Yardım RAM ve anakart değişmesine rağmen PC açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet Tavil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
3 ay önce bilgisayarı çalıştırdığımda bip bip bip bip bip yapıp resetledi sorunu bir türlü çözemedim RAM'i çıkardım sildim temizledim her türlü çözüm önerisi uyguladım olmadı yeni RAM bellek aldım ve yine aynı sorunu yaşadım sorunun RAM'de değilde anakarttaki RAM slotlarında olduğunu düşündüm yeni anakart aldım bugün geldi yeni anakartta da aynı sorunu yaşıyorum anlam veremiyorum hem anakart hem RAM değişti bu sorunun yaşanması imkansız neden böyle oluyor çözemedim hala çalıştırdığımda bip bip bip bip bip yapıp resetliyor Google hesabım sadece bilgisayarımda ve geçen hafta ekranı patlayan eski telefonumda açık doğrulama kodu eski telefonuma gidiyor telefon numarama değil e postama yedek kurtarma kodlarımda kendi drive'ımda evin kapısını kilitleyip anahtatı içeri atmışım gibi bir durum bilgisayarı çalıştırmak zorundayım ortada hiç bir sorun yok çalışmaması imkansız lütfen yardım edin

eski RAM: Kingston KVR1333/D3N9 4G
yeni RAM: Kingston KVR16N11 8G
eski anakart: Gigabyte GA-H61M-S2PV
yeni anakart: Gigabyte GA-H61M-S2PV

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Eski rami satmadıysan, onunla da denedinizmi.
Eğer denediğiniz halde açmıyorsa,işlemci bozulmuş olabilir veya yeni anakartın biosu çok eski ise ,mevcut işlemcinize uyumsuz olabilir.

Ahmet Tavil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yeni ram 1600 mhz gözüküyor. senin anakart ise
  1. Support for DDR3 1333/1066/800 MHz memory module

otomatik olarak 1333'e düşürür zaten ki yeniyi çıkarıp sadece eski RAM takılı olarak çalıştırmayı da denedim olmuyor

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
destekleyen başka işlemci ile dene. ramler ve anakart değiştiyse onlarda sorun yok demektir.

psu ya bak. işlemciyi dene.. bu işler biraz deneme yanılma ile oluyor malesef.

ek olarak uyumlu rami almak varken 1600 den 1333 e düşmesi de çok doğru gelmiyor bana.

Ahmet Tavil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ben bu forumda yeniyim burda küfür serbest mi şu bilgisayara bi' içimi dökmek istiyorum bıktım uğraşmaktan 11 yıllık pc sürekli bi' arıza çıkarıyor 3 harddisk yedi şu an ssd var 1 anakart yedi 2 kez cpu fan yedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

destekleyen başka işlemci ile dene. ramler ve anakart değiştiyse onlarda sorun yok demektir.

psu ya bak. işlemciyi dene.. bu işler biraz deneme yanılma ile oluyor malesef.

ek olarak uyumlu rami almak varken 1600 den 1333 e düşmesi de çok doğru gelmiyor bana.
8 gb 1333 yoktu bende almışken 8'lik almak istiyordum 1600 aldım birinden cpu bulursam deneyeceğim bakalım olursa satın alırım bıktım şu bilgisayarın masrafından bitmiyor

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
ben bu forumda yeniyim burda küfür serbest mi şu bilgisayara bi' içimi dökmek istiyorum bıktım uğraşmaktan 11 yıllık pc sürekli bi' arıza çıkarıyor 3 harddisk yedi şu an ssd var 1 anakart yedi 2 kez cpu fan yedi
cpu fan neden yesin ki? benim 2006 yılındaki bilgisayarım hala çalışır vaziyette. hiç fan yemedi, anakartında ufak tefek sorunlar oldu kondansatör değişimi yaptırdım 70 liraya mal oldu.

tabii ki küfür serbest değil.

