Realme 7 Pro vs SE2020

Hangisi?

• SE 2020

• Realme 7 Pro

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Bir insan işlemci ile ne yapar bu kadarda işlemci manyağı olur =? Her konunun altında her telefon sorusunun altında ölümüne işlemci savunur ?

Diğer hiçbirşey önemli değil FİYAT - Ekran - Bataryta- Tip- Donanım vb hepsini yok sayıp ama İŞLEMCİ GÜÇLÜ abi diye diretleri çok merak ediyorum bu telefon ile ne yapıyorlar diye =?

Birde forum üyeliğinde 36 Yaşında görünen birisi İŞLEMCİ İLE NE YAPAR gerçekten merak ediyorum.
Nedir abi bu körlemesine sabah akşam işlemci övme.

3500 TL ye alın geçin Realme 7 pro'yu ne gerek var 5000 TL verip eski kasa ıphone almaya. Yok 4 sene gider 5 sene gider gitmiyor işte hepimiz biliyoruz ya performans bitiyor ya batarya ölüyor ya ekran kırılıyor telefon pert oluyor.
Dedi S10 plus takıntısına sahip exynos avukatı.🤣🤣🤣 Se 2020 nin video performansını,tek elle kullanım rahatlığını,doğal fotoğraf çekebilmesini göremeyen birine ne anlatsam boş.Annemin İphone 8 i 3 yaşında tıkır tıkır çalışıyor.İphone 8 hala performanslı çalışıyorken Se 2020 ye 5 yıl götürmez deneme gülüp geçiyorum.😁😁

Umut Çelik

Profesör
Bir de söyle rahatla konusundaki son mesajıma bir göz atın derim. Acaba bu sefer yine hak verecek misiniz.
Ekleme : Belki de şuan değil, herhangi bir cihazı aldıktan sonra hak vereceksiniz.
Her zaman, bunun için burdayız.
O konuyu bilemeyiz. Ben mesela kompakt cihazları severim eğer siz de seviyorsanız alın. Bir mağazada denemeniz lazım aslında.

Gerçi eğer küçük gelirse çok az bir zararla satar?değiştirirsiniz. Değer kaybetmez pek iPhone'lar.
Evet satma imkanları geniş. Kompakt ne oluyor?
Mağazada inceledim elime tam oturdu ilerisi için bilmem.

alpotter

Profesör
Evet satma imkanları geniş. Kompakt ne oluyor?
Mağazada inceledim elime tam oturdu ilerisi için bilmem.
Kendim için konuşuyorum, 1080p j7 prime'dan sonra daha geniş çerçeveli 720p se2'ye geçmek istemezdim.
%85 ekran gövde oranına sahip bir telefona geçince rahatladım. Bir eski telefona bakıyorum, bir de şimdikine..
Şimdikine bakınca ferahlıyorum.

Umut Çelik

Profesör
Kendim için konuşuyorum, 1080p j7 prime'dan sonra daha geniş çerçeveli 720p se2'ye geçmek istemezdim.
%85 ekran gövde oranına sahip bir telefona geçince rahatladım. Bir eski telefona bakıyorum, bir de şimdikine..
Söyle Rahatla daki mesajınızı okudum. Hak veriyorum doğru.
Ekran 720p değil mi. Peki bu telefon 4k video çekince bunu 720 de mi oynatıyor?

OzkanK.

Dekan
Yasaklı

Ama arkasında Elma işareti yok zor olmuyor mu ? Üstüne işlemcisi ULTRA GÜÇLÜ değildir yeni aldığının. 1 yıl sonra çöp olur arama bile yapamazsın o telefonla keşke 3-5 bin TL fazla verip Iphone alsaydın :D :p

Hocam tercih meselesi.Büyük ekran sevende var, küçük ekran sevende var.Realme 7 pro alsa niye Se 2020 almadın demem? O da güzel cihaz ama Se 2020 nin gündelik kullanımda ciddi avantajları var.Mesela video performansı.Se 2020 le çekeceğin bir videoyu Realme 7 pro ile cekemezsin.

Ama arkasında Elma işareti yok zor olmuyor mu ? Üstüne işlemcisi ULTRA GÜÇLÜ değildir yeni aldığının. 1 yıl sonra çöp olur arama bile yapamazsın o telefonla keşke 3-5 bin TL fazla verip Iphone alsaydın :D :p
Realme 7 proya ben dahil hiçkimse kötü cihaz demedi yada 1 yıl sonra pert olur demedik.İki cihazı teraziye koyduğunda Se 2020 daha ağır basıyor.Olay bundan ibaret.Sen bugün Se 2020 ile çektiğin bir videoyu Realme 7 pro ile çekemezsin.Konuyu açan kişi Realme 7 pro alsa benim itirazım olmaz ama bu Se 2020 nin daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmez.

alpotter

Profesör
Realme 7 proya ben dahil hiçkimse kötü cihaz demedi yada 1 yıl sonra pert olur demedik.İki cihazı teraziye koyduğunda Se 2020 daha ağır basıyor.Olay bundan ibaret.Sen bugün Se 2020 ile çektiğin bir videoyu Realme 7 pro ile çekemezsin.Konuyu açan kişi Realme 7 pro alsa benim itirazım olmaz ama bu Se 2020 nin daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmez.
Genel mi yoksa kullanıcının önceliklerine göre mi Se2 dediniz ?

