Yardım Ram'lerin Yerini Değiştim, Ekrana Görüntü Gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Arkdaşlar bu gün sapa sağlam çalışan belleklerimi bir sorun nedeniyle slotlarını değiştim, fakat şuan ekrana görüntü gelmiyor ayrıca ram'lerin ışıkları yanmıyor. Ne yapmalıyım tedirgin olmaya başladım..
Acaba çıkarıp takarken fazla mı baskı yaptın eğer zorladıysan anakartı bozulmuş olabilir

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
898
BEN BİR APTALIM!
RAM'leri tam olarak oturtmadığım için çalışmıyormuş,:D şuanda bu bilgisayardan yazıyorum. Mhz sorununu ise şöyle düzelttim: slotların tozunu süpürge ile çektim, daha sonra saçma bir şekilde RAM 3200Mhz oldu:D
Yardım eden herkese teşekkür ederim @Jarvisit, abi galiba CMOS reset attığım içinde Mhz hızları düzelmiş oalbilir.

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
BEN BİR APTALIM!
RAM'leri tam olarak oturtmadığım için çalışmıyormuş,:D şuanda bu bilgisayardan yazıyorum. Mhz sorununu ise şöyle düzelttim: slotların tozunu süpürge ile çektim, daha sonra saçma bir şekilde RAM 3200Mhz oldu:D
Yardım eden herkese teşekkür ederim @Jarvisit, abi galiba CMOS reset attığım içinde Mhz hızları düzelmiş oalbilir.
Ya bizde burada iki saatdir çözüm arıyoruz. Ben dedim sana ama sende sorun vardır diye. :tearsofjoy: