Rapidshare'ın En Büyük Rakibi Hotfile Şaşırtıyor

Bu konuyu okuyanlar

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Hotfile'dan indirme yaparken büyük şaşkınlığa uğradım ve çok sevindim. Rapidshare'ın yeni yazılım ve görünüm sistemine geçmesinden sonra oluşan eksiklik ve kullanıcıların memnuniyetsizliğini "sinsice" kullanan Hotfile bir çok yeniliğe imza attı. İlk değişiklik dosya indirme işlemi için saniyelik bekleme süreninin yarı yarıya kısaltılmasıydı. Önceden 30 saniye olan bekleme süresi 15 saniyeye çekildi.

Asıl haber burada! Hotfile hiçbir yerde duyurmadığı "ücretsiz kullanıcılar için eş zamanlı indirme miktarını" gizlice arttırmış. Bu sayede bir çok ücretsiz rapid kullananları kendi sistemine çekmeyi başarmıştır. Aşağıdaki resimde "ücretsiz bir kullanıcının" eş zamanlı 2 adet indirme yaptığını görebilirsiniz:

hotfile0.jpg

(Kesinlikle Alıntı Değildir, Resim Bilgisayarıma Aittir)

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence pazara oynuyor açıkcası =)

Ama iyi olmuş

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Hotfile deli ediyor adamı. Bazen 30-40 KB/s ile dosya indiriyor. Parası ile kullandığım halde.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Parali uyesiyim ikisinin de. Hotfile kullaniyorum. 10 numara.

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende 2 sinide kullanıyorum abartısız günlük 20 gb normal artık

idm kullanın bende hiç yavaş olduğunu hatırlamıyorum.

mustafa22

Asistan
Reaksiyon puanı
2
artık rapid in bu alandaki krallğı sona eriyor hotfile üstünlüğü ele geçirmiş durumda artık bütün uploader arkadaşlarında tercihi hotfile oldu...ben şahsen 1yıllık üyelik aldım hiçbir sorun olmadan bağlantı hızımın sonuna kadar indirme yapabiliyorum...hotfile premium üyelere sınırsız indirme sağlaması zaten hotfile'yi kral yapıyor... rapid'in saçma sapan 5gb lik sınırı bir çok premiumlu kullanıcı hasta ediyor rapid yavaş yavaş güle güle olur düşüncesindeyim....

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Rapidshare im de var hotfile ım da. Rapid puan sistemini kaldırdığı için eskisi gibi upload eden olmuyor bu nedenle kaynak kalmadı pek, hotfile artık hep linkler. Ancak rapidshare in sistemi bence çok daha iyi. Hotfile dan da hızlı download ediyorum ancak rapid çok daha kısa sürede tepki veriyor, download a başlıyor ve çok hızlı.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
bende de cogu sitenin premiumu var genel olarak memnunum ama bazen hızı cok düsüyo premium olmasina ragmen. Farketmedim hotfilenin bu kıyagini ama güzel olmus free kullanıcılar icin; suan netteki linklerin %90ı hotfile, ins bozmaz kendini zamanla

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. Bende bir zamanlar rapid ve hotfile premium kullandım. Premium konusunda sorunsuz ikiside. Fakat rapidin 5gb sınırı var. Ücretsiz kullandımda hotfile çok iyi bir yere sahip olmak üzere.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Ben dosya büyüklüğüne göre değişiyor zannediyordum bekleme süresini.
İyi olmuş aferin :)

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Hotfile ile hem upload yapanlar para kazanıyor hem indirenler memnun çünkü rapidshare'daki gibi saçma bir sistem yok. Hotfile'da indiren kişide günlük yada aylık kota yok upload yapan kişide indirilen dosyalarına göre belli bir miktar para kazanıyorlar. ilk açıldığında free ile 60 saniye bekliyorduk şimdi 15 e düşmüş idm ile hız konusunda premiumda hiç bir sıkıntı yok ayrıca

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
İki tane indirmeyi nasıl başardın anlamadım bende :D Bide eskiden premiumsuz idm ile indirmeyede izin vermiyordu ? Şimdi veriyormu ?(Bu idm yüzünden az beklemedim :D Hem izin vermiyordu hemde indirmiş sayıp 30 dk bekletiyordu :D )

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Rapidshar çok saçmaladı artık zaten,anti waiting company yazmışlar ama her türlü bekletiyor :)

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Cidden bir çok sitede artık rapidden çok hotfile linklerine rastlar olduk.Premium kullanan arkadaşların bazıları yavaşlıktan bahsetmiş.Sebebi de hotfile da yaşanan yoğunluk.Ama İnternet Download Manager kullanarak daha hızlı indirme yapabiliyorsunuz.Bir premium almakta fayda var...

