Ram Uyumluluğu Hakkında bilgi

Bu konuyu okuyanlar

cenkkkk

Doçent
Merhaba arkadaşlar. Şuan ki sistemde 8 GB RAM mevcut. 16 GB 'a yükseltmeyi düşünüyorum. İndirimde bir RAM buldum fakat şuan ki RAM ile uyumlu olur mu bir bakar mısınız? Ürün şu :

PC'de bulunan RAM'i görsel olarak aşağıya ekliyorum.

Ekli dosyalar

• resim_2020-11-18_015914.png
    resim_2020-11-18_015914.png
    136 KB · Görüntüleme: 35

Mikail_Ebrinç

Profesör
Merhaba arkadaşlar. Şuan ki sistemde 8 GB RAM mevcut. 16 GB 'a yükseltmeyi düşünüyorum. İndirimde bir RAM buldum fakat şuan ki RAM ile uyumlu olur mu bir bakar mısınız? Ürün şu :

Amazondan ram alma derim bozuk çıkarsa tavuk gibi kalırsın

satıcı ürünün kaç ddr olduğunu yazmamiş ddr 4 ise diğer ram ile birlikte çalışır

Jarvisit

Editör
Editor
1333 MHz DDR4 RAM var sisteminizde, linkteki ürün uymuyor. 8 GB DDR4 1333 MHz RAM almalısınız.

1333 MHz DDR4 RAM var sisteminizde, linkteki ürün uymuyor. 8 GB DDR4 1333 MHz RAM almalısınız.
ddr4 1333 mhz ram yok ki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Link deki ürünü alabilirsin sorun çıkmayacaktır.

kilicbaligi

Dekan
Emektar
Uyumlu olur, mevcut bellek ile çift kanal sorunsuz çalışır. Baktığım kadarıyla bu model (KVR26S19S8/8) RAM'in piyasası şu an iki yüz seksen TL civarından başlıyor. Farklı mağazalardan da alabilirsin.

cenkkkk

Doçent
Uyumlu olur, mevcut bellek ile çift kanal sorunsuz çalışır. Baktığım kadarıyla bu model (KVR26S19S8/8) RAM'in piyasası şu an iki yüz seksen TL civarından başlıyor. Farklı mağazalardan da alabilirsin.
Amazon'da kampanyalı olarak 247 TL'den satılıyor şuan. Çok ucuz piyasaya göre.

cenkkkk

Doçent
Sence 8 GB 'ı 16 GB 'a yükselttiğimde gözle görülür bir performans farkı hisseder miyim? Yaptığıma değer mi sizce?

cenkkkk

Doçent
witcher 3 te pek bir fark olmaz muhtemelen minimum sitem gereksimlerinde 6 gb yazıyor ama forza hoizon 4 te fps yükselmesi olur muhtemelen
Witcher 3'ü Ultra ayarlara aldığımda fps oynaması yaşıyorum. Mesela Medium'da çok stabil oynarken Ultra'da ara ara kasmalar oluyor. Bu ram ile alakalı olabilir mi?

ekran kartın yetmiyor olabilir ama ramden de kaynaklı olabilir çünkü önerilen sistem gereksimlerinde 8gb yazıyor ultra grafiklerde 8 gb yeteersiz kalıyor olabilir

cenkkkk

Doçent
ekran kartın yetmiyor olabilir ama ramden de kaynaklı olabilir çünkü önerilen sistem gereksimlerinde 8gb yazıyor ultra grafiklerde 8 gb yeteersiz kalıyor olabilir

Şimdi baktım da galiba sorun RAM'den kaynaklıymış. Çünkü test edenler hep 16 GB ram kullanıyor kayıtlarda. GTX980 ile ultrada oynayabiliyorlar rahatca.

SDN Son Haberler

Son mesajlar