Realme 7 pro fiyatını hak ediyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

ssue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
4000 tl bütçem var. Realme 7 ve pro arasında düşnüyordum. Fazla oyun oynamıyorum. Sosyal medyayı aktif kullanıyorum ve iyi bir kamera istiyorum. Sanıyorum ki en iyi telefonlardan bırı realme pro7 ama kullananlardan video çekimiyle ilgili olumsuz yorumlar okudum videoda ses alımında sıkıntı yaşıyormuş (yani vlog çekicek de değilim ama sıkıntısı varsa bilmek isterim.) ayrıca hoparlörü de vaad ettiği kadar iyi değilmiş vs. Ayrıca realme 7 ile aralarında 1000 tlye yakın fiyat farkı var. Ki realme 7 nin oldukça artısı da var. Pro bu farkı hakediyor mu tereddütteyim. Realme 7 için de 2 3 ay önce dokunmatik sorunu var diyorlardı çözüldü mü acaba ? Yoksa Realme 8 için beklemeli mi? Bu telefonu kullanan arkadaşlar sorularıma cevap verirse sevinirim. Ayrıca başka telefon öneriniz varsa yazabilirsiniz. (Lütfen poco yazmayın estetik açıdan pek başarılı bulmuyorum.)

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
4000 tl bütçem var. Realme 7 ve pro arasında düşnüyordum. Fazla oyun oynamıyorum. Sosyal medyayı aktif kullanıyorum ve iyi bir kamera istiyorum. Sanıyorum ki en iyi telefonlardan bırı realme pro7 ama kullananlardan video çekimiyle ilgili olumsuz yorumlar okudum videoda ses alımında sıkıntı yaşıyormuş (yani vlog çekicek de değilim ama sıkıntısı varsa bilmek isterim.) ayrıca hoparlörü de vaad ettiği kadar iyi değilmiş vs. Ayrıca realme 7 ile aralarında 1000 tlye yakın fiyat farkı var. Ki realme 7 nin oldukça artısı da var. Pro bu farkı hakediyor mu tereddütteyim. Realme 7 için de 2 3 ay önce dokunmatik sorunu var diyorlardı çözüldü mü acaba ? Yoksa Realme 8 için beklemeli mi? Bu telefonu kullanan arkadaşlar sorularıma cevap verirse sevinirim. Ayrıca başka telefon öneriniz varsa yazabilirsiniz. (Lütfen poco yazmayın estetik açıdan pek başarılı bulmuyorum.)
Sosyal medya ve kamera performansı bekliyorsan aradığın telefon 2. El bir SE 2020, tabi küçük ekran sorun değilse.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
İkinci el S10+ alın. Realme 8 Türkiye ye gelir mi o bile belli değil zaten. Gelse bile iç açıcı bir fiyattan geleceğini sanmıyorum.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
4k ya 2. el se2 saçmalık olur
2. el amiral gemileri varken özelliklerinden kısılmış bir cihaz tavsiye etmem.
Hangi kısılmış? Bataryadan bahsediyorsan olayı o? Başka bir kısılma göster, bilelim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

4k ya 2. el se2 saçmalık olur
2. el amiral gemileri varken özelliklerinden kısılmış bir cihaz tavsiye etmem.
Ekrandan bahsediyorsan SE ibresi ne işe yarar?

Special Edition, Small Edition olarak da bilinir.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,097
Hocam arkadaş bir şey istedi merakımdan soruyorum bu forumda herkes r7 ve r7 pro öneriyordu arkadaş sorduğunda niye kötülüyorsunuz

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,377
Hangi kısılmış? Bataryadan bahsediyorsan olayı o? Başka bir kısılma göster, bilelim?
kibrit kutusu kadar ekranı (!)
oldukça küçük ekranı bunla bağlantılı ekran çözünürlüğü
bataryayı demiyorum zaten

oyun oynamıyorum dedi
A13 var diye 2. el se2 almak mantıksız.
tabii konu sahibi küçük ekran sevimiyor ise.

