Recep İvedik İçin Bir Tepki De Güreş Federasyonu’ndan!

Bu konuyu okuyanlar

77JYya.jpg


Şahan Gökbakar tarafından senaryosu yazılan ve sinema filmi çekilen Recep İvedik 5 için tartışmalar bitmiyor.

Geçtiğimiz günlerde özellikle filmdeki boks sahneleri ile gündeme gelen ve ardından filmden bu sahnelerin kaldırılması ile birlikte tartışmaların sonlanacağı düşünülen Recep İvedik 5 için sürpriz bir gelişme daha yaşandı.

Güreş Federasyonu’ndan Yazılı Açıklama Geldi!

Recep İvedik 5 filmi için açıklama yapan Güreş Federasyonu, filmdeki bazı sahnelerden dolayı Recep İvedik 5 filminin ve Şahan Gökbakar'ın kınandığını duyurdu. Yazılı olarak resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamalarda, Türkiye için güreş sporunun çok önemli bir spor olduğu ve binlerce yıllık tarihten günümüze kadar ulaşmayı başaran bu spor için Recep İvedik 5 filminde uygun olmayan sahnelere yer verildiği belirtildi.

Özellikle ata sporu için onur, şeref ve saygınlığın ihlal edildiği belirtilirken filmdeki sahnelerin güreş sporu ile uzaktan yakından ilgisi olmadığı belirtildi. Üstelik açıklamada Recep İvedik 5 filminde sporcuları küçük düşüren sahnelere yer verildiği ve güreşçilerin kişilik haklarının zedelendiği ifade edildi. Bu tip davranışlar için kimsenin hakkı olmadığı da vurgulanırken sahnelerin güreş ve spora uygun bir hale getirilmemesi halinde gerekli şikayetlerin ve başvuruların yapılacağı açık bir şekilde açıklamada yer aldı.

Açıklamada özellikle yer alan şu ifadeler dikkat çekti;

Türkiye Güreş Federasyonu olarak ihtaren bildirir ve yapımcı firmayı şiddetle kınadığınızı bilmenizi isteriz.

Önceki gelişmeler ise şöyleydi;

Recep İvedik 5'ten Meşhur Sahne Çıkarıldı! Şahan'dan Son Dakika Açıklaması!

Recep İvedik 5'te Azerbaycan’a Hakaret Var Mı? Şahan Gökbakar'dan Yanıt
 

SDN Son Haberler

Üst