RAM Takınca Gelen Bip Sesleri

Bu konuyu okuyanlar

CASHFORCE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar.
Bugün işlemcime termal macun aldım ve sürmek için kasayı açtım, CPU fanı çıkarttım ve önceki macunun kalıntılarını silip tekrardan sürdüm. Sonra fanı takıp bilgisayarı çalıştırdım ancak 1 tane kısık bip sesi geldi.
Bu olay benim çok önce başıma gelmişti. Çift RAM slotum var ve 4+4=8GB RAM'im var. Ancak o gün bir şeyler yaptım ettim ve bilgisayarı çalıştırdım. Ve o gün yanlışlıkla RAM'i takmak için o beyaz kilidimsi plastik olur, onun bir tanesini kırdım. Ancak bugüne kadar düzgün çalışıyordu. Bugün RAM'leri çıkartıp tekrar taktığımda bu sefer 5 tane kısık bip sesi alıyordum. Ancak şöyle bir olay var ki. İşlemciyi 4-5 kez takıp çıkartamama rağmen bip sesi gitmedi. Daha sonra ilk RAM slotundaki RAM'i çıkarttım ve tekrar denediğimde bu sefer 4GB RAM ile bilgisayar açılmıştır. Bende RAM'de bir sıkıntı var sanıp tekrar taktığımda bilgisayar yine 5 tane kısık bip sesi veriyordu. Daha sonra tek RAM'le çalıştırdığım rami çıkartıp diğerini 2. slota taktım. Ve ilginçtir ki bu sefer yine 4GB diğer RAM ile çalıştı. Yani bu demek oluyor ki RAM slotu bozuk. Ancak daha dün düzgün çalışan slot bu gün bir kere ellemememe rağmen nasıl bozulurdu ki ? Yani Sonuç her iki RAM 2. slotta çalışıyor. Ancak 1. de çalışmıyor.1.ciye taktığım zaman Bilgisayar 5 bip sesi veriyor. Bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.. Teşekkürler.

CPU intel i5 4590 3.30ghz
GPU GTX 1050 ti 4gb
PSU 300 Watt Standart HP
RAM 4+4=8 GB ( Bir tanesini kullanamıyorum)

CASHFORCE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Az önce bilgisayarı aldığım yere gittim. Öncelikle diğer slotları bir temizledi ve baktı. Ardından ramlerin yerlerini değiştirdi. Aynısın bende yapmıştım evde. Daha sonra 8GB bir ram denedi. Ancak nafile. Bana Anakart'ımın bozulduğunu söyledi. Şimdi anakartım yere düşseydi ve ya ben tornavida ile zarar verseydim hadi derdim neyse alalım gitsin. Ancak durup duruken bozulması benim içime hiç sinmedi. Düzgün bir anakart fiyatı ise en az 200 TL. Yorumları alayım .