Python öğreniyorum

Bu konuyu okuyanlar

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Arkadaşlar merhaba, bir süredir işten güçten vakit buldukça python dilini öğrenmeye çalışıyorum yeni başladım sayılır. İnteger, string, float, değişkenler vs. ne olduklarını öğrendim. Şimdilik sadece bunları kullanarak yapabileceğim örnekler varmı? Bir anda hepsini okuyunca almıyor kafam öğrendiğim kadarı ile bir miktar uygulama yapınca daha iyi kavrayabiliyorum. Sonra diğer konulara geçip aynı şekilde öğrendiklerim ile uygulamalar yapmak istiyorum.

Bana bu konuda önerebileceğiniz ne olur? Özellikle python bilen arkadaşlar tecrübelerinizden faydalanmak isterim beni yönlendirirseniz çok sevinirim.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Orta düzey hesap makinesi olabilir. Virgüllü sayılarla işlem yapan ve yapılmak istenen işlemi soran bir hesap makinesi.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,378
Arkadaşlar merhaba, bir süredir işten güçten vakit buldukça python dilini öğrenmeye çalışıyorum yeni başladım sayılır. İnteger, string, float, değişkenler vs. ne olduklarını öğrendim. Şimdilik sadece bunları kullanarak yapabileceğim örnekler varmı? Bir anda hepsini okuyunca almıyor kafam öğrendiğim kadarı ile bir miktar uygulama yapınca daha iyi kavrayabiliyorum. Sonra diğer konulara geçip aynı şekilde öğrendiklerim ile uygulamalar yapmak istiyorum.

Bana bu konuda önerebileceğiniz ne olur? Özellikle python bilen arkadaşlar tecrübelerinizden faydalanmak isterim beni yönlendirirseniz çok sevinirim.
sadece onları bilerek biraz zor öğrendiklerini değişkenler kullanmak için diğer bileşenleri de bilmeniz gerekir
(python öğrendim ama kullanmadğım için unuttum)

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Daha çok baştasın. Biraz daha ilerle. İf else random'ları öğrenince sayı tahmin oyunu yapabilirsin.
Mesela random komutu ile rastgele bir sayı üretecek oynayan kişi de tahmin edecek.