Qnap'ten Yeni NAS

Frostban3

Profesör
Qnap, işyeri kullanıcıları için yeni nesil Intel tabanlı TS-439 Pro Turbo NAS'ı Türkiye'de piyasaya sürdü. Peki bu yeni NAS'ın ne gibi özellikleri var?

Qnap, işyeri kullanıcıları için yeni nesil Intel tabanlı TS-439 Pro Turbo NAS'ı sunar.Düşük güçlü Intel 1,6Ghz CPU, 1GB DDR Memory, ve şık dizaynı ile TS-439 Pro dual Giga LAN'ı destekler, 5 adetÂ* USB 2,0 ve 2 adet eSATA portlu , yedek RAID 0/1/5/6/5+ konfigurasyonlu Online RAID kapasite artırma ve Online RAID Level Migration (seviye değiştirme) ve Thin provisioningli ISCI hedef hizmeti, AES 256 bit volume tabanlı şifreleme, otomatik kural tabanlı IP engelleme, hızlı SMS ve email uyarısı ve SSL güvenlikÂ* sertifikası gibi ileri fonksiyonlar sunar.

TS-439 Pro mevcut pazara yeni tanımlanmış yüksek ölçülebilirlik, geniş depolama kapasitesi, ve yüksek ölçüde istikrarlılık sağlar. 4-bay NAS 6TB a kadar depolama kapasitesini destekler ve 5 adet USB port, 2 adet ESATA port ile harici hard drivelara bağlanarak bu kapasite genişletilebilir.QNAP ürün yöneticisi Troy Lin NAS iş ortamında7x24 operasyona olanak sağlayan enerji tasarruflu Intel CPU ile düşük güç tüketimini sürdürebilmekte olduğunu söylüyor.Ayrıca, TS-439 Thin Provisioning li ISCSI hedef hizmeti ve AES 256 bit volume tabanlı şifreleme gibi business class (yüksek seviye) özellikleri destekler. 8 adede kadar bellek genişletme ya da networkteki mevcut application serverların yedekleme yeri içinÂ* ISCSI cihazı oluşturulabilir.

File server, FTP server, DDNS desteği, phpMy Admin ile kurulmuş web server, Joomla, MySQL, SQLlite, düzenlenebilir php.ini, MySQL server ve printer server (maximum 3 set) gibi çok yönlü server özellikleri sağlar. Tüm bu server fonksiyonları Linux, UNIX, Mac ve Windows platformlarında kullanılabilir.TS-439 Pro ayrıca işyeri kullanıcılarına minimum maliyetle ve kolaylıkla kendi mail serverlarını kurabilecekleri QPKG software expansion all-in-one XDove mail server ı da destekler. Surveillance Station özelliği ile ofis güvenliğini artırmak için 4 adede kadar IP tabanlı kamera ile kullanıcıları görüntüleme ve video kaydetmeye olanak sağlar.

:: Haber ile ilgili düşüncelerinizi forumda paylaşın.

Bilgi için: Qnap
SDN - http://shiftdelete.net
 
Üst