Soru Ramlerin Uyumluluğu

Bu konuyu okuyanlar

Enkaren

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Merhaba, benim şu anki bilgisayarımda 4GB ram var ve bu bana yetersiz geliyor. Bunu arttırmak için ram arıyordum ve bir tane buldum sonunda ama bu ramin benim bilgisayarımdaki ramle uyuşup uyuşmayacağını bilmiyorum.

Anakart: GA-H55M-S2H Gigabayt

Şuanki Ram'im : 4GB (Kullanilabilir 3,74GB) Crucial CT51264BA1339.M16FMR

Almayı Düşündüğüm Ram : Ramtech 4gb DDR3 1333Mhz AMD ve INTEL İşlemcilere Uyumlu Masaüstü Ram 1.5w Fiyatları ve Özellikleri

Cevaplarınızı veya Önerilerinizi Bekliyorum.

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Merhaba, benim şu anki bilgisayarımda 4GB ram var ve bu bana yetersiz geliyor. Bunu arttırmak için ram arıyordum ve bir tane buldum sonunda ama bu ramin benim bilgisayarımdaki ramle uyuşup uyuşmayacağını bilmiyorum.

Almayı Düşündüğüm Ram : Ramtech 4gb DDR3 1333Mhz AMD ve INTEL İşlemcilere Uyumlu Masaüstü Ram 1.5w Fiyatları ve Özellikleri

ikisinin de tüm özellikleri verilmemiş frekansları uysa bile diğer özellikleri uymayabilir ve buda uyumsuzluk çıkartır. En sağlıklısı aynı model ram kullanmak. Elindeki ram belleği satıp kit ram alabilirsin

Enkaren

Asistan
Reaksiyon puanı
57
ikisinin de tüm özellikleri verilmemiş frekansları uysa bile diğer özellikleri uymayabilir ve buda uyumsuzluk çıkartır. En sağlıklısı aynı model ram kullanmak. Elindeki ram belleği satıp kit ram alabilirsin
satmaya kalkışırsam kimsenin alacağını sanmıyorum. Ondan dolayıda şimdilik sadece bir tane daha ram almam gerek çünkü bilgisayarımdaki ram yetersiz.

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,949

Frekansların aynı olması pek önemli değil. Hangisi daha düşük hızdaysa onun hızı ile çalışırlar fakat CL değerlerini bir araştır derim.

Enkaren

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Frekansların aynı olması pek önemli değil. Hangisi daha düşük hızdaysa onun hızı ile çalışırlar fakat CL değerlerini bir araştır derim.
Tamam da CL değerini öğrenmek için internette ramimi araştırdığımda hakkında çok çok az bilgi vardı ne yapıcam üstünde yazar mı ??

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,949
Tamam da CL değerini öğrenmek için internette ramimi araştırdığımda hakkında çok çok az bilgi vardı ne yapıcam üstünde yazar mı ??
İkinci elden markalı, bilindik RAM almanızı öneririm.

Enkaren

Asistan
Reaksiyon puanı
57
İkinci elden markalı, bilindik RAM almanızı öneririm.
tamam hocam fakat tek sorun bütçe o kadar bütçe ayıramam yeni ram almaya CLsini öğrenebilsem sadece şuanki ramimin yetecekde
Mesaj otomatik birleştirildi:

buldum CL9'imiş.

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,949
tamam hocam fakat tek sorun bütçe o kadar bütçe ayıramam yeni ram almaya CLsini öğrenebilsem sadece şuanki ramimin yetecekde
Bende diyorum ki,
İkinci elden Kingston-Gskill bir RAM almanız daha mantıklı olur. Bu tarz markaların ürünlerini pek tavsiye etmiyorum.
Mesela bu.

Enkaren

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Screenshot_1.png
ve birde benim önceden aldığım bir ram olan kingstonda 1333mhz,CL9 ve DDR3 ama ikisini aynı anda çalıştıramıyorum nedense?

Enkaren

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Onu bir yerden temin ederseniz aldığınız hatayı bulabiliriz. Çünkü aynı hatayı 4 GB RAM modülü ile de almanız muhtemel.
Tam ismi nedir o "Buzzer" denen aletin ? internete yazınca çıkmıyor. (Direk Link Atabilirseniz Güzel Olur. Çok Fazla Buzzer var internette.)

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,949
Tam ismi nedir o "Buzzer" denen aletin ? internete yazınca çıkmıyor.
Anakartlar POST işlemi esnasında belirli kodlar ile açılırlar, bu kodların her birinin bir anlamı vardır. Buzzer sayesinde bu kodların anlamını sesli olarak bulabilirsiniz. Örneğin, 3 bip RAM arızasını temsil eder.

Enkaren

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Anakartlar POST işlemi esnasında belirli kodlar ile açılırlar, bu kodların her birinin bir anlamı vardır. Buzzer sayesinde bu kodların anlamını sesli olarak bulabilirsiniz. Örneğin, 3 bip RAM arızasını temsil eder.
Peki ram arızası ise nasıl bir arıza olabilir bu ?

Son mesajlar