Python Kaynak Öneri

Bu konuyu okuyanlar

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Merhaba arkadaşlar Python'da üst seviye veya tam kodlama bilgisine sahip olan kişiler nasıl öğrendiklerinden, hangi kaynaklardan yararlandıklarından ve ne yol izlediklerinden bahsedebilirse memnun olurum :)
Şuan Fırat Özgül'ün kaynağından öğrenmeye çalışıyorum, en kötü yanı ise önceden başka kötü kaynaklardan öğrenmeye çalışıp, sonrasında detaya inmemelerinden dolayı şuanki kaynakta bildiğim yerlerin üzerinden geçme gereksinimi duymam. Bu da beni baya yavaşlatıyor. Eminim bana bu kaynak yeterli olmayacaktır, başka kaynaklar, tavsiyeler, izlenimler varsa açığım.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bulabildiğin her kaynaktan bilgi edin. Kendini sınırlama. Ne kadar tekrar yaparsan, o kadar akılda kalıcı olur. Hep aynı kaynaktan devam etmek bir süre sonra sıkabilir. Ama Fırat Özgül'ün yazılarını bitir. Çünkü orada en aptal olanın bile anlayabileceği şekilde anlatılmış. Daha derinlere inen kaynaklar, yeni başlayanlar için, Çince tıp literatürü gibi gelebilir.

İngilizcen varsa, Python'nun kendi web sitesinden de yararlanabilirsin.

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Bulabildiğin her kaynaktan bilgi edin. Kendini sınırlama. Ne kadar tekrar yaparsan, o kadar akılda kalıcı olur. Hep aynı kaynaktan devam etmek bir süre sonra sıkabilir. Ama Fırat Özgül'ün yazılarını bitir. Çünkü orada en aptal olanın bile anlayabileceği şekilde anlatılmış. Daha derinlere inen kaynaklar, yeni başlayanlar için, Çince tıp literatürü gibi gelebilir.

İngilizcen varsa, Python'nun kendi web sitesinden de yararlanabilirsin.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak müsaadenizle:
Şimdi ben bir kelimenin harflerini sırayla veren bir kod yazmak istiyorum.
Örn:
#------------------------------------------#
a = "AHMET"
for x in range(len(a)):
for y in a:
print(x+1, "|", y)
#------------------------------------------#

Böyle bir kod yazdım ancak çalıştırdığımda aldığım çıktı şöyle oluyor:
1 | A
1 | H
1 | M
1 | E
1 | T
2 | A
2 | H
2 | M
2 | E
2 | T
3 | A
3 | H
3 | M
3 | E
3 | T
4 | A
4 | H
4 | M
4 | E
4 | T
5 | A
5 | H
5 | M
5 | E
5 | T

Anladığım kadarıyla for döngüsünün altında for kullandığım için; 1'i tüm harf değerleriyle, ardından 2'yi tüm harf değerleriyle... yazdırıyor ve sonuç uzun oluyor ancak benim almak istediğim çıktı şu:
1 | A
2 | H
3 | M
4 | E
5 | T

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Kod:
>>> a="Ahmet"
>>> for harf in a:
...   print harf

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Kod:
>>> a="Ahmet"
>>> for harf in a:
...   print harf
Teşekkür ederim, beklediğim cevap o değildi tam olarak ama daha kısa bir kod yazdım sizin koda bakıp düşünürken :D
a = "AHMET"
sayi = 0
for x in a:
. sayi += 1
. print(sayi, "|", x)

noktaları girintiler belli olsun diye koydum.

crazy engineer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bunlara bakabilirsin.

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
Bulabildiğin tüm kaynaklardan yararlanabilirsin. İngilizce olursa daha iyi olur senin için.