Realme 7 Pro vs SE2020

Hangisi?

• SE 2020

• Realme 7 Pro

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Sen ve bazı kişiler şunu anlamıyor.Throttle denilen olay yazılımsal bir sorun.120 Hz ekran hızının işlemci ile uyumsuz olmasından kaynaklanan bir sorun.Bu forumda Note 20 ultra kullanan cihazımda en ufak bir ısınma yok diyor.Demekki işlemciden ziyade yazılımsal bir sorun.Samsung 120 Hz ekran hızının cihazları throttle a soktuğunu farketmiş olacakki Note 20 ye 120 Hz koymamış,Ultra modelede Otomatik ekran hızı koydu.Note 20 ultra da 120 Hz sürekli çalışmadığı için throttle olmuyor.Bir şeyin doğrusunu söylemek onu savunmak demek değil.Exynos 990 sorunlu bir işlemci ve bu işlemci oyunlarda ve batarya konusunda sınıfta kalarak berbat olduğunu kanıtladı.Sen ve senin gibiler bu forumda Berbat batarya performansı ve şebeke rezaleti gibi olumsuzluklara sahip çöp Exynos 9820 yı utanmadan sıkılmadan savundu.Asıl Exynos avukatlığı yapan sizlersiniz.
Throttle yazılımsal bir sorun ?

Daha 2-3 ayı doldurmamış kullanıcılara sormadan exynos 990 ısınmıyor, throttle yazılımsal bir sorun demek de sizin kodlarınızda ki bir hatadan kaynaklanıyor sanırım.

İşlemci "120 Hz benle düzgün çalışmıyor şunu bir açsalar da ısınsam da throttle yesem" falan demiyor. 120Hz'i exynos 990 rezaleti kaldıramadığı için çok ısınıyor ve throttle yiyor. O işemcinin ısı problemlerini yazılıma bağlayıp bir de doğrusunu söylediğinizi iddia etmeyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir işlemcinin sorunlu olma kriteri illaki throttle mı? İşlemci ekran kapandığında aşırı pil tüketimi yaparsa sorunlu olmuyor mu? Şebeke konusunda sorun çıkartırsa sorunlu olmuyor mu? Turkcell hatlı S10 veya Note 10 kullanıp mağdur olan binlerce insan var hala utanmadan 9820 yı savunabiliyorsunuz ya pes diyorum.
Biz ne zaman işlemci throttle yiyorsa sorunludur değilse alın gitsin dedik?

Exynos 9820'nin inanılmaz sorunlu olup hiç çıkmaması gerekmiş olması, exynos 990'ın çöp ötesi olan, aşırı ısınan bir işlemci olmasını kabul etmeyişinizi değiştirmez. Bir de throttle yazılımsal bir olay diyorsunuz.

Başkalarının bilgisini sorgulayan "sen ve senin gibi kişiler" anca sorgulamakla kalır zaten. Başka ne bekleyebilirsin ki...

Son düzenleme:
Throttle yazılımsal bir sorun ?

Daha 2-3 ayı doldurmamış kullanıcılara sormadan exynos 990 ısınmıyor, throttle yazılımsal bir sorun demek de sizin kodlarınızda ki bir hatadan kaynaklanıyor sanırım.

İşlemci "120 Hz benle düzgün çalışmıyor şunu bir açsalar da ısınsam da throttle yesem" falan demiyor. 120Hz'i exynos 990 rezaleti kaldıramadığı için çok ısınıyor ve throttle yiyor. O işemcinin ısı problemlerini yazılıma bağlayıp bir de doğrusunu söylediğinizi iddia etmeyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biz ne zaman işlemci throttle yiyorsa sorunludur değilse alın gitsin dedik?

Exynos 9820'nin inanılmaz sorunlu olup hiç çıkmaması gerekmiş olması, exynos 990'ın çöp ötesi olan, aşırı ısınan bir işlemci olmasını kabul etmeyişinizi değiştirmez. Bir de throttle yazılımsal bir olay diyorsunuz.

