Realme C3 - Uzun Kullanım

Bu konuyu okuyanlar

technoeren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Esenlikler, SDN okurları! Neredeyse 3 ay boyunca kullandığım ve gerçekten beğenerek kullandığım telefon: Realme C3

Realme telefonlar baktığımız zamanda Türkiye'de bulunmazı zor telefonlardan biri fakat alındığınız zaman pişman olmayacağınız bir telefon markası. Döviz kurlarının yüksek olması telefon fiyatlarını bir hayli etkilemekte fakat realme telefonların fiyat ve performans bakımından gerçekten güzel telefonlar.

Ben realme c3 kullanıcısıyım ve telefonu yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum ve bu forum yazımda sizlere bu telefon hakkında görüşlerimi sunacağım. Umarım beğeneceğiniz ve keyifle izleyeceğiniz bir yazı olur

Telefon aramaya başladım ve bütçem 2.500TL'idi. Kurların yüksek olması bu bütçede uygun bir telefon bulmayı bir hayli zorlaştırıyor. Bir sürü telefon mağazası gezdim ve en son bir mağazada bu bütçede bir telefon buldum. Telefonun adını yeni duymuştum ve aslında bilmeyerek aldım. Kamera benim için önemliydi ve satıcıya kamera sorduğumda 3 adet kamera olması belkide işimi görür dedim. Satıcı içinde 3GB ram bulunduğunu ve hem yüz hemde parmak okuma olduğunu söyledi.

Telefonu aldım ve 3 ay boyunca kullandım gayet iş görücü ve hem pil hem depolama hemde kamerası günü kurtaracak şekilde olması gayet iyi.

Pili ne kadar gidiyor?
Çok oyun oynayan biri değilim ve günlük olarak youtube, instagram ve discordda girmekteyim ve işlerimin çoğunu bilgisayardan halletmem fazla telefon kullanmama sebep oluyor ancak hiç oyun oynamadan geçen bir günde telefonun pil yüzdesi %100'den %70' e düşüyor. Telefonda 5000MHZ batarya bulunuyor ve neredeyse 0'dan 100'e 2 saatte doluyor (belkide daha kısa). 1 günümü oyun oynayarak, instagram ve discorda girerek geçirmiştim ve sadece "PUBG LİTE" oyununu oynamıştım ve şarjı 1 günü rahat çıkardığını söyleyebilirim.

Kamarası Nasıl?
Kamera konusunda bir tık kötü diyebilirim fakat işinizi görecektir. Gece çekimleri çok kötü fakat gündüz, aydınlık ortamda kullanıcılarını tatmin edecek düzeyde. Arka kamerası boke efekti, hızlı ve yavaş mod, makro çekim ve pro mod özelliği var. Ön kamerasında ise boke özelliği bulunmakta.

Depolama Alanı
Telefonda 64GB depolama alanı var ve ilk aldığınızda 20GB alan dolu olarak geliyor. Geri kalan alan benim için yeterli fakat eğer isterseniz hafıza kartı takabiliyorsunuz.

Ek
Telefon aldığımda android 10 olarak geldi ve sonradanda güncellemeler almakta. SDN instagram sayfasında "Realme C3" telefonların android 11 güncellemesi alacağı hakkında bir içerik gördüm. Telefon çok iyi ve üzmeyecek bir telefon olduğunu düşünüyorum.

Eğer fiyat performans telefon arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Telefon hakkında farklı sorularınız varsa sorabilirsiniz. Yazım bu yazımı okuduğunuz için teşekkürler iyi günler keyifli forumlar :)

Son düzenleyen moderatör: