Pythonda gelecek var mı ?

Bu konuyu okuyanlar

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Azda olsa bir python bilgim vardı. Udemyde 340tl lik kurs 28 tyle düşmüştü bende aldım. Yani yeni başlayan birisiyim. Fakat pythonda gelecek varmı bilmiyorum. Pythonu adam akıllı öğrendiğimde neler yapabilirim ? Merak edip baktığımda bir resimle karşılaştım. Yapılabilecekler böyle basit şeylermi gerçekten. Eğer öyleyse (Oyun/Uygulama yapma isteğim var) javaya falan geçeyimmi ?

1607324636834.png

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Python'da dürüst olacağım, gelecek falan yok. Telefona uygulama çıkaramayacaksın. Ancak web ve linux için çok fazla kullanılıyor ama yakında o alanlarda da ölecek. Üzgünüm ama o dil yerine geleceği daha sağlam olan dile yatırım yap derim.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Bence Python'da Enigma2 eklentileri yaz. Enigma2, Linux tabanlı bir uydu alıcısı sistemidir. Örnek bir eklenti söyleyeyim: TURKvod. TURKvod, Python'la yazılmış bir film eklentisi. En başta ücretsizdi, şimdi eklenti büyüdü ve tam sürüm 60tl oldu. Bence E2 eklentileri vs. yaz.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Bence Python'da Enigma2 eklentileri yaz. Enigma2, Linux tabanlı bir uydu alıcısı sistemidir. Örnek bir eklenti söyleyeyim: TURKvod. TURKvod, Python'la yazılmış bir film eklentisi. En başta ücretsizdi, şimdi eklenti büyüdü ve tam sürüm 60tl oldu. Bence E2 eklentileri vs. yaz.
Kimsenin kullanmayacağı şeyleri yazması sence ne kadar mantıklı?

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
python'da nasıl gelecek yok nesdelisi abi? o python python; boru değil. google bile python kullanıyo drive'da. çoğu yapay zeka pythonda kodlanıo
Python'da dürüst olacağım, gelecek falan yok. Telefona uygulama çıkaramayacaksın. Ancak web ve linux için çok fazla kullanılıyor ama yakında o alanlarda da ölecek. Üzgünüm ama o dil yerine geleceği daha sağlam olan dile yatırım yap derim.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Gelecek kısmını bilmem ama o kurslar hem 28 tl benden söylemesi. Hevesini kaçırmak gibi olmasın.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
python'da nasıl gelecek yok nesdelisi abi? o python python; boru değil. google bile python kullanıyo drive'da. çoğu yapay zeka pythonda kodlanıo
Ben iki kapıdan bakarım. 1. kapı çoklu platform, 2. kapı geliştirici kapısı.

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Hangi dili öğrenmemi önerirsiniz java bir gelecek vaat edermi uygulama vs yapabilirmiyim bilgisayar için veya telefon için

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
he o konuda haklı sayılabilirsin. çünkü hernekadar kütüphaneler olsa bile zor ve tasarımsal anlamda yetersizler genellikle
Python ile hack tool yazılabilir.
Sadece bu özelliği ile bence de geleceği bulunan bir dil.

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Nekadar zor
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben pythonu sevdim eğlenceli fakat Web scripti yapmakta istiyorum web scriptleri için hangi dil gerekiyor ? Ve sadece web scirptimi uygulama falan olmazmı aynı dille

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Nekadar zor

ben pythonu sevdim eğlenceli fakat Web scripti yapmakta istiyorum web scriptleri için hangi dil gerekiyor ? Ve sadece web scirptimi uygulama falan olmazmı aynı dille
r_1129272_oY6ME.jpg

AliKilicoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
pythonda gelecek var hatta geçen yıla göre %90 büyümüş ve google'ın kullandığı 3 dilden biri olması yeterli

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Python'da gelecek vardır ama o kadar fazla gelecek yok onun yerine diğer modern diller daha mantıklı zaten muhtemelen syntax yüzünden yakında PHP kadar tanınır duruma düşecek.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Azda olsa bir python bilgim vardı. Udemyde 340tl lik kurs 28 tyle düşmüştü bende aldım. Yani yeni başlayan birisiyim. Fakat pythonda gelecek varmı bilmiyorum. Pythonu adam akıllı öğrendiğimde neler yapabilirim ? Merak edip baktığımda bir resimle karşılaştım. Yapılabilecekler böyle basit şeylermi gerçekten. Eğer öyleyse (Oyun/Uygulama yapma isteğim var) javaya falan geçeyimmi ?

