R5 1600 ve B350M'li sistem Windows bir sorunla karşılaştı hatası

Bu konuyu okuyanlar

okan_balci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 Gün önce bir tanıdığım yeni aldığı kasayı bana getirdi. PC durduk yere donup kalıyordu. Araştırdığım kadarıyla üzerindeki RAM anakart uyumsuzluğu vardı. Kendi sitesinden BIOS guncelleyerek sorunu cozdum. Windows 10 ile temiz format attım. 3 gün sorunsuz kullandım. Açtım kapattım , Full ayarlarda oyun oynadım. Ancak bu akşam düzgün kapattıktan sonra tekrar açılmadı. Windows sürekli bir sorunla karşılaştı deyip kapattı. Hata kodunu internette araştırdım. Bir takım denemeler yaptım ama nafile. Ben de tekrar format atmak zorunda kaldım. Şu an normal çalışıyor ama açıp kapatmaya korkar oldum. Kafayı yemek üzereyim. Sizce sorun ne olabilir?

Anakart: B350M PRO VD Plus
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600
RAM: Crucial Ballistix 8 GB
Ekran kartı: 1060 6 GB

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Driverlerin doğru sürümlerini yüklediğinizden emin olun benim r7 240da need for speedde mavi ekran yiyordu kart bozuk sandım ama sadece driver bozulmuş eski sürüm driver deneyin yeni sürümdeyseniz

okan_balci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Driverlerin doğru sürümlerini yüklediğinizden emin olun benim r7 240da need for speedde mavi ekran yiyordu kart bozuk sandım ama sadece driver bozulmuş eski sürüm driver deneyin yeni sürümdeyseniz

windows driverları kendi yüklüyor lisanslı olduğu için ekstra birşey yüklemiyorum. geçen hiç oyun dahi yüklemeden sadece windows varken 3-4 defa aç kapa yaptım sonrasında yine aynı şey oldu.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
windowsun yüklediği driverler bazen güncel olmayabiliyor ondan dolayı kendiniz nvidianın sitesinden indirin
Şuanki driveri kaldırın