Madem Throttle işlemciden kaynaklanıyor bu Forumda Note 20 ultra kullanan şahıs niye throttle dan şikayetçi olmuyor? Türkiye'deki Note 20 ultra larda 865 plus işlemci varda benim mi haberim yok? Açıklamasını yap o zaman.
Throttle dediğim kavram işlemcinin ısınıp performans düşürmesidir. Sen yazılımsal diyorsun. :D :D

OzkanK.

Dekan
Yasaklı
Mesela video performansı.Se 2020 le çekeceğin bir videoyu Realme 7 pro ile cekemezsin.

Çok merak ediyorum noral standart bir Türk erkeği yılda kaç video çekiyodur ? ( 3 -5 var mıdır ? )

Not: Kişiler kendi parası ile alıyorsa herşeyi alabilir karışmam. Ama baba parası ile pahalı telefon önerilmesine karşıyım. Para kolay kazanılmıyor. 5000 TL verip eski kasa bir ürün öneriyorsunuz sadece kötü yanlarını görmeyip kiplenip sadece 1-2 özelliğini söylüyorsunuz. Düşük batarya kalın çerçeve küçük ekran bir telefon alınmasına karşıyım açıkçası bu devirde...
Avrupa fiyato 300$ olan bir telefona o fiyatlar üstelik 64 GB ve hızlı şarj bile yok. realme tarafında 65 W hızlı şarj var 30 dakikada yüzde 100 bir 4500 mAH bataryaya karşılık 1800 mAH ve hızlı şarj olmayan bir model.

Throttle dediğim kavram işlemcinin ısınıp performans düşürmesidir. Sen yazılımsal diyorsun. :D :D
Isınmanın kaynağı 120 hz.120 Hz ile işlemcinin uyumsuzluğu.Şu mantığı kur S20 lerde Throttle var Note 20 ultra da niye yok niye konuşulmuyor? Cevabı belli.Note 20 ultrada 120hz sürekli çalışmıyor.Sürekli çalışmadığı için cihaz throttle a girmiyor.Senin dediğin gibi olsa forumda kullanan adam cihaz throttle oluyor iade edicem derdi.Exynos 990 sorunlu bir işlemci.Onu sorunlu yapan batarya ile oyunlarda tıkanması.Throttle olayı 120 Hz dan kaynaklanıyor.Burda en büyük hata Samsung'un.Samsung gibi bir firmanın yeni bir teknolojiyi iyice test etmeden cihazlarına sokması firmanın ayıbıdır.

İşlemcinin uyumsuzluğu falan değil. 990 kötü tasarlanmış bir işlemci. Bu kadar basit.
Seninle uğraşamayacağım.Sana birşeyin doğrusunu anlatıyorum, açıklamasınıda yapıyorum halada yok öyle değil böyle diyorsun.Exynos 990 ın berbat bir işlemci olduğunu bende biliyorum.Benim mantalitem doğru neyse odur.

Umut Çelik

Profesör
Hayır diye biliyorum, farkı herhangi bir 4k televizyonda anlarsınız.
O zaman neden böyle bir özellik koymuşlar. Nasıl yani şimdi telefonum 4k video çekecek ama bunu oynatamayacak. 1080p video da oynatamayacak öyle mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok merak ediyorum noral standart bir Türk erkeği yılda kaç video çekiyodur ? ( 3 -5 var mıdır ? )

Not: Kişiler kendi parası ile alıyorsa herşeyi alabilir karışmam. Ama baba parası ile pahalı telefon önerilmesine karşıyım. Para kolay kazanılmıyor. 5000 TL verip eski kasa bir ürün öneriyorsunuz sadece kötü yanlarını görmeyip kiplenip sadece 1-2 özelliğini söylüyorsunuz. Düşük batarya kalın çerçeve küçük ekran bir telefon alınmasına karşıyım açıkçası bu devirde...
Avrupa fiyato 300$ olan bir telefona o fiyatlar üstelik 64 GB ve hızlı şarj bile yok. realme tarafında 65 W hızlı şarj var 30 dakikada yüzde 100 bir 4500 mAH bataryaya karşılık 1800 mAH ve hızlı şarj olmayan bir model.
Baba parası harcama gibi bir derdim yok. iPadimden vazgeçtim ve sattım bisikletimi sattım tüm birikmiş paramı ekledim.