Soru Rampage Vıctory Kasa Alınır Mı? Kasa Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

volkanmelody

Asistan
Reaksiyon puanı
14

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Eğer soğutması iyi ise yani hava alıyor ise alın.Güç kaynağı konusunda ise asla rampage,frisby,sharkon,aerocool gibi markaları tercih etmeyin .
Bequiet,corsir,fsp gibi markaları tercih edin.
GT 1030 Ekran kartını 300 W PSU besler .Lakin yine de 450 W bir güç kaynağı alırsanız hiç fena olmaz.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Boşa kasaya para verme,hava almıyor diye. yan kapağı aç öyle kullan. Overclock için aldığını biliyorum.:)

volkanmelody

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Boşa kasaya para verme,hava almıyor diye. yan kapağı aç öyle kullan. Overclock için aldığını biliyorum.:)
Merhaba hocam tekrardan :D Her konuda imdadıma koşuyorsunuz yemin ederim çok kral adamsınız. Bende sonradan öyle düşündüm, sadece bir egzoz fanı takmayı düşünüyorum, kapak açık kullanırım hava girer ama sıcak hava içinde çok kalıyor, sabah açtığımda boşta 50 dereceydi şuan boşta 60 derece. Hava dışarı çıkmıyor. 30TLye bir egzoz fanı alsam yeter muhtemelen.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
E.Fanının faydası our tabi ki. Hiçmi yoktu.

volkanmelody

Asistan
Reaksiyon puanı
14
E.Fanının faydası our tabi ki. Hiçmi yoktu.
Kasa üstünde hiç fan yok hocam, çok eski bir kasa dediğim gibi. Fotoğrafını bırakıyorum. Ön kısma fan takma ihtimalim yok zaten. Arkada egzoz fan için yer var ama.
8920190779442.jpg

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Yana tak bi tane de. o içeriye taze hava versin.Öne taktığından hiç bi farkı olmaz Hatta daha etkili.Alabileceğin en ucuz fanlardan.

volkanmelody

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Yana tak bi tane de. o içeriye taze hava versin.Öne taktığından hiç bi farkı olmaz Hatta daha etkili.Alabileceğin en ucuz fanlardan.
Hocam yan kapağı açık kullanıyorum ve taksam bile içerisi dar işlemci fanıyla burun buruna gelir

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Boşver o zaman. Yan kapağı açık kullan gitsin.Yan kapağı açık olan bi kasa, ile havalandırması efsane bi kasa arasında, işlemcide 3-4 derece ,ya oynar ya oynamaz.Dediğim gibi, 20 senedir, overclock işinde,işlemci soğutmasında, hertürlü konfigürasyonu denedim. Böyle, senin alacağın kasalarda ise, hiç farketmez.

Kasaya vereceğin paranın bi kısmını soğutucuya ilave et. İyi bi soğutucu al. AMD içinde kullanılabilecek olsun. İlerde makinayı upgrade etme imkanın olursa,her zaman kullanırsın.

volkanmelody

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Boşver o zaman. Yan kapağı açık kullan gitsin.Yan kapağı açık olan bi kasa, ile havalandırması efsane bi kasa arasında, işlemcide 3-4 derece ,ya oynar ya oynamaz.Dediğim gibi, 20 senedir, overclock işinde,işlemci soğutmasında, hertürlü konfigürasyonu denedim. Böyle, senin alacağın kasalarda ise, hiç farketmez.

Kasaya vereceğin paranın bi kısmını soğutucuya ilave et. İyi bi soğutucu al. AMD içinde kullanılabilecek olsun. İlerde makinayı upgrade etme imkanın olursa,her zaman kullanırsın.
Hocam sizin önerdiğiniz Dark Freezer X121 isimli sogutucuyu düşünüyorum. Stok fandan çok çok iyidir demiştiniz. Sadece montajı zor gibi geldi gözüme.