Realme 7 Pro vs SE2020

Hangisi?

• SE 2020

• Realme 7 Pro

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
O zaman neden böyle bir özellik koymuşlar. Nasıl yani şimdi telefonum 4k video çekecek ama bunu oynatamayacak. 1080p video da oynatamayacak öyle mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Baba parası harcama gibi bir derdim yok. iPadimden vazgeçtim ve sattım bisikletimi sattım tüm birikmiş paramı ekledim.
4Kda bitrate daha yüksek oluyor. Fark anlaşılır 1080p ekranda bile

O zaman neden böyle bir özellik koymuşlar. Nasıl yani şimdi telefonum 4k video çekecek ama bunu oynatamayacak. 1080p video da oynatamayacak öyle mi?

Baba parası harcama gibi bir derdim yok. iPadimden vazgeçtim ve sattım bisikletimi sattım tüm birikmiş paramı ekledim.
4k video çekeceksin.Çektiğin videoyu oynatacaksın.Sadece 720p olarak izleyeceksin.Ekran çözünürlüğü Hd olduğu için videoları 1080p de çeksen 4k da çeksen telefonda 720p olarak izlersin.1080p yada 4k izleyebilmen için Evinde 4k LCD TV olması lazım.

Umut Çelik

Profesör
4Kda bitrate daha yüksek oluyor. Fark anlaşılır 1080p ekranda bile
Bitrate ne bilmiyorum. Cihaz 4k oynatabiliyor mu?

4k video çekeceksin.Çektiğin videoyu oynatacaksın.Sadece 720p olarak izleyeceksin.Ekran çözünürlüğü Hd olduğu için videoları 1080p de çeksen 4k da çeksen telefonda 720p olarak izlersin.1080p yada 4k izleyebilmen için Evinde 4k LCD TV olması lazım.
Peki youtubeda 1080p izleyecek miyim? Evdeki tv 4k4dkesteklemiyor galiba o kanalları açmıyor.

Bitrate ne bilmiyorum. Cihaz 4k oynatabiliyor mu?

Peki youtubeda 1080p izleyecek miyim? Evdeki tv 4k4dkesteklemiyor galiba o kanalları açmıyor.
Bitrate görüntünün detay seviyesini belirleyen ana unsurlardan birisi diyelim. Youtube 1080p üstüne geçmez androidde. Ekran çözünürlüğü ne ise o

Umut Çelik

Profesör
iPhone da ios 14 le beraber YouTube a 2k ve 4k çözünürlük desteği geldi.Se 2020 de sürüm ios 14 ise izleyebilirsin.

1080p izlersin.4k için 4k LED TV lazım.
Eee saçmaymış. 4k Çekmesi boş o zaman.

Çok saçmaaa.

Hocam şuan tüm açtığım konuları baştan sona okuyorum. Siz @alpotter ve @grbzz hep doğru yönlendirmişsiniz. Ben kimseyi tanımadığım ve bilgim olmadığı için her diyene inanıyordum. Şimdi bildiğim bilgilerle tüm konularıma bakıyorum ve sizlerin hep doğru yönlendirdiğini görüyorum.
İleride küçük olmasından dolayı sorun yaşamam değil mi?
Bi tartıştık diye hemen bizi silmiş püü alındım gücendim

Umut Çelik

Profesör
Bu bütün firmaların cihazları için geçerli.Şu anda piyasada 4k ekran çözünürlüğüne sahip akıllı telefon olmadığı için 4k çektiğin bir videoyu akıllı telefonda 4k olarak izleyemezsin.
Bu bilgiyi şuan duyuyorum. 7 Pro'da da izleyemem o zaman. Ekran çözünürlükleri aynı yani.

Bi tartıştık diye hemen bizi silmiş püü alındım gücendim
Çok alındım dediklerinize. Ağır konuştunuz .

Se2020 1080p açıyor mu? Veya çektiği videoları 1080 de izletiyor mu?
SE 2020'nin ekran 720P kendi çektiği videoyu 4K tabiki izletir ama bitrate etkisin görürsün çözünürlüğün deeğil.

Youtube'da ios 14 ile birlitke çözünürlük sınırı kalktı istersen 4K bile izleyebiliyorsun ama yine bitrate artışı yüzünden kalite artışı görülecek çözünürlükten değil.

Androidde youtube sınırı ekran çözünürlüğü istediğin kadar güçlü olsun cihaz. 1080Pde ise 1080P max nedenini bilmiyorum bence saçma bir olay.

SE 2020de 1080P izlemen lazım ekran 720p olsa bile çünkü youtube 720psi yakın zamanlarda aşırı kalitesizleştirildi ve bitratesi düşürüldü eskiden 720pnin bitrate yüksekti ve 720p kaliteliydi şimdi değil.
Bu yüzden iyi görüntü için ekran 720p olsa bile 1080pde izlemen lazım fark ediyor.

Umut Çelik

Profesör
SE 2020'nin ekran 720P kendi çektiği videoyu 4K tabiki izletir ama bitrate etkisin görürsün çözünürlüğün deeğil.

Youtube'da ios 14 ile birlitke çözünürlük sınırı kalktı istersen 4K bile izleyebiliyorsun ama yine bitrate artışı yüzünden kalite artışı görülecek çözünürlükten değil.

Androidde youtube sınırı ekran çözünürlüğü istediğin kadar güçlü olsun cihaz. 1080Pde ise 1080P max nedenini bilmiyorum bence saçma bir olay.

SE 2020de 1080P izlemen lazım ekran 720p olsa bile çünkü youtube 720psi yakın zamanlarda aşırı kalitesizleştirildi ve bitratesi düşürüldü eskiden 720pnin bitrate yüksekti ve 720p kaliteliydi şimdi değil.
Bu yüzden iyi görüntü için ekran 720p olsa bile 1080pde izlemen lazım fark ediyor.
O zaman ekran boyutu farklı sadece ekran farklı değil.