ssue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
hocam note 10 lite ben de düşünmüştüm ısınma sorunundan yakınları okudum biraz soru işareti kaldı kafamda

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
kibrit kutusu kadar ekranı (!)
oldukça küçük ekranı bunla bağlantılı ekran çözünürlüğü
bataryayı demiyorum zaten

oyun oynamıyorum dedi
A13 var diye 2. el se2 almak mantıksız.
tabii konu sahibi küçük ekran sevimiyor ise.
Arkadaş sana açıklıyorum anlamıyorsun. SE'nin olayı o. Kamera olarak başarılı. Çözünürlük ise PPI olarak oldukça ideal. Batarya ise düzgün kullanımda 6 saat gidiyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Realme 7 pro batarya ve kamerada fotoğraf konusunda başarılı bir cihaz ama aynı başarıyı videoda gösteremiyor.Stereo hoparlör konusunda da ortalama bir kalite sunuyor.İyi Stereo hoparlör deneyimi ve iyi kamera performansı istiyorsan A52,Note 9(ikinci el),İphone 8 plus(ikinci el) gibi cihazlardan birini almanı tavsiye ederim.

ssue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hocam arkadaş bir şey istedi merakımdan soruyorum bu forumda herkes r7 ve r7 pro öneriyordu arkadaş sorduğunda niye kötülüyorsunuz
Realme 7 pro yu kötülediğimiz yok.Realme 7 pro şu anda pahalı fiyattan satılıyor.O fiyatta Note 9,8 plus (ikinci elde olsa) gibi daha kaliteli cihazlar var.

fhozbekk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bekle bekle nereye kadar sürekli yeni telefon çıkıyor. Şimdi önerildiğine bakma onlarında eksisi vardır. Kullandıkça ortaya çıkar.Zaten 1000 TL'lik fark diye kendin söylemişsin proda sıkıntı olsa hemen keşke ye gircen. Bence çok düşünme ekonomide mağlum Realme 7 al geç.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,097
Bekle bekle nereye kadar sürekli yeni telefon çıkıyor. Şimdi önerildiğine bakma onlarında eksisi vardır. Kullandıkça ortaya çıkar.Zaten 1000 TL'lik fark diye kendin söylemişsin proda sıkıntı olsa hemen keşke ye gircen. Bence çok düşünme ekonomide mağlum Realme 7 al geç.
Hocam size bir soru yenisinin çıkmasını az kalmışken kötüsünü almak mantıklı mı

fhozbekk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam size bir soru yenisinin çıkmasını az kalmışken kötüsünü almak mantıklı mı
Yenisinin iyi olacağı garantisi var mı hocam varsa neden olmasın beklesin ama yok işte herkes R7 çıkacak bekle diye yorumlar yaptı ne oldu şimdi bu böyle bir süreç maalesef.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Yenisinin iyi olacağı garantisi var mı hocam varsa neden olmasın beklesin ama yok işte herkes R7 çıkacak bekle diye yorumlar yaptı ne oldu şimdi bu böyle bir süreç maalesef.
R8 çıktı zaten. Ne olacağı vs. tamamen önümüzde ve garanti. Sadece ülkemizde satış yok.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Redmi Note 10 Pro ve A52 öneririm.

samsung A52 değil mi. Türkiyede satışa çıkmış mıydı hocam o?
Önümüzdeki hafta satışa çıkacak diye biliyorum.

Realme 8 tam bir hayal kırıklığı.Realme 7 nin üzerine bir şey konmamış,hatta geriye gidilmiş.
Pro'ya katılıyorum hayal kırıklığı ama baz Realme 8 7'ye bakarsak güzel olmuş. Super Amoled ekran kullanılması ve tasarımın çok iyi bir seviyeye getirilmesi (1.5mm daha ince, 20g daha hafif) bence güzel geliştirmeler bunlar. Geldiğinde 3000 civarı olursa Redmi Note 10'u siler piyasadan.

Son düzenleme: