RAM Gitti Mi Başka Bir Şey Mi (Görüntü Yok)

Bu konuyu okuyanlar

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Arkadaşlar elimde 4 GB 1333 MHz DDR3 Hi-Level RAM var daha 1-2 Gün öncesinde canavar gibi çalışan RAM şimdi anakarta takınca görüntü vermiyor. 2 Slotu dolduruyorum birine 2 GB diğerine 4 GB takınca görüntü yok, takılı olan slotları değiştirdim fayda etmedi. Kısaca anakart 4 GB'lik olanı gördüğü anda çalışıyor ama görüntü vermiyor, daha önceden de aynı anakart da çalışıyordu işlemci, Max GB, Max MHz vb. uyumsuzuklar bulunmuyor. Sizce bir süre bekleyip tekrar mı denemeliyim (Bir forumda cihazı bir süre çalıştırmayıp tekrar denediğinde sorunun çözüldüğü yazıyordu) yoksa çöpe mi atmalıyım ? Eğer aynı sorunu yaşayıp da çöpe atmakta olsa, kullanmakta olsa bir çözüm yoluna kavuşan veya kavuşamayan herkesin mesajını bekliyorum, teşekkürler.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Ram yuvalarına bi bak dicem ama sana faydası olacağını sanmıyorum. Başka bi PC'de test et çöpe de atma :)

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Ram yuvalarına bi bak dicem ama sana faydası olacağını sanmıyorum. Başka bi PC'de test et çöpe de atma :)
Hocam 2 slotu farklı ramlerde deniyorum sorunsuz açıyor dediğin gibi birde başka anakartta test edeyim sonucu buradan iletirim.

Reaksiyon puanı
16,118
Hi-Level RAM dandik sat onu uyumlu olması garanti olan kingston al.

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Hi-Level RAM dandik sat onu uyumlu olması garanti olan kingston al.
Hocam konuyu yazdıktan bir süre sonra farkettim ki Elixir yerine Hi-Level yazmışım ürünlere bakarken aklımda kalmış o da OEM derecesinde, konuyu tekrar düzenleyemedim :D

Hocam başka anakartta test ettim speaker ard arda sayılamayacak hızda bip veriyor, sağlam rami taktık aynı oldu slotları değiştik çalıştı geri tekrar Elixir'i taktık yine bip verdi slot değiştik yine verdi karmakarışık bir iş oldu.

Reaksiyon puanı
16,118
anakart komple çöp muamelesi görürdü başkasında olsa ram slotunda sorun olmalı tabi o rami başka pcde dene ...

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
anakart komple çöp muamelesi görürdü başkasında olsa ram slotunda sorun olmalı tabi o rami başka pcde dene ...
Denedim hocam üstteki mesajda belirtmiştim başka anakartta denedim speaker ard arda sayılamayacak hızda bip veriyor görüntü yok maalesef.

Reaksiyon puanı
16,118
ramin sitesine bak kayıt varsa kaydet ondan sonra gönder belge melge istemezler sonra.