Ram Yükseltme

Bu konuyu okuyanlar

dali15378

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Eski acer laptopuma ram takviyesi yapmak istiyorum fakat bulduğum ram uyumlumu bilmiyorum. Anakart: Acer homa 82801(ICH9-M). Model No: MS2231. İşlemci: İntel Pentium(R) T4300
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıcağım Ram: https://www.hepsiburada.com/kingsto...ok-ram-kvr667d2s5-2g-p-BD71542?magaza=Elmacık

Birde bu rami alırsam laptopum forest kaldırırmı?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
120
Hocam öncelikle şunu yapın.
1) Ekranda bu bilgisayar adında bir şey olacaktır. Tıklayın.
2) Orada C: diski yazan yerin altında kocaman bir boşluk var oraya sağ tıklayıp özellikler deyin.
3) Orada sistem özellikleriniz yazacaktır.
4) Detaylı bilgi için CPU-Z gibi programlardan yardım alın.
5) Ram dediğimiz bileşende en önemli 3 faktör vardır. Mhz, CL ve Gb
GB ve Mhz değeri ile performans doğru orantılıdır. Fakat CL değeri gecikme değeridir. Bu yüzden Cl değeri ne kadar düşükse bir Ram o kadar pahalanır.
6) Kesinlikle ya şu anki Ram'iniz ile aynı Mhz değerinde bir Ram alın, yüksek olursa düşük olanın hızında çalışır. Düşük olursa yeni aldığınızın hızında çalışır.
7) Bilgisayarınız Ram değiştirmeye müsait mi öğrenin. Bazı Ram'ler lehimli olur, çıkarılamaz.
8) Windows 10'da en altta bir yerde büyüteç işareti vardır. Oraya görev yöneticisi yazarsanız ve tıklayıp performans sekmesine gelirseniz oradan detaylı bilgiyi, boş Ram yuvalarınız, CPU ve GPU hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.

ucankedi

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Eski acer laptopuma ram takviyesi yapmak istiyorum fakat bulduğum ram uyumlumu bilmiyorum. Anakart: Acer homa 82801(ICH9-M). Model No: MS2231. İşlemci: İntel Pentium(R) T4300

Alıcağım Ram: https://www.hepsiburada.com/kingston-2gb-667mhz-ddr2-notebook-ram-kvr667d2s5-2g-p-BD71542?magaza=Elmacık

Birde bu rami alırsam laptopum forest kaldırırmı?

hele işlemci kaldırtmaz
Ekran kartınız nedir

ucankedi

Asistan
Reaksiyon puanı
137
2) Orada C: diski yazan yerin altında kocaman bir boşluk var oraya sağ tıklayıp özellikler deyin.
GB ve Mhz değeri ile performans doğru orantılıdır. Fakat CL değeri gecikme değeridir. Bu yüzden Cl değeri ne kadar düşükse bir Ram o kadar pahalanır.
6) Kesinlikle ya şu anki Ram'iniz ile aynı Mhz değerinde bir Ram alın, yüksek olursa düşük olanın hızında çalışır. Düşük olursa yeni aldığınızın hızında çalışır.
7) Bilgisayarınız Ram değiştirmeye müsait mi öğrenin. Bazı Ram'ler lehimli olur, çıkarılamaz.
8) Windows 10'da en altta bir yerde büyüteç işareti vardır. Oraya görev yöneticisi yazarsanız ve tıklayıp performans sekmesine gelirseniz oradan detaylı bilgiyi, boş Ram yuvalarınız, CPU ve GPU hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.
ram artırmaay arkadaşımız cevapı vermiş the forest için ekran kartınızı söyleyin

Reaksiyon puanı
120

Ekli dosyalar

• The Forest Sistem Gereksinimleri.PNG
    The Forest Sistem Gereksinimleri.PNG
    33.8 KB · Görüntüleme: 109

dali15378

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
geforce now ile olurmu peki

dali15378

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
anakartın kaç desteklediğini bulamadım

dali15378

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Anakart: Acer homa 82801(ICH9-M)

Reaksiyon puanı
120
Anakartınız ne biz bulalım.
Yanlış bilgim varsa affola da, benim bildiğim kadarıyla anakart uyumluluğu ile ramin hiçbir alakası yok. Anakartın üzerine takılıyor da, bir sınırlama yok mesela kasa ile anakart arasında atx-mikro atx ilişkisi, işlemci ile anakart arasında am4 vb soket olması var fakat böyle bir sınırlama Ram için geçerli mi bilmiyorum.

dali15378

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Yanlış bilgim varsa affola da, benim bildiğim kadarıyla anakart uyumluluğu ile ramin hiçbir alakası yok. Anakartın üzerine takılıyor da, bir sınırlama yok mesela kasa ile anakart arasında atx-mikro atx ilişkisi, işlemci ile anakart arasında am4 vb soket olması var fakat böyle bir sınırlama Ram için geçerli mi bilmiyorum.
var maalesef o mhz in üzerinde çalışan bir ram takınca sistem kabul etmiyo

Reaksiyon puanı
120
var maalesef o mhz in üzerinde çalışan bir ram takınca sistem kabul etmiyo
Hmm, anladım hocam teşekkür ederim. Yanlız bunu yukarıda yazmış olmam gerekiyor.
Hah tam burada :"Kesinlikle ya şu anki Ram'iniz ile aynı Mhz değerinde bir Ram alın, yüksek olursa düşük olanın hızında çalışır. Düşük olursa yeni aldığınızın hızında çalışır."

dali15378

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
ama sıkıntı o mhzde sıfır bir ram olmaması

2. eli bilmem ama sıfrında yok

şu anki ram 300 mhz

Reaksiyon puanı
120
ama sıkıntı o mhzde sıfır bir ram olmaması

2. eli bilmem ama sıfrında yok

şu anki ram 300 mhz
Hocam 300 de çok azmış ya. Piyasada 3200 mHZ güzel gibi ama 300 feci az. Acilen birikime başlamanızı öneririm çünkü doların artacağı mı azalacağı mı belli değil.