Ram O.C. Olmuyor.

Bu konuyu okuyanlar

Shiden

Profesör
Cezalı
Selamün aleyküm dostlarım.

Elimde 2 adet 8 GB DDR4 3200Mhz Kingston HyperX Ram vardır.
Ana kartım B450M S2H.

Dün ana kart sürümüm F51F'di ve ben aylardır;
3600 Mhz; 17-18-18-18-36 değerinde O.C. ederek çalıştırıyordum ve görev yöneticisinden baktığımda ise 3600 Mhz gösteriyordu.
Bugün F60C sürümüne yükselttim.
Fabrika ayarlarına dönmüş Bios ayarları. Neyse aynı değerleri girdim yine. Bu sefer bilgisayar boot olmuyor. Ana kartı sıfırlamak zorunda kalıyorum.
Bu sorunu nasıl çözebilirim?

TheFreaky

Profesör
Thaiphoon Burner indir. bakalım. bende overlock yaptım iyi bir çip geldi şuan 3600Mhz de. şansına iyi çip gelirse ne mutlu sana.

3600MHz CL14 De :)

Thaiphoon Burner indir. bakalım. bende overlock yaptım iyi bir çip geldi şuan 3600Mhz de. şansına iyi çip gelirse ne mutlu sana.

3600MHz CL14 De :)
İşlemciniz nedir kaç ns gecikme alıyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

O nedir?

Deniyeceğim.
Soc voltaj işlemcinin içindeki ram kontrolcüsünün voltaj değeri ryzen serisinde ototmaitk 1.100v ike geliyor bunu 1.150 değerine getirip deneyin.

TheFreaky

Profesör
İşlemciniz nedir kaç ns gecikme alıyorsunuz?

Soc voltaj işlemcinin içindeki ram kontrolcüsünün voltaj değeri ryzen serisinde ototmaitk 1.100v ike geliyor bunu 1.150 değerine getirip deneyin.
Ryzen 5 2600 Kullanıyorum eski değerleri atayım ısındığı için sistem test edemiyorum. Soğutucu gelince yenisi atarım.

64.5 ns alıyorum.
zfDC3Y.png (1920×1080) (hizliresim.com)

met 35

Rektör
Yeni biosdan ramlerin etkilenmiş. Eski biosa dön,olsun bitsin. Şimdi ,ramlerini 3600 de çalıştırmak için önce SOC voltajı değil,direkt ramlere voltaj vermen gerekecek. Bi sürü uğraşacaksın.

SDN Son Haberler

Son mesajlar