Radio uygulaması

Bu konuyu okuyanlar

mm44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi Günler;
İngiltere ve Amerika radyolarının bulunduğu bir uygulama yaptım.İngilizce yani global bir radyo.İçinde yüze yakın radyo var.Fotoğraflarını aşağıya koydum.Sizce başarılı olurmu ve ne kadar indirilir?
72474

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Hedef kitlen Türkiye'deki kullanıcılar ise ne kadar başarılı olursun bilmem. Biz Türkler Radyo Kulesi kullanıyoruz :p

mm44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hedef kitlem başta Amerika ve İngiltere.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
yiginla radyo programi var ve hemen hemen hepsi de ayni.. Bence günümüzde radyo o kadar dinlenmiyor. Alternatif kaynakla cok. Spotify, youtube gibi uygulamalarin yerini radyo uygulamalari ya da X radyo dolduramaz.

Farkli özellikler ekleyerek kitleni biraz büyütebilirsin. Mesela belli saat araliklarinda programi kaydetip mp3 olarak cikti verebilirsin (arkaplanda uygulamanin calismasi lazim, ios izin vermiyor, android ise veriyorDU ama suan ne durumda bilmiyorum bakman lazim). Bu tarz ek özellikler ekleyerek cazip hale getirebilirsin.

Ya da ingilizce ögrenenler icin otomatik olara radyoda söylenen sözleri-sarkilari altyazili hale de getirebilirsin. Ya da bazi radyolarla anlasarak, radyoculara program esnasinda mesaj yollama özelligi getirebilirsin (istek parca vs ya da soru-cevap).. gibi gibi.. Ama bu tarz bir uygulamaya cok fazla umut baglama.. Biraz özgün olmak gerek, farkli fikirler bulup onun üzerinde calismak gerek.

Belki 10 bin tane radyo uygulamasi var.. Yaraticiligin yoksa, belirli sektörler bulup o sektörlere yönelik uygulama gelistirebilirsin. Atiyorum mermer üretimi yapan insanlar icin bir uygulama gelistirebilirsin ve bunu tüm mermer üretimi yapan firmalara pazarlayabilirsin. Ben de suan o sekilde bir sektör icin uygulama gelistirme asamasindayim. Diger türlü tutacak bir uygulama yapmak gün gectikce zorlasiyor. Cok emek harcamak lazim..

kolay gelsin

Son mesajlar