Yardım Razer Sahte Ürün Vakası

Bu konuyu okuyanlar

sparrowv13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Razer Barracuda X modelini 1049TL ye Trendyol dan sipariş verdim ve ithalatci garantili olduğunu kulaklık gelince öğrendim. Seri numarasını razerin sitesinden sorguladığım da Razer kabul etmiyor. Razer destek ile uzunca süre görüştüm ama nafile dedikleri yolları denediysem de olmuyor.
Arena Bilgisayar diye.bir ithalatcı garanti belgesi çıktı.
Tr de kulaklığı iade almadıkları taktir de Razer kendisine göndermemi ve neden iadeyi kabul etmediklerini belirtmemi söyledi.
Daha önce başına bu tarz bir olay gelen oldu mu ?

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
521
Bütün kanıtlarını toplayıp SS'lerini falan çek. Sipariş verdiğin firmaya mail olarak gönder ve tüketici haklarına şikayet edeceğini belirt. Belki o zaman etekleri tutuşabilir. Neticede Razer'in kendi sitesinden doğrulayamadığın ürünü orjinal ürün diye sana "itelemişler"

sparrowv13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Trendyolla görüştüm, ürün orjinallik kontrolü yapacaklarını ve 5 gün içerisinde dönüş yapacaklarını söylediler. Kulaklığın seri numarasını Razerin internet sitesi ve müşteri hizmetleri kabul etmediği halde ne diye uğraştırırlar anlamıyorum. İlerleyen süreçte bilgilendireceğim.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Direk iade sürecini başlat sonra iade almazlar felan tüketici hakem heyetine başvurduğunda bu süreç uzun sürebilir..