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Hotfile Ben yaygın değilken de Kullanıyordum Kendine Geliştiriyor Sürekli Pazarın B üyük Kısmını Ele Geçirdiler Şimdiden !

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
valla ben de bi hotfile ve 4shared kullanıyorum 2sinde de çok memnunum :)

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
üye olunmadan yapılan indirmelerde hotfile'den yana ben pek memnun değilim. son zamanlarda hotfile ile değil 90 kbyt indirmeyi 50-60 arasını bile görmedim. ben memnun değilim anlayacağınız.

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Hotfile çoktan Rapidshare'in önüne geçti. Bir yıldan fazla süredir neredeyse tüm warez paylaşımı Hotfile üzerinden yapılıyordu. Ancak son dönemde Hotfile da oldukça fazla sayıda kullanıcı kaybetti. Bunun sebebiyse illegal dosyaları çok hızlı bir şekilde silmesi. Öyle ki ihbar gelir gelmez siliyorlar, bu konuda Rapidshare'den bile hızlı maalesef... :) Telif hakları, davalarla falan uğraşmak istemiyorlar anlaşılan. 2011 yaz başına kadar premium kullanıcısıyım, sonrasında o dönem hangisine rağbet varsa oradayız reis. :D

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Hotfile candır.
Zaten önceden 2 indirme bağlantısına aynı anda bastığında paralel download yapabiliyorduk :D

Ay Parçası

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
rakip olsa ne olur ki hotfile in indirme hızı beni deli ediyor 30/kb sec ile download yapılır mı ya ne yapmış bunlar bana kalırsa rapid e rakip filan olamazlar böyle giderse:mad:

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
eskiden rapid ten memnundum ama son zamanlar delirti beni:)

genelde download yaparken ya fileserve yada hotfile barındırıcılarını kullanırım:)

Bu arada fileserve de premium hesabı olan 2 günlüğüne ödünç verebilir mi?:)

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Ücretsizde yavaş indirme imkanı sunanlara sinir oluyorum.
Zippyshare, megaupload freede çok iyiler.Hele bugün tanıştığım novaup.com 500-600 ile beni hayretler içinde bıraktı:)

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
hotfile aslında yavas degil de arada bazen bütün partlar inip bi part takılıyo hızlanmiyo meret, premiumda dinlemiyo artik serverdanmi yogunluktanmı bilemiycem. herseye rağmen kendini cok hızlı gelistiriyo düzeltiyo son haftalarda hızı da gayet iyi bu da bos durmayıp calistiklarının göstergesi. kesinlikle para verilip premium alinacaksa ilk tercih hotfile olmali.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Ücretsizde yavaş indirme imkanı sunanlara sinir oluyorum.
Zippyshare, megaupload freede çok iyiler.Hele bugün tanıştığım novaup.com 500-600 ile beni hayretler içinde bıraktı:)

Geçen gün de rapid beni hayretler içinde bıraktı, 400-500 kb arasıydı freede.

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Ben repid prem. kullanıcısıyım ama artık bırakma niyetindeyim.

FAKAT herkes x7,hotfile,fileserve,netload gibi sitelere kaydı, neden Rapid müdahale etmedi? Hani yok internet üzerinden verilen 100 linkten 10 u ancak Rapiddir. Geri kalanı saydıklarım. Niye müdahale etmiyor anlamış değilim.

Hotfile bence daha ufak bir firma. Ama premium kullanıcı sayısı kendisini aşıyor. Hızları kaldırmıyor. Ama büyüyecek elbette. Rapid de büyüdü sonra böyle oldu.

Sonraki premium artık hotfile olacak benim için.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
hotfile iyi para veriyor du haftada 25 dolar kazandıgım oldu ama bir cok ozellıgı kapatınca artık film upload yapmayı bıraktım 400 tl sini yedım hotfile in.