RAW olmuş USB ve silinen dosyalar

Bu konuyu okuyanlar

Seaque

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bundan 3 hafta önce Flash diskim telefona OTG kablosu ile takmam sonucu birden bozuldu ve RAW formatına geçti.0 byte göstermeye başladı kapasiteyi.

RAW olunca içini açamıyorsunuz tabii.Dosyalar da gitmiş oldu.Bir kaç kurtarma programı denedim ama kurtardıkları en fazla 1-2 fotoğraf diğerleri de bozuk pikselli bir şeyler.

Neyse ben araştırdım düzeltmeyi falan internetten USB'min onarma dosyalarını falan buldum ve USB'yi RAW'dan çıkartarak FAT yaptım yani düzelttim.Fakat bunu yaparken içindeki dosyaların gideceğini düşünmedim.Şu an USB bomboş.Recovery programları da işe yaramıyor.Çok önemli dosyalarım vardı.Artık geri gelemez mi?

Bizim burda bir fotoğrafçı var da USB'den dosya geri getirebiliyormuş, versem mi diye düşünüyorum.Acaba onda farklı bir program var mıdır?

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Fotoğrafçı ne yapar ne eder bu konuda bi fikrim yok fakat size verebiliceğim tavsiye
O&O DiskRecovery programı aracılığıyla usb deki verilerinizi kurtarabileceğinizi söylemektir.

Seaque

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fotoğrafçı ne yapar ne eder bu konuda bi fikrim yok fakat size verebiliceğim tavsiye
O&O DiskRecovery programı aracılığıyla usb deki verilerinizi kurtarabileceğinizi söylemektir.

denedim fakat usb'ye hiçbir şey yazmamama rağmen 0 dosya buldu.sanırım hepsi silindi.

Xyler

Asistan
Reaksiyon puanı
19
raw dan hangi program ile Fat yaptınız ?