Realme 6, 90 Hz ile Amoled Ekrana Karşı Tercih Edilir Mi?

Bu konuyu okuyanlar

alperaltay35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Görüntü kalitesi ve göz sağlığı açısından 90 hz ekran yenileme hızı ile realme 6'yı mı tercih etmeliyim yoksa amoled ekranlı bir tercihte mi bulunmalıyım?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Merhaba. Görüntü kalitesi ve göz sağlığı açısından 90 hz ekran yenileme hızı ile realme 6'yı mı tercih etmeliyim yoksa amoled ekranlı bir tercihte mi bulunmalıyım?
Benim amoled takıntım yok ama amoled'in görüntü kalitesi daha iyi. 90 hz ise daha akıcı. 3000 tl bütçeniz varsa realme 6, 3500 ise realme 6 pro öneririm.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ekran olayı tamamen kişisel tercih.Amoled ekranı sevende var,ips paneli sevende var.Amoled ekran siyah dışında bütün renkleri olduğundan canlı gösterip biraz abartır.Bu çok iyi bir kalite sunar bu kaliteyi sevende var sevmeyende var.İps panelde siyah dışında bütün renkleri gerçekçi sunar.İps panelin doğal renkleri sunmasını seven var,sevmeyen var bu da tercih meselesi.Amoled ekran ips panele göre gözleri daha fazla yorar.Benim sana tavsiyem ekranın abartılı renklerle yüksek kalite sunması önemli ise amoled; ekran doğal renkler sunsun,90 Hz ekran hızı ile daha akıcı ve gözleri yormayan bir ekran istiyorsan ips panelli Realme 6 al derim.Senin yerinde olsam Realme 6 yada Realme 6 Pro alırdım.

Srtkfa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Amoled ekran daha canlıdır görüntü kalitesi daha iyidir. Yenileme hızı daha farklı bir şeydir sadece oyunlarda daha akıcıdır. Yani telefonu ne için alcağına göre değişir

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Bu sorunun kesin bir cevabı yok bazıları lcd sever bazıları amoled ben şahsen amoled ekran seviyorum bence aklınızdaki modelleri mağazaya gidip inceleyin kendiniz karar verin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yenileme hızı daha farklı bir şeydir sadece oyunlarda daha akıcıdır.
Sadece oyunlarda olan bir şey değildir. Ekran tazeleme hızının artmasıyla genel olarak telefon daha akıcı bir kullanım sunar.

Son düzenleme:

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
90 hz ekran her ne kadar güzel bir yenilik olsa da ben Amoled tercih ederim

alperaltay35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. İkinci El 1 aylık Realme xt aldım