Ram ve ekran karti değişikliği - kasma!

efrasiyab71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese merhaba,
Forumda yeniyim yardımcı olursanız çok sevinirim.

6 yıllık pc bazı oyunlarda sorun çıkartmaya başlayınca bir iki değişiklik yapayım istedim, öyle oyun bilgisayarı filan olsun diye değil ve zaten markalardan modellerden pek anlamıyorum açıkçası. fakat cod tarzı, gta tarzı, skyrim tarzı yeni oyunları da oynamak istiyorum.

şöyle ki;

gigabyte p35 - sg3 anakart, intel core 2 duo e8400 işlemci, 2 gb ram ve 1 gb ekran kartı ve 500 gb samsung harddisk vardı, 2 gblık oem marka 800ghz ram ekledik ve ekran kartını da asus

geforce gt 420 2 gb olarak değiştirdik. call of juarez gunslinger da hala kasma var, gta libery city de hala kasma var. neyi yanlış yapıyorum arkadaşlar, böyle hazıra kaçmış gibi sizden cevap almadan önce okudum, okudum ama işin içinden çıkamadım, akademik çalışmlarım dolayısıyla da fazla derine dalamıyorum, sizlerden yardım istiyorum teşekkürler:)

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kasmasinin nedenlerinin basinda temiz sistem kurulmamasi ; ati ekran kartindan nvidia ekran kartina gecis yapissin mesela. Suruculeri kaldirman bilet sorununa sorun ekler bu durumda temiz sistem kurulmasi onerilir. Yuzde 90 format atip windows unu sil bastan kurarsan kasma sorunu ortadan kalkar.

Buna ek olarak da psu num markasi kalitesi ve kullanim sureside etkili olmaktadir. Elektrik besleyemedigi zaman kasma yapabilit. Ama bilgi vermedigin icin birsey yazamadim bu konuda.

Benim dusuncelerim bu...