Ekli dosyayı görüntüle 127653
gelecek var mı bilmem ama o kurslar normalde 48tl ve sürekli olarak 27tlye düşüyorlar.

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Python'da gelecek vardır ama o kadar fazla gelecek yok onun yerine diğer modern diller daha mantıklı zaten muhtemelen syntax yüzünden yakında PHP kadar tanınır duruma düşecek.
hocam web site scriptleri hangi dil ile yazılıyor o dili biraz araştırayım

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
691
hangi dil olursa olsun , yazılım da gelecek var

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
hocam web site scriptleri hangi dil ile yazılıyor o dili biraz araştırayım
Web sitelerin arka tarafları bir çok dil ile yazılıyor mesela;Dlang,Golang,Javascript,PHP,Python,Ruby,Java ama genellikle PHP kullanılıyor.

Son düzenleme:

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497
Diğer yorumlardaki arkadaşlar yazılımcı mı bilmiyorum ama bazıları yazılım bilgisi sadece genel kültür ile olan arkadaşlar olabilirler. Ben sektörde 2 yıldır çalışan bir bilgisayar mühendisi ve yazılımcı olarak söyleyeyim. Şu an kendine yapabileceğin en iyi yatırımın asp .net core mcv olduğunu düşnüyorum. Türkiye pazarına java, c++ ve c#, html/css/php hakim durumda. Diğer dillerin iş alanı Türkiye için oldukça kısıtlı malesef. Python geleceği olan bir dil ama Türkiye de python alanında ciddi ilerleme ve sektörü ele geçirmesi yakın gelecekte imkansız bence. O yüzden bu ülkede yaşayacaksan java, c++(özellikle qt) ve c# bil ama asp .net core mcv de uzmanlaş. Bemden bir abi tavsiyesi.

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Diğer yorumlardaki arkadaşlar yazılımcı mı bilmiyorum ama bazıları yazılım bilgisi sadece genel kültür ile olan arkadaşlar olabilirler. Ben sektörde 2 yıldır çalışan bir bilgisayar mühendisi ve yazılımcı olarak söyleyeyim. Şu an kendine yapabileceğin en iyi yatırımın asp .net core mcv olduğunu düşnüyorum. Türkiye pazarına java, c++ ve c#, html/css/php hakim durumda. Diğer dillerin iş alanı Türkiye için oldukça kısıtlı malesef. Python geleceği olan bir dil ama Türkiye de python alanında ciddi ilerleme ve sektörü ele geçirmesi yakın gelecekte imkansız bence. O yüzden bu ülkede yaşayacaksan java, c++(özellikle qt) ve c# bil ama asp .net core mcv de uzmanlaş. Bemden bir abi tavsiyesi.
Python yerine hangisine ağırlık vermemi önerirsiniz ?
java - c++ - c#

Python yerine hangisine ağırlık vermemi önerirsiniz ?
java - c++ - c#
Hangisinde daha çok gelecek var

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
sen python devam et; python öğrendikten sonra başka bir dil daha öğren

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
yok öyle değil öncelikle hangisi ile başlamamı öneriyorsunuz anlamında sıfırdan başlayacağım için kolay olandan başlamam daha doğru olacaktır bence

Bence para için yazılım yapacaksan hiç yapma çünkü yazılım işi gönül işidir.
yok zaten şuanda öyle bir amacım olamaz :D daha sıfırdan bile başlamadım sadece şakasına sordum