına alınması şart" diyen Erdoğan, "Buradan tüm milletimi Rabbimizin yasakladığı, milletimizi her türlü sapkınlığa karşı dikkatli olmaya ve tavır almaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı. Ne düşünüyorsunuz bu sözler hakkında?
IMG_20200630_125043.jpg

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Mesaj otomatik birleştirildi:

:D

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Son düzenleyen moderatör:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
2002 de azınlıkların oylarına ihtiyacı vardı, şimdi kendi çoğunluğunun desteğine ihtiyacı var. Siyasette bu tarz çelişkiler olması çok normal geliyor bana. Neticede siyasiler oy ile ayakta kalabilirler. Siyasetin doğasında var yalan, çelişki, gerçek olmayacak vaatler. İnsanların bunlara şaşırmasına daha çok şaşırıyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Gene konuyu boşa sarmışınız sanki.

Eşcinsellerin şuan hangi hakkı yasal güvence altında değil mesela ?
Yaşama hakkı mı elinden alınıyor eğitim hakkı mı ? Mal mülk edin me hakkı mı ? Seçme ve seçilme hakkı mı yok İsteyipte yapamadığı ne var eşcinsellerin.

Ama konuyu Yasal evlilik vb haklara getirirecekseniz zaten onu kabul edebilecek bir iktidar olmadığını düşünüyorum Müslüman bir ülkede...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Gene konuyu boşa sarmışınız sanki.

Eşcinsellerin şuan hangi hakkı yasal güvence altında değil mesela ?
Yaşama hakkı mı elinden alınıyor eğitim hakkı mı ? Mal mülk edin me hakkı mı ? Seçme ve seçilme hakkı mı yok İsteyipte yapamadığı ne var eşcinsellerin.

Ama konuyu Yasal evlilik vb haklara getirirecekseniz zaten onu kabul edebilecek bir iktidar olmadığını düşünüyorum Müslüman bir ülkede...
Türkiye müslüman bir ülke değildir, nereden çıkardınız bunu?
Bu ülkenin yasası dinsiz hem de ne dinsiz. Gerçekleri çarpıtmaya gerek yok.
Halkın da %99'ının müslüman olduğu günlere çoktan toprak atıldı. Açık açık müslümanın diyenlerin oranı %60'a düşmüş olabilir.
Müslümanım diyenlerin nasıl yaşadığı da ayrı bir tartışma konusu.

Türkiye kanunları açık birer ateist metindir. Hatta bir zamanlar pratikte bazılarının putu Atatürk'tü ve bu ülke pratikte putperestti. Küçük ama güçlü bir azınlıktı bunlar. Şuan için Türkiye'de Atatürk'e ilah yakıştırması yapılmıyor. Onun da insan olduğu kabul ediliyor fakat gçmişte böyleleleri vardı.

Türkiye'ye müslüman ülke diyenlere gülüyorum. Kanunlar ortada. Kanunları saptıracak değiliz.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
recep alın size gündem demiş işte. ben almayayım.

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Sonuç olarak ne çıktı şimdi ? Hangi hakkı yokmuş LGBT'nin.
Evlat edinemiyorlar, evlilik yapmaları yasal değil, eşcinsellerin orduda veya devlet hizmetlerinde yer almasına izin verilmiyor...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Evlat edinemiyorlar, evlilik yapmaları yasal değil, eşcinsellerin orduda veya devlet hizmetlerinde yer almasına izin verilmiyor...

Bu saydıkların gerçekten mantıklı geliyor mu sana ?

Zaten bu dediklerin YASAL olarak olmaz diyorum bende. Bu söylediklerini CHP iktidarı bile yapamaz.

serkanasker1

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
bnece yanlış bir kelime kullanmış cumhurbaşkanı Allah yasaklasada her insan kendi hükmüne bırakılmış yani istediğini yapar. yukarıda çeker.
mesela içki içip etrafa zarar vermek yasak yani Allah yasaklamış ama çok fazla yapılıyor bu benim kendi diüşüncem herkes ne yapmak istediğinde ne söylemek istediğinde özgür burası TÜRKİYE ve biz Bağımsız bir ülkeyiz. :)

bnece yanlış bir kelime kullanmış cumhurbaşkanı Allah yasaklasada her insan kendi hükmüne bırakılmış yani istediğini yapar. yukarıda çeker.
mesela içki içip etrafa zarar vermek yasak yani Allah yasaklamış ama çok fazla yapılıyor bu benim kendi diüşüncem herkes ne yapmak istediğinde ne söylemek istediğinde özgür burası TÜRKİYE ve biz Bağımsız bir ülkeyiz. :)
ama tabiki eşcinsellik günah.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419

ama tabiki eşcinsellik günah.
Neresi yanlış ki?
Arkadaş, Cumhurbaşkanı insanları tavır almaya yönlendiriyor, demişti.

Ben de Cumhurbaşkanına ne gerek var, Allah yasaklamış zaten diyerek Cumhurbaşkanın tavır alın, demesine gerek bile olmadığını ifade ettim.

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Bu saydıkların gerçekten mantıklı geliyor mu sana ?

Zaten bu dediklerin YASAL olarak olmaz diyorum bende. Bu söylediklerini CHP iktidarı bile yapamaz.
Allah allah bana mantıklı geliyor dedim mi? Siz bir soru sordunuz bende araştırırdım ve cevabını yazdım

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Allah allah bana mantıklı geliyor dedim mi? Siz bir soru sordunuz bende araştırırdım ve cevabını yazdım

Mantıklı gelmeyen şeyi neden savunuyon o zaman.

Ayrıca Erdoğan'ın konuşması Eşcinselleri temel hak ve özgürlükleri üstüne. Sen işin iyi şeyini çıkayon en uç örnekleri veriyon bu hakları veren Avrupa'da bile ülkeler nadirdir. Hatta Askere alan olduğunu sanmıyorum bile.

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Mantıklı gelmeyen şeyi neden savunuyon o zaman.

Ayrıca Erdoğan'ın konuşması Eşcinselleri temel hak ve özgürlükleri üstüne. Sen işin iyi şeyini çıkayon en uç örnekleri veriyon bu hakları veren Avrupa'da bile ülkeler nadirdir. Hatta Askere alan olduğunu sanmıyorum bile.
Peki bana şunu der misin şu yazdığın cümle ile savunduğunu anladım, savunmadım da ben sen hangi kelimemden bunu çıkardın?