Başkalarının bilgisini sorgulayan "sen ve senin gibi kişiler" anca sorgulamakla kalır zaten. Başka ne bekleyebilirsin ki...
Sen ve senin gibilere ne anlatsam boş.Forumda Exynos 990 lı Note 20 ultra kullanan adam performansdan şikayetçi değilim diyor hala 2-3 aydan bahsediyorsun.Throttle denilen olayı ortaya çıkaran unsur 120 hz dır.S20 ailesinde Throttle olan işlemci niye Note 20 ultrada olmuyor? 120 hz birinde sürekli çalışıp işlemciyi yoruyor.Diğerinde nadir çalıştığı için işlemci yorulmuyor.Bide utanmadan hala Exynos 9820 konusunda kıvırıyorsun.Bu forumda 2 yaşına merdiven dayamasına rağmen sürekli Exynos 9820 li S10 plus öneren kim?😂😂😂 Exynos 9820 nin batarya ve şebeke rezaleti ortadayken Exynos 9820 ye sorunsuz diyen kim?😁😁😁Geçmiş yazılarıma baktığında Exynos 990 ın çöp olduğunu defalarca yazdım.Bir şeyin doğrusunu yazmanın Exynos 990 ı savunmak olmadığını hala anlayamıyorsun.Throttle olayının gerçek kaynağının 120 hz olduğunu düşünüyorum.60 hz da Throttle a girmeyen işlemci 120 hz da giriyorsa bu işlemci ile 120hz ın uyumsuzluğunu gösterir.Yazılımsal sorun dediğim olayda işlemci ile 120hz ın uyumsuzluğudur.Apple gibi bir marka 12 ailesinde A14 gibi olağanüstü güçlü bir işlemciye rağmen niye 120 hz koymadı?120hz öyle bir teknolojiki Sağlam bir yazılımsal optimizasyon yapılmadığı takdirde en kral işlemciyi sorunlu gösterebilecek bir teknoloji.Senin gibi araştırmadan Oneplus 7t nin kamerada S10 lite dan daha iyi olduğunu iddia eden,Note 20 ultranın 4K 60 fps de bütün lensleri kullandığı saçmalığını ortaya koyan birinin yazdıklarına Güler geçerim.

Son düzenleme:

Umut Çelik

Profesör
Konuyu yeniden güncelliyorum:
Ben düşündüm de neden instagrama foto atmayacağım dedim ki atacağım.
Oyun da indireceğim 1 tane.
O yüzden se2020 alıp geçmem gerekiyor galiba @Erenist2020 hocamın dediği gibi.

egee358

Asistan
Se 2020 al zaten çünkü bu amiral gemisi bir cihaz ve eğer ekranından memnun kalırsan bu cihazı 4 5 yıl kullanabilirsin (bataryası da dayanmaz ama 2.5 yıl olunca ya da 2 yıl olunca garantisi bitmeden hemen değiştirirsin ilk günki performansına döner) bu telefon ios 13 le geldi ios 18ile de gidicek ama realme 7 pro dedipiniz cihaz en fazla en iyi ihtimalle android 10 ile gelip android 12 ile gidicek ki bu böyle olmaz biyük ihtimalle 11de kalırsın 12 alsa bile cihaz 12de kasar dayanmazsın ama se alırsan iki yıl sonra bile ios 15ini paşalar gibi kullanırsın arkadaşların oyuna mı çağırdı hop gir gram kasma olmaz istersen müzik aç çağrı da var arkada zaten oyundan oyuna geç bana mısın demez üstüne bir de ekran kaydı al hiçbir şey olmaz ama realme 7 pro ile iu pyunun gfx toolu olsa de ayar düşürsem 50fps olsa diye o kocaman ekranınla kasa kasa 5 saat oyununu oynarsın ama biz sorunca dersin oyun nasıldı 🆎 pek de beğenmedim ya kasıyordu dersin ama se ile prizin yanına bir geçersin sabah kadar oynarsın soramayız sana nasıldı 🆎 diye çünkü arkadaşlarınla çağrıda olurdun meşgule atardın bizi :D
Konuyu yeniden güncelliyorum:
Ben düşündüm de neden instagrama foto atmayacağım dedim ki atacağım.
Oyun da indireceğim 1 tane.
O yüzden se2020 alıp geçmem gerekiyor galiba @Erenist2020 hocamın dediği gibi.

Umut Çelik

Profesör
Se 2020 al zaten çünkü bu amiral gemisi bir cihaz ve eğer ekranından memnun kalırsan bu cihazı 4 5 yıl kullanabilirsin (bataryası da dayanmaz ama 2.5 yıl olunca ya da 2 yıl olunca garantisi bitmeden hemen değiştirirsin ilk günki performansına döner) bu telefon ios 13 le geldi ios 18ile de gidicek ama realme 7 pro dedipiniz cihaz en fazla en iyi ihtimalle android 10 ile gelip android 12 ile gidicek ki bu böyle olmaz biyük ihtimalle 11de kalırsın 12 alsa bile cihaz 12de kasar dayanmazsın ama se alırsan iki yıl sonra bile ios 15ini paşalar gibi kullanırsın arkadaşların oyuna mı çağırdı hop gir gram kasma olmaz istersen müzik aç çağrı da var arkada zaten oyundan oyuna geç bana mısın demez üstüne bir de ekran kaydı al hiçbir şey olmaz ama realme 7 pro ile iu pyunun gfx toolu olsa de ayar düşürsem 50fps olsa diye o kocaman ekranınla kasa kasa 5 saat oyununu oynarsın ama biz sorunca dersin oyun nasıldı 🆎 pek de beğenmedim ya kasıyordu dersin ama se ile prizin yanına bir geçersin sabah kadar oynarsın soramayız sana nasıldı 🆎 diye çünkü arkadaşlarınla çağrıda olurdun meşgule atardın bizi :D
Teşekkürler yardımınız için.

Son mesajlar