Realme 6 Pro vs Mi Note 10 Lite

Bu konuyu okuyanlar

Alsr17

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Başlıkta belirttiğim cihazlar arasında kaldım. Önceliklerim ergonomi, performans ve kamera. Arka kamera dışında Realme 6 Pro daha mantıklı gibi duruyor. Arayüz ve çift ön kamera da hoş geliyor. Ama Mi note 10 lite'da amoled ve edge ekran var. Sizin öneriniz nedir ?

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
mi note 10 lite batarya , ekran , işlemci ve arka kamera gibi konularda öndeyken çift ön kamera ve arayüz gibi konularda üstün olan realme 6 pro alınmaz.

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Ben Mi Note 10 Lite sipariş ettim. Tercihimin sebebi de öncelikle amoled ekran, sonrasında batarya ve tasarım şıklığı.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İmkanın varsa iki cihazıda mağazada incele canlı eline al bak hangisi hoşuna giderse onu al.

Sadece kağıtüstü değerlerine bakma canlı ekran kalitesi kamera kalitesinide gör. ( Realme Yazılım olarak Xiaomiden önde bir model olabilir. )

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
mi note 10 lite batarya , ekran , işlemci ve arka kamera gibi konularda öndeyken çift ön kamera ve arayüz gibi konularda üstün olan realme 6 pro alınmaz.
Yalnız işlemcide Realme 6 Pro'nun işlemcisi Snapdragon 720G daha önde ama çok az fark var kullanımda asla hissedilmez
Mesaj otomatik birleştirildi:

İkisi de üzmez benim tercihim amoled ekrandan ötürü Mi Note 10 Lite olurdu

Reaksiyon puanı
6,381
Başlıkta belirttiğim cihazlar arasında kaldım. Önceliklerim ergonomi, performans ve kamera. Arka kamera dışında Realme 6 Pro daha mantıklı gibi duruyor. Arayüz ve çift ön kamera da hoş geliyor. Ama Mi note 10 lite'da amoled ve edge ekran var. Sizin öneriniz nedir ?
Tavsiyem mi note 10 lite. Ama iki cihazı da elleyip dokunmadan almamanızı öneririm.

Alsr17

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Işlemci konusunda note 10 lite'ın önde olduğundan emin misiniz ?

Alsr17

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
İmkanın varsa iki cihazıda mağazada incele canlı eline al bak hangisi hoşuna giderse onu al.

Sadece kağıtüstü değerlerine bakma canlı ekran kalitesi kamera kalitesinide gör. ( Realme Yazılım olarak Xiaomiden önde bir model olabilir. )

İki cihazı da inceledim, mi note 10 lite daha premium ama damla çentik göze batıyor. 6 pro'nun çift ön kameralı tasarımı daha hoş gözüküyor. Kullanımı daha kolay, 90hz ile 60hz farkı hissediliyor, açıkçası 6 pro çok hoş gözüküyor. Amoled takıntım yok ama kamera kafamı kurcalıyor. Kamerada Aralarında fazla fark yoksa 6 pro alacağım.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
İki cihazı da inceledim, mi note 10 lite daha premium ama damla çentik göze batıyor. 6 pro'nun çift ön kameralı tasarımı daha hoş gözüküyor. Kullanımı daha kolay, 90hz ile 60hz farkı hissediliyor, açıkçası 6 pro çok hoş gözüküyor. Amoled takıntım yok ama kamera kafamı kurcalıyor. Kamerada Aralarında fazla fark yoksa 6 pro alacağım.
Şu karşılaştırmaya bir bakın isterseniz

Reaksiyon puanı
6,381
Mi note 10 lite alırsanız
- Kamera. Gerçekten özellikle de videoda belli olan bir fark var arada. Mi note 10 lite çok daha keskin, daha stabil çekiyor.
- Ekran. Hem edge olup inanılmaz premium durması hem de kaliteli bir amoled olması sayeisnde ekranda mi note 10 lite daha iyi.
- Ön kamera. Şahsen ön kamera bence mi note 10 lite daha başarılı.
- Daha iyi batarya performansı.
Realme 6 pro alırsanız
- 90Hz
- Sadece sentetik testlerde belli olan bir performans.
- Kenarda hoş duran delik çentik

Eğer 6 pro daha hoşunuza gittiyse 6 pro alın. İki cihaz arasında çok da fazla bir fark yok.

Son düzenleme:

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
- Kamera. Gerçekten özellikle de videoda belli olan bir fark var arada. Mi note 10 lite çok daha keskin, daha stabil çekiyor.
- Ekran. Hem edge olup inanılmaz premium durması hem de kaliteli bir amoled olması sayeisnde ekranda mi note 10 lite daha iyi.
- Ön kamera. Şahsen ön kamera bence mi note 10 lite ön kamerada daha başarılı.
Realme 6 pro alırsanız
- 90Hz
Ön kamera dışında katılıyorum

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
- Ön kamera. Şahsen ön kamera bence mi note 10 lite daha başarılı.
Realme 6 pro alırsanız
- 90Hz
- Kenarda hoş duran delik çentik

Eğer 6 pro daha hoşunuza gittiyse 6 pro alın. İki cihaz arasında çok da fazla bir fark yok.
Mi note 10 lite'ın yakınlık ve wifi sorunları çözüldüyse katılıyorum.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İki cihazda bence başarılı.Ekran,video performansı,arka kamera gece performansı mi Note 10 lite; Ön kamera,akıcılık (90 Hz>60 Hz), işlemci Realme 6 Pro.Hangisini alırsan al memnun olacağını düşünüyorum.Şahsi fikrim 90 Hz ekran hızından dolayı Realme 6 Pro alırdım.

Arka kamerada gece Mi Note lite biraz daha iyi ama aralarında uçurum fark yok.Arka kamerada her ikiside iyi ama ön kamerada Realme 6 Pro bariz daha iyi.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Xiomi cihazlar kağıt üstünde çok güzel duruyor ama aldıktan sonra ufak tefek sıkıntılır insanın canını sıkıyor. Bana Realme daha iyi bir telefon gibi geliyor.

Mi note 10 lite olmasada çevremde ki insanlarda başka Xiami telefonlar var. İkide bir şu kulaklık sensörleri bozuluyor konuşurken tuşlar açılıyor flan veya ses kalıtesinde sorun oluyor.Ani donmalar kasmalar güncelleme sonrası bataryada sıkıntı veya Bir cihaz bluetoot ile eşleştirirken kopmalar oluyor. ( Bakınca büyük sıkıntılar değil ama insanın canını sıkıyor. )

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Xiomi cihazlar kağıt üstünde çok güzel duruyor ama aldıktan sonra ufak tefek sıkıntılır insanın canını sıkıyor. Bana Realme daha iyi bir telefon gibi geliyor.

Mi note 10 lite olmada çevremde ki insanlarda başka Xiami telefonlar var. İkide bir şu kulaklık sensörleri bozuluyor konuşurken tuşlar açılıyor flan veya ses kalıtesinde sorun oluyor. Bir cihaz bluetoot ile eşleştirirken kopmalar oluyor. ( Bakınca büyük sıkıntılar değil ama insanın canını sıkıyor. )
Katılıyorum, youtube'daki ghost screen vs. problemlerin %80'i xiaomi cihazlar.