Realme 7 Pro vs SE2020

Hangisi?

• SE 2020

• Realme 7 Pro

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Eren bu forumda asla ama asla Exynos 990 savunmadı kendim şahidim. Eren ile sayısız konuda linç yedik Samsung düşmanına çıkarttılar adımızı. Bilip bilmeden iftira atmayın kimseye.
Bu konuda katılmıyorum. Sürekli DH forum S20 serisi kullanıcıları kulübüne bak deyip exynos 990 savundu. 10 sayfa boyunca kabul edemedi.

Biz milyar tane video attık, o sadece kullanmadan bilemezsiniz dedi ve throttle yemediğini sadece o kullanıcı kulübünde "Isınma falan yok" diyen bir kanıta dayandırmayan birini kanıt gösterdi.

Erenist exynos 990'ı savundu yani.

Umut Çelik

so was I
İçerik Ekibi
Se 2020 uzun kullanımda senin için en doğru tercih.Se 2020 al uzun yıllar kafan rahat kullan.
Hocam siz ikna ettiniz zaten beni. Bugün sipariş verdiremedim ama haftasonu içinde aldırmayı düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu konuda katılmıyorum. Sürekli DH forum S20 serisi kullanıcıları kulübüne bak deyip exynos 990 savundu. 10 sayfa boyunca kabul edemedi.

Biz milyar tane video attık, o sadece kullanmadan bilemezsiniz dedi ve throttle yemediğini sadece o kullanıcı kulübünde "Isınma falan yok" diyen bir kanıta dayandırmayan birini kanıt gösterdi.

Abdülhamidi savundun gibi bir şey oluyor burada.

Bakın, onunun bunu yapması sizin bir gün apayrı bir gün apayrı şeyler söylemiş olmanızı değiştirmez.

A13 diye bağırıp duruyorsunuz, ama hala exynos 990'ı savunduğunuzu kabul edemiyorsunuz. Şimdi de exynos 990 çöp diye konuşuyorsunuz.

Bunda bir tezatlık yok mu?
Exynos 990 ı hiçbir zaman savunmadım.Ben S20 lerdeki ekran kalitesi, kamera, stereo hoparlör bunları savundum.Geçmiş mesajlara baktığında batarya ve oyundan çok beklentisi olan S20 ailesine bulaşmasın diye yazdım.İşlemcinin oyun ve batarya konusunda yetersiz olduğunu anlatmak ne zamandan beri savunmak oldu?

Tamam Eren Exynos savundu o zaman , peki bu SE'ye orta segment diyen arkadaş nolacak? A13'lü iPhone 8 diyor , iPhone 8 bile Realme ile yarışır bu daha orta segment diyor SE'ye :tearsofjoy: :tearsofjoy: :tearsofjoy:

Exynos 990 ı hiçbir zaman savunmadım.Ben S20 lerdeki ekran kalitesi, kamera, stereo hoparlör bunları savundum.Geçmiş mesajlara baktığında batarya ve oyundan çok beklentisi olan S20 ailesine bulaşmasın diye yazdım.İşlemcinin oyun ve batarya konusunda yetersiz olduğunu anlatmak ne zamandan beri savunmak oldu?
Yav size kaç tane video attık, sizin çöp dediğiniz exynos 9820 işlemcisini kullanan S10+'ın bile throttle yemeyip aşırı ısınmadığı testte S20 Ultra deli gibi throttle yiyordu. O gün ben S10+ ile S20 Ultra karşılaştırılan bir video bulmak için 2 saat youtube'da gezdim hala mı inanamadınız?

Tamam Eren Exynos savundu o zaman , peki bu SE'ye orta segment diyen arkadaş nolacak? A13'lü iPhone 8 diyor , iPhone 8 bile Realme ile yarışır bu daha orta segment diyor SE'ye :tearsofjoy: :tearsofjoy: :tearsofjoy:
Bakın, ona karışamam sizin ile onun arasında bir tartışma zaten konuda da Se 2020önerdim ama tek diyebileceğim Erenist'in exynos 990'ı sanki reklam almışçasına savunduğu.

