Ram Kullanımı Normalmi ?

musab12

Üyecik
İlk Olarak Konunun Yeri Değilse Özür Dilerim , Pc'mde 2 Gb DDR 3 Ram Var. Fakat Şuan Ön Planda Sadece Google Chrome , Arka Planda İse Nod 32 Anti Virüs 4 Açık , Görev Yöneticisinden Baktığımda Ram Kullanımı 1 Gb Gösteriyor , Bu Normal mi Yoksa Bi Sorun Var Mıdır ?

ByBerk

Profesör
işletim sistemiyle alakalı tabi tahminimce win 7 vista olsa 1.5gb aşağı yemezdi nod 32 var diyorsun bide normal bencede

bendede 4 gb ram var chorme 5 sekme açık + avira internet sectury açık 1.70 gb ram yiyor şuan pc win 7 64 bit

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar windows7 Ultimate kullanıyorum 2gb ddr2 ram var Eset smart security kullanıyorum ve windows 7 nin temasını klasik yaptım daha az ram kullansın diye. ama chromu açtığımda ram %75 - 80 hatta herhangi bir uygulama açtığımda 95 bile oluyor ne yapmalıyım.

Avunyali

Üyecik
İlk Olarak Konunun Yeri Değilse Özür Dilerim , Pc'mde 2 Gb DDR 3 Ram Var. Fakat Şuan Ön Planda Sadece Google Chrome , Arka Planda İse Nod 32 Anti Virüs 4 Açık , Görev Yöneticisinden Baktığımda Ram Kullanımı 1 Gb Gösteriyor , Bu Normal mi Yoksa Bi Sorun Var Mıdır ?

Antivirüse aslında gerek yok defender daha etkili. Windows 7'nin yazılım mucizesi var ramın %100üni kullansan bile gezinirsen bile rahat gezinirsin. Normal yani.

Avunyali

Üyecik
Arkadaşlar windows7 Ultimate kullanıyorum 2gb ddr2 ram var Eset smart security kullanıyorum ve windows 7 nin temasını klasik yaptım daha az ram kullansın diye. ama chromu açtığımda ram %75 - 80 hatta herhangi bir uygulama açtığımda 95 bile oluyor ne yapmalıyım.

Gorev Yoneticisinden ESET SMART'ın CPU kullanım yüzdesine bakın. Cpu fazlalıklarını veya önemsizleri kapatın (explorer.exe hariç)