Realme 7 Pro vs SE2020

Hangisi?

• SE 2020

• Realme 7 Pro

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Nebulas7234

Asistan
Se 2020 nin ekranı küçük olduğu için benim tarafım realmedan yana olurdu iphonun yanında tamam düşük kalıyor realme ama realmenin özelliklerini de küçümsemek lazım

Profesör olmak için bu boş yorumları yapıyorsun başka açıklaması yok. Realme 7 Pro'ya amiral gemisi demen bile troll olduğunu kanıtladı tüm foruma.
Zaten asistan ondan sonra doçent geliyormuş ben de yanlış biliyordum. tekrar söylüyorum birisi yardım istediği zaman yardım ederim mesaj kalkacağım zaman konu dışı kısmında konu açarım. diğer türlü sırf yorum olması için yorum yapmak hoşuma gitmiyor.

Konu çok dağıldı az sonra Admin konuyu kapatabilir. Realme 7 Pro diyorum ben. Dahada sizinle tartışmam bu konuda. Tartışmak isteyen özelden yazsın.

Umut Çelik

so was I
İçerik Ekibi
Konumun bilgisiz biri yüzünden kapanmasını istemiyorum. Kapanırsa bir daha açacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuand 8 oya 8 oy.

Upss benim hatam. Telefon bilgime genelde güvenirim özellikle Xiaomi tarafında ama Realme'de yetersiz kaldım. Amiral gemisi değilmiş. Biraz araştırınca çıktı

Herkesten özür dilerim.

Yorumumu düzelteyim o zaman. Kamera performansı sizin için önemli olmadığından (daha doğrusu güzel çeksin demişsiniz İnstagrama yükleme konusunda bir şey dememişsiniz) bir de tasarıma dikkat ettiğinizi fark ettim (A51'e kaba demişsiniz) Realme 7 Pro. Tabii tercih size kalmış biraz iPhone'dan yanasınız gibi gördümde

panzr

Profesör
Yukarıda da denildiği gibi Realme 7 Pro orta segment bir cihaz. Uzun vaadede SE 2020 daha fazla memnun eder.

Cvnmrt

Profesör
Konuya bak buram buram reklam kokmuş. Büyük kanallar varken küçük kanallara fikrini sorarsan doğal olarak büyümekte gelişmekte olan markayı önerir ki kanal hızlıca büyüsün.

grbzz çok güzel anlatmış, aldığın zaman başta Realme çok güzel gelecek. Ekranı çerçevesiz orası öyle şurası böyle diye. Fakat ilerleyen süreçte kesinlikle ama kesinlikle pişman edecek. SE şu an pahalı ona göre ama şu sözü unutma ‘Ucuz mal alacak kadar zengin değilim’

SE al diye diretmiyorum istersen S10e al demek istediğim konudaki fanboy arkadaşın mantıksız yorumlarına açıklık geitrmek. Yahu birisi orta segment diğeri amiral gemisi. İşlemci olsun kamera olsun malzeme kalitesi olsun SE her alanda bin basıyor. Sırf çerçevesi var diye gömen bu tarz küçük kanalların en büyük büyümeme sebebi de bu. Ciddiye almıyor insanlar.

Son olarak, elde alıp tuttuğun zaman bile bariz kalite farkını anlayacaksın. Çerçevesi olması dışında SE her ama her anlamda daha üstün. Realme berbat değil rakiplerine göre o da iyi ama şu an SE ile kıyaslarsan kusura bakma ama Realme, SE’nin yanında orta değil giriş segment bile kalır.
SE 2020 kullandığın için biraz taraflı bakıyor olabilir misin?

Tek tek açıklama yapmayacağım. Sadece neden fanboy oldum şimdi, bunu merak ediyorum ?
Veya bana fanboy denmesin diye yanlış yönlendirme yapmam daha mı mantıklı ?
Arkadaş fanboy lafını kullanmayı seviyor geçen 765G 2 yıl sonra kasar yorumuna kasmaz deyince ben de Xiaomi fanboyu oldum. 😂

Murat Burç canlı yayında Realme 7 Pro önerdi. Sizce hangisi?
Ben SE'nin işlemci yönünde daha iyi olduğunu biliyorum.
Kamerada zaten doğal olması nedeniyle SE diyorum. Kamera önemli bir etken değil.
Pilde Realme 7 Pro daha iyi bence. Beklemede SE.
Ekranda Realme 7 Pro daha iyi.
Ben ilk alırken küçük ekranlı telefon istiyordum tam da aradığımı buldum ama tasarımı ve ekranı biraz tereddüte düşürdü. Hafta sonu "MECBUREN" mediamarkt dan alacağım.
Eğer ben bir akıllı telefonu 5 yıl kullanacağım diyorsan ve ekranın 4,7 inç olması sorun değilse Se 2020 almanı tavsiye ederim.Realme 7 pro aldığında büyük ekran,batarya avantajın olucak ama ömrü maksimum 3 yıl.Amiral gemisi olayına gelince ikiside amiral gemisi değil.İkiside orta üst segment.Ama Apple'ın orta üst segment cihazlarının yazılımı, sunduğu kalite bugün Android amiral gemisi bir çok cihazdan daha iyi.Se 2020 de tek kamera olmasına rağmen onun çektiği 4k 60 fps videoyu androidde onun kadar iyi çeken bir amiral gemisi yok.Senin yerinde olsam Se 2020 alır uzun yıllar kafam rahat kullanırdım.Tabiki tercih senin.İyi forumlar.

SDN Son Haberler

Son mesajlar