Realme 7 Pro vs SE2020

Hangisi?

• SE 2020

• Realme 7 Pro

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Umut Çelik

Profesör
Murat Burç canlı yayında Realme 7 Pro önerdi. Sizce hangisi?
Ben SE'nin işlemci yönünde daha iyi olduğunu biliyorum.
Kamerada zaten doğal olması nedeniyle SE diyorum. Kamera önemli bir etken değil.
Pilde Realme 7 Pro daha iyi bence. Beklemede SE.
Ekranda Realme 7 Pro daha iyi.
Ben ilk alırken küçük ekranlı telefon istiyordum tam da aradığımı buldum ama tasarımı ve ekranı biraz tereddüte düşürdü. Hafta sonu "MECBUREN" mediamarkt dan alacağım.

Umut Çelik

Profesör
Birisi amiral birisi orta segment... cevap belli.
Ekran ve bataryada daha iyiymiş Realme 7 Pro. S10+ da iyiymiş. Siz ne dersiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne özellikler aradığınızda bağlı.
Oyun aramıyorum. Normal bir telefon kullanıcısıyım arada Instagram'a girerim buraya sıkça girerim, video falan izlemem. Kamera güzel çeksin yeter mesela iPhone 7 Plus'tan iyi olması yeterli. Batarya da günü çıkarması yeterli.

alpotter

Profesör
Bekleme neden bu kadar önemli bir konu bu arada ?
Amiral vs orta segment diye takılmayın. Ekran ve bataryada realme 7 pro üstün.
Kamera önemli değilmiş.
Performans ve malzeme kalitesi önemliyse se.
Realme 6 Pro özellikle ekran konusunda realme 7 pro'dan üstün ama iki cihazın ekranı da se2'den iyidir diye düşünüyorum.
Önerim realme 7 Pro.

Yasiin

Profesör

Oyun aramıyorum. Normal bir telefon kullanıcısıyım arada Instagram'a girerim buraya sıkça girerim, video falan izlemem. Kamera güzel çeksin yeter mesela iPhone 7 Plus'tan iyi olması yeterli. Batarya da günü çıkarması yeterli.
Eğer çektiğiniz fotoğrafları instagrama falan çok fazla fotoğraf atarım vs derseniz ios sizin için iyi olur, çünkü instagram android tarafında çöp ötesi. Fotoğraflar 144p videolar 144den bile düşük. O yüzden sürekli fotoğraf çeker insta ya vs atarım derseniz ios almanız daha iyi olur. Batarya da çok fazla üzmez zaten sizi. Video vs izlemiyorsunuz oyun oynadığınızı da düşünmüyorum o yüzden bence se 2020 daha iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca genelde iphone telefonlar çok çok daha uzun ömürlü oluyor.

Umut Çelik

Profesör
Eğer çektiğiniz fotoğrafları instagrama falan çok fazla fotoğraf atarım vs derseniz ios sizin için iyi olur, çünkü instagram android tarafında çöp ötesi. Fotoğraflar 144p videolar 144den bile düşük. O yüzden sürekli fotoğraf çeker insta ya vs atarım derseniz ios almanız daha iyi olur. Batarya da çok fazla üzmez zaten sizi. Video vs izlemiyorsunuz oyun oynadığınızı da düşünmüyorum o yüzden bence se 2020 daha iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca genelde iphone telefonlar çok çok daha uzun ömürlü oluyor.
Oyun oynamıyorum. Hatta instagrama fotoğraf falan da atmıyorum.

Realme 7 Pro net.
Başka cihaz istersen S10+.
Bekleme neden bu kadar önemli bir konu bu arada ?
Amiral vs orta segment diye takılmayın. Ekran ve bataryada realme 7 pro üstün.
Kamera önemli değilmiş.
Performans ve malzeme kalitesi önemliyse se.
Realme 6 Pro özellikle ekran konusunda realme 7 pro'dan üstün ama iki cihazın ekranı da se2'den iyidir diye düşünüyorum.
Önerim realme 7 Pro.
2 tane 7 Pro cevabı 2 tane de SE. Ortak kararı bulamadık.

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
Bunu konuşmak için önce o telefonların aynı segment olması gerekir. Ekranı istediği kadar iyi olabilir ama öncelik işlemci. S10+ gayet güzel ama hem 2 yıllık bir cihaz hem de pil açısından gerçekten iyi değil, SE'den çok farklı bir kullanım sunmaz. Bunu bir S10 kullanıcısı olarak söylüyorum.

Umut Çelik

Profesör
O zaman realme 7 Pro daha iyi bir seçim olur. Gününüzü çok rahat çıkartır her türlü işlemleri yapmanıza da yardımcı olur.
Tamam hocam teşekkürler. Hafta sonu almayı düşünüyorum. Realme 7 Pro 6 Pro dan çok büyük değil, değil mi?

Bunu konuşmak için önce o telefonların aynı segment olması gerekir. Ekranı istediği kadar iyi olabilir ama öncelik işlemci. S10+ gayet güzel ama hem 2 yıllık bir cihaz hem de pil açısından gerçekten iyi değil, SE'den çok farklı bir kullanım sunmaz. Bunu bir S10 kullanıcısı olarak söylüyorum.
Hocam diğer arkadaşlar da 7 Pro dediler.

Yasiin

Profesör
Tamam hocam teşekkürler. Hafta sonu almayı düşünüyorum. Realme 7 Pro 6 Pro dan çok büyük değil, değil mi?

Hocam diğer arkadaşlar da 7 Pro dediler.
Ortalamadır. Bende rn 9 pro var 6.7 inc çevrem büyük diyor da bana normal geliyor 7 Pro 6.4 inc idealdir.

Ayrıca 6pro 7 prodan daha büyük.

Umut Çelik

Profesör
Herkesin fikri farklı olarabilir. Bu benim düşüncem. En düşük amiral gemisinin hissiyatı en iyi orta segmentin hissiyatından iyidir, net.
Son cümlenizi anlamadım hocam.

MediaMarktan almak yerine İnternetten alın. MediaMarkta kaç TL ye geliyor bilmiyorum ama kesinlikle 500-1000 lira arası pahalı gelecektir.
Aile ikna olmuyor.