Realme 6 Vs Poco X3

KediBokii

Asistan
bütçe max 2600 tl ama fiyat farkına değer mi değerse ona göre seçim yapıcam şimdiden tişşikkürler

bütçe max 2600 tl ama fiyat farkına değer mi değerse ona göre seçim yapıcam şimdiden tişşikkürler
Poco X3 120 Hz ekran hızı, stereo hoparlör, Snapdragon 732g işlemcisi sayesinde Realme 6 ya göre daha iyi duruyor ama Ekran konusunda şikayetler var.Kağıt üzerinde Poco daha iyi olsada ekrandan dolayı Realme 6 alman bana daha mantıklı geliyor ama tercih yinede senin.

tunahnerl

Öğrenci
Ben de 2500-3000 TL fiyat aralığında telefon alacağım. Poco X3 NFC'nin indirimli halini kaçırdım. Zaten görünüş olarak pek hoşuma da gitmedi. Sizce Realme 7 piyasaya girince Realme 6'nın fiyatı düşer mi? ve Realme 6 yerine Realme 7 alınmalı mı?

Cvnmrt

Profesör
Poco X3 NFC ile Realme 7 Pro arasında 100 lira fark var bu seviyelere çıkıyorsan ben de Realme 7 Pro öneririm.

Transistor

Profesör
Realme 7 Pro 100TL fazla ve artıları SAmoled ekran, daha ince tasarım ve 8GB ram. Poco X3'ün kağıt üstü özellikleri daha önde. Epey.com'dan karşılaştırıp kendiniz karar verin.

KediBokii

Asistan
oyun için alıcağım ama 120 hz daha güzel olmaz mı işlemcisi de snapdragon hemde 6 gb ram da yeterli değil mi sizce
Mesaj otomatik birleştirildi:

realme 7 proyu bu kadar önemli yapan şey nedir

realme 6 pro realme 7 prodan dah aiyi dğeil mi baktım şimdide

Transistor

Profesör
oyun için alıcağım ama 120 hz daha güzel olmaz mı işlemcisi de snapdragon hemde 6 gb ram da yeterli değil mi sizce

realme 7 proyu bu kadar önemli yapan şey nedir

realme 6 pro realme 7 prodan dah aiyi dğeil mi baktım şimdide
120Hz ile bildiğim tüm bilgileri söyleyeceğim.
Google Play'de sayılı oyunlar 60FPS üstünü destekliyor fakat ileride bu sayı çok artacak eminim. Bu 120Hz nerelerde işe yarayacak dersen, instagram vb. uygulamalarda scroll yaparken arayüzde vs. dolaşırken ve 120FPS video ve üstünde (1080p için çekebiliyor) izlerken ve birkaç oyunda. Dediğim gibi ileride 120Hz'in işe yaradığı yerler uygulamalar artacak. Yeni yeni telefonlara gelen bir özellik. Fakat GSMarena'nın dediğine göre IPS ekran ile 120Hz birleşince scroll yaparken kimilerin farkedeceği kimilerinin farkedemeyeceği şekilde ghosting oluyor. Tabii bu oyunlarda değil siyah metin beyaz arkaplan yerlerde belli oluyor.

Bu arada bu işlemci için 8GB ram göz boyamadan öteye gidemez.

Cvnmrt

Profesör
Oyun için alıyorsan 120 hz yenileme (bu her oyunda 120 fps alacağın anlamına gelmez oynadığın oyuna bağlı) ve 240 hz dokunmatik hassasiyetine sahip olduğu için Poco X3 NFC alman daha doğru olur.

Son mesajlar