Ahmet Tavil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eski rami satmadıysan, onunla da denedinizmi.
Eğer denediğiniz halde açmıyorsa,işlemci bozulmuş olabilir veya yeni anakartın biosu çok eski ise ,mevcut işlemcinize uyumsuz olabilir.
onunla da denedim sanırım işlemci sorunlu ama daha fazla masraf edecek param da yok öğrenciyim ucuza işlemci bulamazsam anakartı iade edeceğim

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078

8 gb 1333 yoktu bende almışken 8'lik almak istiyordum 1600 aldım
Küfür tabi ki serbest olamaz. :)

Ama gerçekten de adamın canını acaip sıkar,bu tür durumlar. Hak vermemek elde değil.

İşlemci ne kullanıyorsunuz.

Ahmet Tavil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
cpu fan neden yesin ki? benim 2006 yılındaki bilgisayarım hala çalışır vaziyette. hiç fan yemedi, anakartında ufak tefek sorunlar oldu kondansatör değişimi yaptırdım 70 liraya mal oldu.

tabii ki küfür serbest değil.
cpu fan sorunları benden kaynaklı, intel fanları sökmek aşırı zor sökerken kırmıştım 2 sefer sonra snowman aldım

Küfür tabi ki serbest olamaz. :)

Ama gerçekten de adamın canını acaip sıkar,bu tür durumlar. Hak vermemek elde değil.

İşlemci ne kullanıyorsunuz.

i3-2120

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Eski bi 2. nesil işlemci. Biosda sorun olması mümkün değil. 3. nesil olsaydı,olabilirdi.

Powerde sorun olma ihtimalini anlamak için ,poweri tetikliyerek çalıştırmayı da bi deneyin olmazsa.

Son düzenleme:

Ahmet Tavil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eski bi 2. nesil işlemci. Biosda sorun olması mümkün değil. 3. nesil olsaydı,olabilirdi.

Powerde sorun olma ihtimalini anlamak için ,poweri tetikliyerek çalıştırmayı da bi deneyin olmazsa.
power'ı tetikleyerek çalıştırmak ne

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Şu videoya bi bakınız.Poweri kasadan sökmenize gerek yok. Sadece powerin anakarttaki tüm kablolamasını sökün .

Ahmet Tavil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Hdd bad sector taraması yap.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O işlemcinin üzerinde soğutucu yok Öylemi çalıştırmayı deniyorsunuz.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O şekilde zaten çalışmaz. İşlemcinin ısısı saniyeler içinde 100 dereceyi aşar ve makina derhal kendini kapatır.

Ahmet Tavil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
O şekilde zaten çalışmaz. İşlemcinin ısısı saniyeler içinde 100 dereceyi aşar ve makina derhal kendini kapatır.
daha önce bir çok kez fan olmadan çalıştırıp bios'a girmiştim ama Windows'u açmamıştım 70 dereceye çıkması 40 saniye ile 1 dakika arası sürüyor ve 113 derecede kapanıyor

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
fansız niye çalıştırırsın ki.. işlemci kolay bozulan bir parça değil fakat böyle yaparsan ömründen yemiş oluyorsun, belki de ömrü bitti. 113 derece hiç azımsanacak bir değer değil. ayrıca termal macunu da alışveriş kartıyla sıyırıp (bıçak olmaz, çizersin) tekrar kullanabilirdin.

senin işin zor. çalışma stratejin baştan sona yanlış. neyse sana kolay gelsin.

Ahmet Tavil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
fansız niye çalıştırırsın ki.. işlemci kolay bozulan bir parça değil fakat böyle yaparsan ömründen yemiş oluyorsun, belki de ömrü bitti. 113 derece hiç azımsanacak bir değer değil. ayrıca termal macunu da alışveriş kartıyla sıyırıp (bıçak olmaz, çizersin) tekrar kullanabilirdin.

senin işin zor. çalışma stratejin baştan sona yanlış. neyse sana kolay gelsin.
termal macun fanın soğutma bloğunda, tekrar kullanılabilir durumda. bilgisayarı bu halde kullanmıyorum sadece ufak tefek kısa süreli çalıştırıp bios'a girip kapatıyorum