Sen ve bazı kişiler şunu anlamıyor.Throttle denilen olay yazılımsal bir sorun.120 Hz ekran hızının işlemci ile uyumsuz olmasından kaynaklanan bir sorun.Bu forumda Note 20 ultra kullanan cihazımda en ufak bir ısınma yok diyor.Demekki işlemciden ziyade yazılımsal bir sorun.Samsung 120 Hz ekran hızının cihazları throttle a soktuğunu farketmiş olacakki Note 20 ye 120 Hz koymamış,Ultra modelede Otomatik ekran hızı koydu.Note 20 ultra da 120 Hz sürekli çalışmadığı için throttle olmuyor.Bir şeyin doğrusunu söylemek onu savunmak demek değil.Exynos 990 sorunlu bir işlemci ve bu işlemci oyunlarda ve batarya konusunda sınıfta kalarak berbat olduğunu kanıtladı.Sen ve senin gibiler bu forumda Berbat batarya performansı ve şebeke rezaleti gibi olumsuzluklara sahip çöp Exynos 9820 yı utanmadan sıkılmadan savundu.Asıl Exynos avukatlığı yapan sizlersiniz.

Tolga6bd6

Doçent
Murat Burç canlı yayında Realme 7 Pro önerdi. Sizce hangisi?
Ben SE'nin işlemci yönünde daha iyi olduğunu biliyorum.
Kamerada zaten doğal olması nedeniyle SE diyorum. Kamera önemli bir etken değil.
Pilde Realme 7 Pro daha iyi bence. Beklemede SE.
Ekranda Realme 7 Pro daha iyi.
Ben ilk alırken küçük ekranlı telefon istiyordum tam da aradığımı buldum ama tasarımı ve ekranı biraz tereddüte düşürdü. Hafta sonu "MECBUREN" mediamarkt dan alacağım.
Realme 7 pro

Yav size kaç tane video attık, sizin çöp dediğiniz exynos 9820 işlemcisini kullanan S10+'ın bile throttle yemeyip aşırı ısınmadığı testte S20 Ultra deli gibi throttle yiyordu. O gün ben S10+ ile S20 Ultra karşılaştırılan bir video bulmak için 2 saat youtube'da gezdim hala mı inanamadınız?

Bakın, ona karışamam sizin ile onun arasında bir tartışma zaten konuda da Se 2020önerdim ama tek diyebileceğim Erenist'in exynos 990'ı sanki reklam almışçasına savunduğu.
Bir işlemcinin sorunlu olma kriteri illaki throttle mı? İşlemci ekran kapandığında aşırı pil tüketimi yaparsa sorunlu olmuyor mu? Şebeke konusunda sorun çıkartırsa sorunlu olmuyor mu? Turkcell hatlı S10 veya Note 10 kullanıp mağdur olan binlerce insan var hala utanmadan 9820 yı savunabiliyorsunuz ya pes diyorum.

Bir işlemcinin sorunlu olma kriteri illaki throttle mı? İşlemci ekran kapandığında aşırı pil tüketimi yaparsa sorunlu olmuyor mu? Şebeke konusunda sorun çıkartırsa sorunlu olmuyor mu? Turkcell hatlı S10 veya Note 10 kullanıp mağdur olan binlerce insan var hala utanmadan 9820 yı savunabiliyorsunuz ya pes diyorum.
Samsung'un kronik sorunu maalesef. S9 , S10 kullanıcıları bile şikayetçi kendi kendine şarj düşmesinden.

grbzz

guru
Yönetici
Moderatör
Benim anlamadığım şey bir takım problemler ne demek? Bir takım problem diye bir kavram mı varmış? Biraz net olun. Açık açık yazın şurda şu sorun olur diye.
Çok yakın bir tanıdığımda Redmi Note 7 var Murat. Telefon arada tekiyor bazen 2-3 saniye donup kalıyor. Birtakım dediğim bu işte. Yazılımsal olabilir ama sonuçta yine oluyor.

4 sene sorunsuz filan da götürmez.

Çok yakın bir tanıdığımda Redmi Note 7 var Murat. Telefon arada tekiyor bazen 2-3 saniye donup kalıyor. Birtakım dediğim bu işte. Yazılımsal olabilir ama sonuçta yine oluyor.

4 sene sorunsuz filan da götürmez.
Aaaaa öyle demeyin iPhone SE dediğin telefon giriş segment. Galaxy A01 bile daha iyidir neden çünkü çerçevesi yok (!)

Böyle bir cümle duyarsanız şaşırmayın Murattan.

SDN Son Haberler

Son mesajlar